TTNET 360 vizyonuyla sanal yaşamın rotasını çizecek


 

Türkiye’nin haberleşme ve eğlence şirketi TTNET, yeni dönemdeki yol haritasını, odak alanlarını ve yeni projelerini paylaştı.
TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, yeni dönemde TTNET’in, 360 yaklaşımı ile İnternet tabanlı tüm sanal platformlarda daha güçlü bir şekilde var olmayı hedeflediğini açıkladı. Hızlı İnternet erişim teknolojileri sunarak müşterilerine sanal dünyanın kapılarını açtıklarını belirten TTNET Genel Müdürü, bu hizmeti, internet bağlantısının ötesine taşıyarak hayata değer katacak çözümler sunacak sanal bir ekosisteme odaklanacaklarını ifade etti. E-ticaretten çevrimiçi ödeme -tahsilat sistemlerine ve bulut teknolojisine kadar birçok alandaki yeni TTNET 360 projelerinden örnekler veren Kaya, “Yeni projelerimiz ile sanal inovasyon hedefliyoruz. 2013 yılına çok hızlı başladık. Isınma turlarını çabuk geçtik. Hızımızı aldık, gidiyoruz” diye konuştu.
TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, şirketin yeni dönemine damgasını vuracak stratejilerini açıkladı. Değişen ve sanallaşan dünyada TTNET’in sunacağı öngörü ve yaklaşımı hakkında bilgi veren Abdullah Orkun Kaya, yeni vizyonu “Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360” olarak adlandırdıklarını belirtti.

Yeni Müşteri Evreni: TTNET 360
TTNET’in oluşturduğu sanal platformlar ile teknolojik dönüşümün öncüsü olduğunu ifade eden Abdullah Orkun Kaya, “TTNET; İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra, Tivibu, PlayStore, TTNET Müzik, Sosyal Tivi, Netdisk, TTNET Kitap, TTNET Vitamin, TTNET İşyerim gibi servisleriyle ülkemizde  sanal dönüşümün öncüsü olmuş bir şirket. Sadece “İnternet Servis Sağlayıcısı” olmanın ötesine geçen bu yaklaşımı daha da güçlendirmek, müşterilerimizin hayatında daha fazla yer almak için yola çıktık. Müşterilerimiz ile daha yakın olacağımız ‘Yeni Bir sanal Evren’i tasarlıyoruz. Bu vizyona, Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360 diyoruz” şeklinde konuştu.

“Sayısal yollar kuruldu. Artık bunların üzerinde koşma zamanı.”
Abdullah Orkun Kaya, TTNET’in, İnternet tabanlı tüm sanal platformlarda daha güçlü bir şekilde var olacağını ve TTNET 360 yaklaşımıyla müşterilerin hayatını çevreleyecek sanal platformlar ve çözümler üreteceklerini belirtti. Abdullah Orkun Kaya, “TTNET 360 vizyonu ile sanal dünyayı sahiplenmeyi hedefliyoruz. Bunu söylem olarak değil, hayata geçireceğimiz iş ortaklıklarıyla, adım atacağımız yeni sanal iş alanlarıyla, kuracağımız işbirlikleriyle gerçekleştireceğiz. Türkiye’de İnternet kullanımı çok önemli seviyelere ulaştı. Artık, İnternet kullanımını değere dönüştürmeliyiz.  Sayısal yollar kuruldu. Artık bunların üzerinde koşma zamanı” dedi.

“Isınma turlarını çabuk geçtik. Hızımızı aldık, gidiyoruz.”
Bugüne kadar güçlü bir takımla çok önemli başarılara imza attıklarını kaydeden Abdullah Orkun Kaya, “ Yeni projelerimiz ile sanal inovasyon hedefliyoruz. TTNET ailesi olarak yeni projelerimiz ile 2013 yılına çok hızlı başladık. Isınma turlarını çabuk geçtik. Hızımızı aldık, gidiyoruz” dedi.

TTNET’in yeni projeleri hazır
Sanal içerik konusunda daha iddialı olacaklarını ifade eden Abdullah Orkun Kaya, çok yakında hizmete sunacakları yeni projelerden örnekler verdi. Kaya, “Yapacağımız stratejik işbirlikleriyle e-ticaret alanına adım atacağız. Hem kendi servislerimizin çevrimiçi satışında ivme kazanacağız hem de müşterilerimiz için e-ticarete açılan kapı olacağız. Sanal ödeme ve tahsilat sistemleri alanında yeni çözümleri müşterilerimizin hizmetine sunacağız. Daha fazla ve farklı cihaz seçeneğini sizlerle buluşturacağız. Bulut teknolojileri üzerinden bireyler ve kurumlar için yeni platformlar oluşturmaya devam edeceğiz. Fiber İnternet önceliğimiz olmaya devam edecek. Fiber İnternet’le sunabileceğimiz servisler çeşitlenecek ve yelpazemiz genişleyecek” şeklinde konuştu.

Tüm televizyonlar akıllı televizyona dönüşüyor
Temeli,  sanal çözümlerin bir parçası olmaya ve müşterilerin hayatına daha fazla katkı yapmaya dayanan 360 vizyonu kavramı hakkında bir başka örnek daha veren Abdullah Orkun Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Çok yakın zamanda başlayacağımız uygulamayla tüm televizyonları akıllı–smart televizyonlar haline getireceğiz. Televizyonlara adeta beyin nakli yapacağız. Sunacağımız ‘Media Player’ cihazlarını kullanan herkes ‘Tivibu Smart TV’ uygulamasıyla zengin sanal içeriklere erişebilecek. Bu ve benzeri çözümlerle yeni sanal müşteri evreninin kapılarını daha geniş kitlelere açmayı hedefliyoruz.”

SOBEE birleşmesi sanal içerikteki iddiamızı daha da güçlendirecek

Yeni sanal evreni her geçen gün genişleteceklerini belirten TTNET Genel Müdürü Kaya, TTNET 360 vizyonunu destekleyen önemli bir güncel gelişmeyi de paylaştı. Kaya, Türk Telekom Grubu şirketi Sobee’yi, TTNET bünyesine katmak için süreci başlattıklarını belirtti ve “Bu birleşmenin; TTNET‘in 360 vizyonu çerçevesinde önemli bir sinerji yaratacağına inanıyoruz. TTNET, 1000’in üzerinde oyunu müşterilerine sunduğu Playstore oyun mağazası ile oyun sektörünün içinde. SOBEE birleşmesi, sanal içerik alanındaki iddiamızı daha da güçlendirecek” dedi.

TTNET sanal iş fikri olan herkese kapısını açıyor
Türkiye'de dünyaya örnek olacak birçok sanal iş fikri olduğunun altını çizen Abdullah Orkun Kaya, “ Yeni sanal müşteri evrenini iş ortakları ile beraber inşa etmek istiyoruz. Birçok farklı sektörden iş ortağıyla beraber çalışarak mevcut ürün ve hizmetlerini, hayal ettikleri çözümleri sanal ortama taşıyacağız. Attığımız adımlarda yanımızda zaman zaman dünya devlerini, zaman zaman da yeni isimleri, girişimcileri, gençleri göreceksiniz” diye konuştu.

TTNET’ten konuşturan İnternet kampanyası
TTNET’in müşterileri; sabit telefon hizmeti ve İnternet hizmeti ile birlikte hediye her yöne dakikalara ve ücretsiz DECT telefonuna tek bir pakette, tek bir faturayla sahip olabiliyor.
Kampanya kapsamında; yeni TTNET müşterileri modem dahil “NET6 + TTNET Alo 100 + DECT telefon” paketini ayda 49.99 TL’ye; “NETLİMİTSİZ + TTNET Alo 100 + DECT telefon paketini ise 69.99 TL’ye 12 ay taahhütlü olarak alabiliyor. Üstelik bu kampanyaya özel tüm TTNET Alo paketleriyle her yöne +100 dk. konuşma da hediye.
Ayrıca TTNET Alo’da “Akşam 7’den Sabah 7’ye evden eve ücretsiz kampanyası” ile aylık 3,000 dakika ücretsiz konuşma fırsatı da sunuluyor. Müşteriler, hediye dakikalarını akşam 19,00 ile sabah 07.00 saatleri arasındaki şehir içi ve şehirlerarası ev telefonu aramalarında kullanabiliyor. 31 Mart tarihine kadar geçerli olan kampanya hakkında detaylı bilgi almak ve kampanyadan yararlanmak isteyenler; TTNET satış noktalarından başvuru yapabiliyor.