Eski teknolojiye yatırım yapmayın

 

TP-LINK, tüketicileri ağ yatırımları konusunda uyarıyor. Eski teknolojilere, uyumsuz ürünlere karşı tüketicileri uyaran şirket, ağ yatırımlarında dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.
İSTANBUL – Ağ çözümlerinde dünya genelinde en fazla pazar payına sahip olan TP-LINK, tüketicilere bir dizi uyarıda bulundu. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve birbirine bağlı cihazların artmasıyla birlikte artık evlerde de küçük ağların (Ağ) oluşmaya başladığını bildiren TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, yapılan harcamaların boşa gitmemesi ve kesintisiz, hızlı erişim için tüketicilerin yatırım yaparken bazı noktalara dikkat etmesi gerektiğini belirtti.
Ağ yatırımlarında tüketicilerin öncelikle eski teknolojilerden uzak durması gerektiğini söyleyen Dinçer, “Örneğin kablosuz ürün seçerken hızına dikkat edilmeli, cihazın alt hız sınırı minimum 150Mbps ve gerçek 802.11n standardı destekli olmalı. Bu hızdan daha düşük hızlara sahip cihazlara yapılan yatırımlar beklenen performansı karşılayamayacaktır” dedi. Tablet, yeni nesil diz üstü ve masa üstü bilgisayar gibi cihazların 5GHz bağlantıyı desteklediğine dikkat çeken Dinçer, ev ve küçük ofislerde ağ oluştururken ya da var olan ağı geliştirirken seçilen ürünlerde 5GHz desteğinin de aranmasını tüketicilere önerdi. Böylece daha uzun vadeli ve daha hızlı bir ağ kurulacağını söyleyen Dinçer, “Kablosuz ürünlerde 5GHz desteğinin aranması yararlı olacaktır. Bu tüketicileri kısa vadede yeni bir masraftan korur” diye uyardı.

Yaygın kullanılan, güvenilir markalar tercih edilmeli
Ağ yatırımlarında tüketicilerin markaya da önem vermesi gerektiğinin altını çizen Dinçer, yaygın kullanımı olan, güvenilir markaların tercih edilmesi gerektiğini belirtti. Marka tercih edilirken ürünlerin kalitesinin, arıza oranı gibi somut verilerle irdelenmesini öneren Dinçer, ayrıca fiyat/performans oranına da dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. “İyi bir marka, kaliteli bir ürün ama maliyeti çok yüksekse bu da tüketici için bir kayıp anlamına gelir. Yine iyi bir markanın eşdeğer bir ürününü, daha uygun fiyata bulabiliyorsa, tüketici tercihini bu yönde kullanmalı” diyen Dinçer, garanti süresinin önemli bir etken olduğunu söyleyip, daha uzun süre garanti veren ve garanti süresi sonrasında dahi ürünlerine ücretsiz destek vermeye devam eden firmaların ürünlerinin tercih edilmesinin altını çiziyor. Bu noktalara dikkat ederek yatırım yapan tüketicilerin hem daha hızlı ve düzgün bir iletişime sahip olacağını hem de yatırımlarını daha uzun vadeli kullanabileceğini belirten Dinçer, “Mutlu tüketicilerin oranı arttıkça pazarın da daha sağlıklı büyüyeceğine inanıyoruz. Ayrıca, kaynaklar da boşa gitmemiş olacak” dedi.

Ağ yatırımı yaparken…

  • Yeni teknoloji tercih edilmeli
  • Ürün uyumluluğuna dikkat edilmeli.
  • Güvenilir, yaygın kullanılan marka tercih edilmeli
  • Garanti süresine dikkat edilmeli; 2 yılın üzerinde garantisi olan ürünler seçilmeli
  • Ürün arıza oranları araştırılmalı
  • Kaliteli ürün tercih edilmeli
  • Fiyat/performans oranına bakılmalı, gereksiz yüksek fiyattan kaçınılmalı
  • Ömür boyu ücretsiz telefon desteği olan ürünler tercih edilmeli
  • Kablosuz cihazlarda minimum 150Mbps ve üzeri bağlantı hızı olmalı.

 

TP-LINK
1996 yılında kurulan TP-LINK, ağ ürünleri konusunda üretim yapan küresel bir şirket konumunda. 120 ülkede on milyonlarca kullanıcısı bulunan şirket, Modem, Yönlendirici-Router, IP Kamera, Powerline Adaptörler, Print Sunucular, Medya Çeviriciler ve Ağ Adaptörleri ürün gruplarında, güçlü ARGE, efektif üretim ve katı kalite politikası ile ödüller kazanan ürünler sunmaya devam etmekte.
Dünyada ve Türkiye’de bulunduğu alanda yüzde 35’in üzerinde bir pazar payı ile lider olan şirket, 2012 yılında cirosunu yüzde 60 artırarak 1,5 milyar doların üzerine çıkarmış bulunmakta. Ayrıntılı bilgi için: (www.tp-link .com.tr).