Bircom, AVer’in Türkiye distribütörü oldu

 

Bircom, Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü markalar arasına Tayvan merkezli AVer Information’ı ekledi.
100’den fazla ülkede faaliyet gösteren AVer’in küçük ve orta ölçekli işletmeler ile kamu ve üniversite gibi kurumlara yönelik olarak geliştirdiği video konferans sistemi cihazlarının Türkiye’deki satışı Bircom tarafından gerçekleştirecek.
Yüksek kaliteli haberleşme çözümleri sunan Bircom, Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü markalar arasına Tayvan merkezli AVer Information’ı ekledi. Bircom, ürünleri 100’den fazla ülkede satışa sunulan AVer’in küçük ve orta ölçekli işletmeler ile kamu ve üniversite gibi kurumlara yönelik olarak geliştirdiği, fiyat performans oranı ile dikkat çeken video konferans sistemi cihazlarının Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olarak faaliyet gösterecek.
Distribütörlük anlaşmasının imzalanmasının ardından bir açıklama yapan AVer Kurucu Ortağı ve Başkanı Michael Kuo, tüm müşterilerine her zaman ileri teknoloji ile desteklenen benzersiz hizmetler sunmaktan gurur duyduklarını belirterek şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye, sahip olduğu yüksek potansiyel ve teknoloji kullanımına yatkınlığı ile AVer’in son derece büyük önem verdiği ülkeler arasında yer alıyor. AVer’i farklı kılan en önemli özelliklerden biri, bulunduğu ülkelerdeki işletmelerin ihtiyaçlarını iyi bilmesi ve bu ihtiyaçlara özel çözümler geliştiren küresel bir şirket olması. AVer’in 600 çalışanının yaklaşık yüzde 30’unun ARGE bölümünde görev yapması ve 255 patentinin bulunması da yenilikçiliğe ne denli önem verdiğini kanıtlıyor. Bu kapsamda, 40 yılı aşan deneyimi ile Bircom’un AVer distribütörlüğünü en iyi şekilde yürüteceğine ve sanal çoğul ortam ürünleri geliştirilmesinde evrensel lider olma öngörümüze paralel olarak, Türkiye’deki işletmeleri ve kurumları yepyeni AVer teknolojileri ile tanıştıracağına inanıyoruz.”
AVer markalı video konferans sistemi cihazlarını, telekom ürünleri odaklı 600’den fazla çözüm ortağı ile ülke geneline dağıtacaklarını vurgulayan Bircom Başkanı Burçin Bircanoğlu, “Sunum, tanıtım ve güvenlik çözümleri küresel pazarda lider pozisyonda bulunan AVer, yeni bölümü olan video konferans çözümleri ile de küresel pazarda payını büyük bir hızla artırıyor. Kolay kullanım özelliklerini en yeni teknolojilerle birleştiren AVer’in video konferans çözümlerinin tek yetkili satıcısı olarak ülkemizde sunacak olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu çözümlerin KOBİ’lere esneklik sağlayacağını ve verimlilik artışında önemli rol oynayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi de, Bircom’u tercih etti
Güvenlik sektörünün önde gelen firmalarından Pronet Güvenlik, Alarm ve Çağrı Merkezi’nde görev yapan müşteri temsilcileri için, Bircom güvenceli Sennheiser CC 520 çağrı merkezli kulaklığını tercih etti.
Pronet Güvenlik olarak müşterileri ile iletişim kurdukları her kanalın kendileri için ayrı bir önem taşıdığına değinen Pronet Güvenlik Tedarik Zinciri Müdürü Pelin Oruç, “Güvenlik gibi yüksek sorumluluk gerektiren bir iş yaptığımız için, Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi’nin de bu kanallar arasında hayati bir role sahip olduğunu düşünüyoruz. Müşteri temsilcilerimiz ile müşterilerimiz arasındaki iletişimin kalitesinin ise ancak yüksek teknolojili donanımlar kullanarak artacağına inanıyoruz. Bu nedenle de kalitesi tüm dünya tarafından kabul edilen Sennheiser Communications’ın çağrı merkezleri için geliştirilen ürünü CC 520’yi tercih ettik. Sennheiser marka kulaklıkların sağlamlığı, ses kalitesi, konforlu kullanımı, fiyat performans oranı gibi özellikleri seçimimizdeki en büyük etkenler oldu” diye konuştu.
Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi’nin 150 binden fazla aboneye 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini hatırlatan Oruç, “Sennheiser CC 520, müşteri temsilcilerimizin müşterilerimiz ile kesintisiz ve sağlıklı bir iletişim kurmalarında önemli bir rol oynuyor. Ürünün çağrı merkezleri için özel olarak geliştirilmiş olması sağlamlığı ve dayanıklılığı beraberinde getirirken, iki taraftan ayarlanabilir tacı sayesinde müşteri temsilcilerimize de konforlu bir kullanım sağlanmış oluyor. Bu alandaki tüm beklentilerimizi karşılayan böylesi gelişmiş bir ürün ile bizi buluşturduğu için Bircom’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Güvenlik sektörünün önde gelen markalarından Pronet Güvenlik’in Bircom’u tercih etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sennheiser Ülke Müdürü Henri Ciprut ise, “Güvenlik gibi son derece hassas bir konuda görev yapan müşteri temsilcilerinin kulaklıklarının da üst düzey özelliklere sahip olması gerektiği düşüncesinden hareketle, Pronet Güvenlik’in en doğru seçimi yaptığına inanıyoruz. Sennheiser CC 520, Ultra Gürültü Filtreleme özelliği ile ortam gürültüsünü en aza indirerek müşteri temsilcisi ile müşteri arasında kusursuz bir ses erişimi sağlıyor. 300 derece dönebilen mikrofon kolu her iki tarafta da kullanılabilirken, kevlar ile güçlendirilmiş kablo, mekanik dayanıklılığı en üst seviyeye çıkarıyor ve kopmaları önlüyor. Konforlu bir kullanım sunan Sennheiser CC 520 ile Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi’nin verimliliğinin daha da artacağına inanıyoruz” diye konuştu.