LG dört telefon serisiyle mobil ürün gamını genişletiyor

 

LG Mobil Dünya Kongresi’nde Optimus G, Vu:, F ve LII telefonlarını tanıttı.
LG Electronics İspanya’nın Barselona kentinde 25-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen Mobile World Congress’te (Mobil Dünya Kongresi) dört ayrı akıllı telefon serisini tanıttı. LG’nin yeni nesil teknolojilerini barındıran Optimus G, Vu:, F ve LII telefonları, üstün donanım, HD görüntü kalitesi ve kullanıcı odaklı özellikleriyle LG’nin uzmanlık alanlarına farklı bir açıdan yön veriyor.
LG her çeyrekte dünya çapında 10 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor. 2013’te ise LTE (Long Term Evolution) ürünlerine yönelik hedeflenen rakam iki katı oranında artırılırken bu, LG’nin şimdiye kadarki en büyük hedefi olma özelliği taşıyor. Amiral gemisi Optimus G ve Vu: modelleri en üst sınıfı amaçlarken, F ve L serileri 4G LTE ile 3.Nesil (3N) pazarına hitap ediyor.

Yüksek standarta donanım
Eylül 2012’de yapılan duyurusundan bu yana, LG Optimus G üstün görüntü kalitesi, ileri teknolojili 4.Nesil 4N LTE farkı, süper tasarımı ve inovatif UX özelliği ile birçok ödüle layık görüldü. Optimus G’nin bu gelişiminde kardeş şirket olan LG Chem, LG Display ve LG Innotek büyük rol oynadı. LG Optimus G, Qualcomm’un güçlü Snapdragon S4 Pro Quad-Core işlemcisini kullanan dünyadaki ilk akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Diğer yandan, LG'nin True HD IPS Plus ekranı ve Zerogap Touch teknolojisi yüksek görüntü kalitesi ve üstün dokunmatik özelliği ile her ihtiyaca cevap veriyor. Eşi bulunmayan donanımı, şık tasarımı ve harika ekranı ile Optimus G ayrıca QSlide, QuickMemo ve Live Zooming gibi kullanıcı dostu UX özellikleri içeriyor. Kısa bir süre önce Kore’de tanıtılan Optimus G Pro ise 5,5 inçlik ve tam HD IPS ekranı ile mobil dünyada çığır açıyor.

Gelişmiş görüntü kalitesi için geniş ekran özelliği
Dünya çapında önemli satış rakamlarına ulaşan Optimus VU: ilk olarak geçtiğimiz yıl Mobile World Congress’te tanıtılmış ve kullanıcıların büyük ilgisiyle karşılaşmıştı. Kısa bir süre önce duyurusu yapılan Optimus VU:II ise, akıllı telefon ve tablet bilgisayarın bir araya geldiği tümleşik bir ürün. Etkileşimli çalışmayı kolaylaştıran enine geniş ekranı ile farklılık yaratan Optimus VU:II, tablet büyüklüğünde olmadan aynı fonksiyonları kullanıcıya sunabiliyor. Panorama Note gibi özel bir uygulamaya sahip olan ürün, bu yeni özellik ile kullanıcılara 3:1 oranlı ekranda yazma, çizme ve not alma şansı tanıyor. 5,8 kat yaklaştırma kapasitesine sahip Panaroma Note, kullanıcıların cursor ile ekranı yatay ve dikey hale getirmesine olanak tanıyor ve mini map ile istenilen görüntü orijinal görüntünün içinde görülebiliyor. Optimus VU:II, Snapdragon S4 işlemcisine ve Android 4.0 işletim sistemine sahip. Ürün, 9,4 mm kalınlığında ve 159 gram ağırlığında.Yeni sürümü Optimus VU: 2 Kore pazarında piyasaya sunulan telefon, eşsiz UX kullanımı, Vu: Talk ve QRemote özellikleriyle öne çıkıyor.

Herkes için 4G LTE özellikli akıllı telefon
LG’nin Optimus F Serisi her kesimden kullanıcılar için tasarlanmış bir akıllı telefon. Ancak Optimus F5 ve Optimus F7 özellikle 3.Nesil (3N)’den 4 G LTE ağına geçişi kolaylıkla yapmayı tercih edenler için pazara sunuldu. F Series’in, hızla gelişen 4G LTE alanında LG’nin daha etkin hale gelmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Benzersiz tasarım
Optimus LII Serisi, LG’nin L-Style ürünlerinin tasarım felsefesini devam ettiriyor. Seride yer alan her bir 3.Nesil telefonu, LG’nin kendine has tasarım mimarisine sahip. Optimus LII serisi kusursuz tasarım, lazer kesim kontur, parlak arka kapak ve LED aydınlatmalı akıllı ana kumanda düğmesi gibi dört yeni tasarım unsurları ile geliştirildi.

Donanımın ötesinde akıllı özellikler
LG, kullanıcı odaklı üstün nitelikte UX üretmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Belirtilen dört adet akıllı telefon serisi ise ileri düzeyde UX özelliği içeriyor. Diğer yandan, ilk olarak Optimus G’de kullanılan QSlide özelliği tam ekran modunda iki uygulamanın aynı anda kullanılmasına olanak sağlıyor. Video, tarayıcı, memo, takvim ve hesap makinesi özellikleri UX ile uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. İki kameradan aynı anda kayıt yapma ve Virtual Realty (VR) programları ise tam HD görüntü teknolojisi için tasarlanan UX’in en yeni özellikleri arasında yer alıyor.

LG Electronics
Tüketici elektroniği, mobil haberleşme ve beyaz eşya sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncülerinden LG Electronics, Inc. (KSE: 066570.KS), dünyanın dört bir yanında 117 operasyonda hizmet veriyor. 2011 yılında 49 milyar dolar küresel satış rakamı elde eden LG, Ev Eğlence Sistemleri, Mobil Haberleşme, Beyaz Eşya, İklimlendirme ve Enerji Çözümleri olmak üzere 4 iş biriminden meydana geliyor. LG düz ekran televizyonlar, ses ve görüntü cihazları, mobil telefonlar, klima cihazları ve çamaşır makineleri konusunda dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. LG, 2012 ENERGY STAR Yılın Ortağı Unvanı’nın sahibi oldu. Daha fazla bilgi edinmek üzere, (www.LGnewsroom.com) adresini ziyaret edebilirsiniz.