TP-LINK’ten yeni kablosuz IP kamera

İstanbul – TP-LINK, ev ve ofisler için yeni bir kablosuz IP kamerayı satışa sundu. TL-SC3230N IP kamera, kablosuz özelliği sayesinde bir yere monte edilmeden kullanılabiliyor ve bu sayede istenilen her yere taşınabiliyor.
IP kameralar genellikle ofislerde güvenlik, evlerde ise denetim amaçlı kullanılıyor. Bu nedenle sabit olmayan, taşınabilir bir kamera kullanıcılara büyük rahatlık sağlıyor. Hareket ve ses algılama, hızlı video akışı, 150Mbps bağlantı hızı gibi gelişmiş özelliklere sahip olan TL-SC3230N, ayrıca akıllı telefon, tablet bilgisayar gibi farklı cihazlarla da görüntülere erişim olanağı sunuyor.
TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, Türkiye’de de IP kamera kullanım oranlarının hızla arttığını belirterek, “Kablosuz bir ürün, kullanıcılara esneklik sağlıyor. Bu nedenle yeni modelin daha fazla ilgi göreceğini düşünüyoruz. Kablosuz ürünler IP kamera pazarını daha da büyütecek” dedi.
TL-SC3230N IP kamera, ev ya da ofise kurulduktan sonra istenilen her yerden kameranın olduğu ortamı izlemek mümkün. Kullanıcı dünyanın neresinde olursa olsun, bir Web tarayıcı ya da akıllı telefon yardımıyla kameraya ulaşıp, 150Mbps hız sayesinde görüntüleri canlı olarak izleyebilir ya da isterse bir SD karta bu görüntüleri kaydedebilir. Hareket ve ses algılama özelliği olan kamerada ayrıca zaman programlama seçeneği de sunuluyor.

HD görüntü kalitesi, çoklu depolama seçenekleri
TL-SC3230N IP kamera, 1.3M piksel, yüksek çözünürlüklü bir görüntüye sahip. Elde edilen yüksek kalitedeki görüntüleri sıkıştırma olanağı da sağlayan ürün, video büyüklüğü ne olursa olsun, görüntü kalitesinden ödün vermeden video dosyasını sıkıştırıp arşivleyebiliyor. H.264 codec teknolojisini destekleyen ürün ile hem bant genişliğinden tasarruf ediliyor, depolama alanında yer kazanılıyor, hem de belirli bir bit hızı için daha büyük görüntü kalitesi elde ediliyor.
TL-SC3230N IP kameranın önemli bir başka özelliği ise üzerinde bir mikro SD kart yuvasının bulunması. Bu sayede görüntüleri depolamak ya da arşivlemek mümkün oluyor. Ayrıca, uzaktan izleme konusunda da çoklu ortam desteği sağlayan ürün ile kullanıcılar bir Android tabanlı akıllı telefon ya da 3.Nesil (3N) bağlantılı bir tablet bilgisayar ile de kameraya ve görüntülere ulaşabiliyor.
Ürün ile birlikte gelen yazılım birden fazla kamerayı yönetmeye olanak sağlıyor. Bu da özellikle çok sayıda kamera yerleştirilen başta ofisler olmak üzere ortamlarda kullanıcılara önemli bir destek sağlıyor. TL-SC3230N, 64 kameraya kadar destek veriyor. Bu kameralar tek bir ekrandan izlenebiliyor.