Cardtek Group Düsseldorf’ta Türkiye’yi İnovasyon alanında temsil edecek

Cardtek Group, iş dünyasında mükemmellik, en iyi uygulama örneklerini teşvik etmek, yarattığı yeniliklerle öne çıkan şirketlerin tanıtımını ve gelişimini desteklemek amacıyla düzenlenen bağımsız ödül programı olan Avrupa İş Ödüllerinde İnovasyon dalında ulusal şampiyon olarak Ruban D’Honneur’de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı
Cardtek Group, inovasyon, iş mükemmeliyeti ve sürdürülebilirlilik alanlarında hazırladığı başarılı tanıtım sonucunda aldığı oylarla İnovasyon kategorisinde Düsseldorf’taki son elemeye yükselen tek Türk şirketi oldu. Aynı kategoride Belçika, Fransa, İspanya, Kıbrıs Rum Kesimi, Polonya, Portekiz ve Slovenya’nın ulusal şampiyonlarıyla Şubat ayında Düsseldorf’ta yarışacak olan Cardtek Group İnovasyon alanında Ruban D’Honneur ödülünü Türkiye’ye kazandırmaktaki iddiasını sürdüyor. Ruban D’Honneur ödüllerini kazananlar Nisan 2013’te açıklanacak.
2001 yılında üç Türk mühendisin İstanbul’da SmartSoft olarak başladıkları serüven, bugün bankacılık-finans sektöründen telekomünikasyona, kamu ve özel sektöre kadar yazılımdan donanıma hizmet üreten bir grup şirketi olarak devam ediyor. Cardtek Group; 40’a yakın uluslararası satış ağıyla, Türkiye’de ve yurt dışında son 5 yılda yüzde 755 büyüme kaydetti.
Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, Avrupa İş Ödülleri’nde Düsseldorf’taki son finale yükselmenin gurur verici olduğunu belirterek; “Avrupa’nın işletmeler arasındaki bu en önemli ödülünü kazanmayı ne kadar istediğimizi yaptığımız hazırlıklar ve anlatımlarla jüriye de gösterdik. İnovasyona ve mükemmeliyete verdiği değerle sürdürülebilirliği hedefleyen Cardtek Group’un bu özellikleri, başarıyı da beraberinde getiriyor. Kategorimizde Ulusal Şampiyon olarak finale kalarak ne kadar önemli işler başardığımızı da kanıtladık. Bundan sonraki amacımız İnovasyon dalında birinci olarak ülkemizin bayrağını dalgalandırmak ve Avrupa Birliği’nin lider şirketlerinden biri olarak tanınmak. Avrupa’nın en saygın ödüllerinden birinde ülke temsilcisi olarak Türkiye’yi temsil edecek olmak bizi çok mutlu etti” dedi.