Aviva sigorta güvenliğini Trend Micro’ya emanet etti

Ayda 500 binin üzerinde e-posta trafiğine maruz kalan, sanal makineler üzerinde işlemlerini gerçekleştiren Aviva Sigorta, tüm verilerinin güvenliğini Trend Micro çözümleriyle sağladı.
Dünyada 316 yıllık bir geçmişe, 37 bine yakın çalışana ve 43 milyon müşteriye sahip olan Aviva Sigorta, Türkiye’de 260 çalışanı ve 900’ü aşkın acente ve banka ağı ile müşterilerine hizmet veriyor. Bu dev yapının bilişim sistemlerinde güvendiği şirketse Trend Micro oldu.
Müşteri bilgileri ve kullanılan veriler göz önüne alındığında önemli bir sektörde olduklarını işaret eden Aviva Sigorta Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı Serkan Avcı, tamamen Web ortamında işlemleri gerçekleştirdiklerini vurguladı. Yasal mevzuatlar gereği de verilerin korunması konusunda sıkı bir denetim altında olduklarını belirten Avcı, hiçbir şekilde bilgi sızmasına sebep olabilecek güvenlik açıklarına tahammülleri olmadığını aktardı.
Aviva Sigorta’nın bilgi işlem altyapısında Trend Micro’nun e-posta güvenliği konusunda uzman Interscan Message Security Virtual Appliance (IMSVA) çözümü ile birlikte fiziksel ve sanal sunucular üzerinde gelişmiş koruma sağlayan Deep Security kullanılıyor.
Aviva Sigorta Bilişim Teknolojileri Grup Başkanı İbrahim Eskiocak’ın verdiği bilgilere göre, IMSVA çözümüyle birlikte şirkette istenmeyen mesaj şikâyeti son buldu. Her ay 500 bin e-posta şirkete doğru yola çıkarken bunların %33’ünün istenmeyen mesaj olarak Trend Micro IMSVA ile durdurulduğu görüldü. Bu istenmeyen mesajların büyük bir bölümü bulut üzerinde engellendi ve şirket sistemlerine yaklaşamadı dahi.