Netaş “Loupe”, IP tabanlı servisleri uçtan uca izleme imkânı sunuyor

 

BHT-Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri sektörünün öncü şirketlerinden Netaş, operatörler, servis sağlayıcılar ve büyük kurumların sunduğu katma değerli servisleri uçtan uca izleme imkânı sağlayan Loupe ürününü geliştirdi.
Ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara, uçtan uca katma değerli çözümler, sistem bütünleştirme ve teknoloji hizmetleri sunan Netaş, ilk örneğini Turkcell için hayata geçirdiği Loupe ürününün tanıtımını, 25 – 28 Şubat tarihlerinde Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ndeki standında gerçekleştirdi.
Netaş’ın Loupe çözümü hakkında bilgi veren Operatörler ve Kurumlar Teknoloji Lideri Öner Tekin, “Netaş Loupe, Netaş’ın ‘müşterileri için fırsat sağlayan şirket olma’ öngörüsü doğrultusunda geliştirdiği önemli bir çözüm... Bildiğiniz gibi, başta mobil operatörler olmak üzere, müşterilerine IP tabanlı servis sağlayan şirketler için, maliyetlerin azaltılması ve müşteri memnuniyetinin artırılması açısından servislerin izlenmesi ve problemlerin hızlı tespiti son derece kritik. Netaş mühendisleri tarafından geliştirilen Loupe ürünü, servisleri gerçek zamanlı izleyerek, servis kalitesinin artırılmasına katkı sağlarken, şirketimizin Büyük Veri işleme yetkinliğinin de en büyük göstergelerinden biri oldu. Bu ürünümüzle, Turkcell gibi değerli bir müşterimizin hizmet kalitesine katkı sağlamaktan son derece mutluyuz.” diye konuştu.
Loupe ürünü, özellikle telekom, finans, sigorta, enerji ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumlara hitap ediyor. Loupe, coğrafi olarak dağınık ve karmaşık yapıya sahip sistemler üzerinde gerçekleşen ve kullanıcılara sunulan katma değerli servisleri uçtan uca sürekli izliyor; servisin performansı, erişilebilirliği ve hata nedenleri hakkında ayrıntılı bilgi veriyor, ilgili sistemleri gerçek zamanlı uyarıyor.

Netaş Loupe’un sunduğu başlıca değer ve avantajlar
· Özel protokoller dahil tüm IP tabanlı protokolleri izliyor.
· Gerçek zamanlı servis trafiğinde çalışarak sonuçları yansıtıyor.
· Yalnızca protokol mesajlarını değil protokol içeriğini de izliyor.
· Servis işlemlerinin ayrıntılı görünüm ve durumunu sunuyor.
· Dakika çözünürlüğünde ayrıntılı raporlar hazırlıyor.
· Kısa Mesaj iletilme ve okunma durumunu raporluyor.
· Çoklu protokol hizmetlerini tek “servis oturumu” şeklinde izliyor.
· Servis cevapları hemen gönderilmediği durumlarda asenkron hizmetlerini takip ediyor.
· Abone tabanlı hizmet kullanımını topluyor ve izliyor.
· Mevcut sisteme yük getirmeden izleme sağlıyor.

Kısaca Netaş
Bilişim ve haberleşme teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem ebütünleştirme ve teknoloji hizmetleri sunan Netaş, sahip olduğu yetkinlik, geniş bilgi ve güçlü deneyimle iş verimliliğinin artışı için çalışıyor. 45 yıllık deneyime sahip Netaş, bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetlerini, güçlü bir birikime sahip yeni nesil ARGE biriminin katkılarıyla sürdürüyor. Netaş, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma haberleşmesi ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor.
Netaş, BHT-Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri alanında yenilikçi çözümler ile müşterilerine iş fırsatları yaratan danışılacak ilk şirket olma öngörüsü doğrultusunda kamu, telekomünikasyon, finans ve genel sektörden önde gelen şirketlere geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Netaş, müşterilerinin bilişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmesi ve teknolojiyi daha verimli kullanma ihtiyacı doğrultusunda, küresel teknoloji devleriyle stratejik iş ortaklıkları yapıyor. Türkiye’deki 500 bilişim şirketi arasında, son 5 yılda 3 kez “Yazılım İhracatı Şampiyonu” olan Netaş, 160’tan fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştiriyor. Netaş müşterilerine network, güvenlik, tümleşik iletişim, sanallaştırma, bulut bilişim, geniş bant erişim, savunma teknolojileri, optik ve taşıyıcı ethernet, GSM-R, BT bütünleştirmesi, stratejik dış kaynak kullanımı ve özgün yazılım geliştirme konularında çözüm sunuyor. Netaş, teknoloji danışmanlığından satış sonrası desteğe kadar, Türkiye’nin yanı sıra; Asya-Pasifik ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu ile Afrika’daki kurumlara, kamu ve savunma sanayisine hizmet veriyor.