Tanyel Yılmaz Medya Takip Merkezi’nde

Türkiye’nin deneyimli gazete-TV habercilerinden Tanyel Yılmaz, uzun süredir başarılı çalışmalara imza attığı PR sektöründen, Medya Takip Merkezi’ne (MTM) transfer oldu.
MTM’nin Kurumsal İlişkiler ve İş İletişimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak olan Yılmaz, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Gazetecileri Derneği, İnternet Medyası Derneği, Mülkiyeliler Birliği ve AKUT üyesi.
Bursa Erkek Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Tanyel Yılmaz, öğrencilik yıllarında başladığı gazetecilik mesleğinde pek çok ilke imza attı.
Televizyonculuğa Türkiye’nin ilk özel TV kanalı olan İnterstar haber merkezinde başlayan Yılmaz, daha sonra Kanal D, CNNTürk gibi kanalların da kuruluşlarında görev aldı.
2003 yılından bu yana PR sektöründe başarılı projelere imza atan Yılmaz; Greenactive’te Başkan Yardımcılığı, MESE iletişim Danışmanlığı’nda Medya Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Tanyel Yılmaz, aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi’nde de “İtibar Yönetimi ve Sponsorluk Yönetimi” dersleri veriyor. Dağcılık sporuyla ilgilenen ve Yılın Sporcusu (1988) ödülü sahibi olan Yılmaz evli ve iki çocuk sahibi.