Teba Ürünlerini Hayatın Herköşesinde Tüketiciyle Buluşturuyor

Teba'dan yeni bir bayilik sistemi e-teba. Beyaz eşya ve klima sektöründe etkileşimli pazarlama uygulamasını Internet üzerinden ilk başlatan kuruluş Teba, dağıtım kanalı çeşitliliği yaratmak ve ürünü tüketiciyle farklı ortamlarda buluşturmak amacıyla 'e-teba' satış noktalarını hizmete sunmaya başladı. İlk örneği İzmir Çiğli
Kipa mağazasinda Teba Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Baygan tarafından törenle hizmete açılan e-teba, Türkiye e-ticaret'inde bir ilki gerçekleştirdi.
Beyaz eşya ve klima sektöründe Internet üzerinden etkileşimli pazarlama uygulamasını ilk başlatan kuruluş Teba, gördüğü yoğun ilgi üzerine anında erişimli satışını fiziksel ortamlara da taşıdı. Bu amaçla açılan anında erişimli satış noktalarıyla Teba, Türkiye e-ticaret'inde bir ilki gerçekleştirdi.
'e-teba' adıyla hizmet sunan satış noktaları, Teba'nın e-ticaret hizmetlerini e-bayilik uygulamasıyla sanal ticarete farklı bir boyut kazandırdı. İlk örneği İzmir Çiğli Kipa mağazasında Teba Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Baygan tarafından törenle hizmete açılan e-teba noktasında müşteriler, sergilenen ürünleri görüp inceleme olanağına sahip oldular.
Açılış töreninde Baygan, bilgi teknolojileri kullanımının Türkiye'de yeterli düzeyde olmadığını söyleyerek amaçlarının tüketiciyi e-ticaret'e alıştırmak olduğunu belirtti. E-ticaret'in rekabetçi ortamında kurum olarak kar amacı gütmediklerini ve teknoloji geliştiren firmaların rekabette öne geçtiklerini belirten Baygan, e-teba'dan sadece müşterilerin ve bayilerin kazançlı çıkacağını söylüyor.
Sadece siparişin sanal olduğu e-teba noktaları, e-ticaret'i bayilik sistemiyle birleştirerek, gerek müşterilere gerekse e-bayilere büyük kolaylık sağlıyor.

E-teba Nasıl Çalışıyor?
Internet sitesine olan büyük ilgiyi hayatın her noktasına taşımaya karar veren Teba'nın anında erişimli satış sistemi yeni bir bayilik sistemi sunuyor. Teba standartlarıyla tasarlanan e-teba satış noktalarında bulunan bilgisayarlar, www.teba.com.tr sitesine doğrudan bağlı. Müşteriler e-teba'da sergilenen beyaz eşya ve klima ürünlerini inceleyip anında erişimli sipariş verebiliyorlar. Aynı şekilde satış sonrasında teslimat hakkında anında erişimli bilgi sahibi olan müşteriler, Internet'e özel esnek ödeme avantajlarından yararlanıyorlar. E-teba'lardan alınan ürünler en geç 3 gün içinde montaj ekibiyle birlikte adrese ulaştırılıyor.

Bayiler Nasıl Kazanıyor?
Stok bulundurma ihtiyacı olmayan e-teba bayileri, aynı zamanda bölgesel, finans ve satış sonrası hizmetlerden de sorumlu değil. E-teba satış noktasını çok küçük sermayeyle kurabilen e-teba bayilerinin tek ihtiyacı bilgisayar donanımı ve Internet erişimi. İş yükü büyük ölçüde hafifleyen
e-teba bayileri, bu sayede bütünüyle satışa odaklanma imkanıyla hizmet kalitesini artırırken müşteri memnuniyeti yükseliyor.
2001 yılı hedefi olarak, Türkiye genelinde 50 e-teba bayisini hizmete sunmaya hazırlanan Teba, mevcut 100.000 site ziyaretçisinin gücüne de dayanarak 2002 yılında yurtiçi satışlarının %10'unu anında erişimli gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Açık artırma sitesinde fiyatı tüketici belirliyor

teba.com.tr'ye uğramadan beyaz eşya, klima almayın. Türkiye'de klima ve beyaz eşya sektöründe e-ticaret'i başlatan Teba Şirketler Grubu'nun www.teba.com.tr adlı sitesi, beyaz eşya ve klima fiyatlarını doğrudan tüketicilerin belirlediği açık artırma sayfasıyla yoğun ilgi görüyor. Aralık ayından bu yana 100 bini aşkın Internet gezgininin ziyaret ettiği sitenin açık artırma sayfası, tüketicileri serbest fiyat belirleme ortamında Teba markalı ürünlerle buluşturuyor. Nakliye ve montaj hizmetlerinde de ücretsiz yararlanan tüketiciler, piyasanın yarı fiyatına fırın, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşya ürünleri ve Teba, Daikin markalı klima alma şansını yakalıyorlar.
Beyaz eşya ve klima sektöründe Internet üzerinden satışı ilk başlatan kuruluş Teba'nın www.teba.com.tr sitesi, anında erişimli satışın yanısıra beyaz eşya ve klima fiyatlarını doğrudan tüketicilerin belirlediği açık artırma sayfasıyla da yoğun ilgi görüyor.
100 bini aşkın Internet gezgininin ziyaret ettiği sitenin açık artırma sayfası, tüketicileri serbest fiyat belirleme ortamında Teba markalı bütün ürünlerle buluşturuyor. 2000 Aralık ayından beri başarıyla uyguladığı açık artırma hizmetiyle Teba, e-ticaret'te tüketicileri kendi belirledikleri fiyatlarla beyaz eşya ve klima sahibi yapıyor.

E-açıkartırma Nasıl Oluyor?
Beyaz eşya ve klima sayfalarında teknik özellikleri görsel sunumlarıyla tanıtılan buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, klima gibi Teba ürünleri için yapılan açık artırmaya www.teba.com.tr sitesinden ulaşılabiliyor.
Ürün fiyatını istediği gibi belirleyen tüketici, diğer katılımcıların artırma oranlarını takip ederek saptadığı değere kadar yükseliyor. Kredi kartı yada havale ile ödeme yapan tüketici, nakliye ve montaj hizmetlerinden de ücretsiz yararlanarak ürünü 3 ila 7 gün arasında teslim alıyor.

Piyasanın Yarı Fiyatına Alma Teba Açık Artırma'da
Bugüne kadar piyasa değeri 350 milyon olan programlı fırının 150, 800 milyon olan buzdolabının 500, 400 milyon etiketli tam otomatik çamaşır makinesinin 190 milyondan alıcı bulduğu açık artırma sitesinde, bulaşık makinesinden klimaya, aspiratörden ocağa tüm teba ürünlerine sahip olmak mümkün.

Annelere hediye seçme özgürlüğü

Beyaz eşya ve klima sektöründe anında erişimli alışverişin öncüsü www.teba.com.tr, 'hediye servisi' sayfasında annelere bir çağrı yapıyor: "Hediyenizi siz seçin!" evlilik, doğum günü gibi özel günlerde ziyaretçilerin ihtiyaçlarını listeleyip elektronik postayla dostlarına gönderme imkanı sağlayan 'hediye servisi', Anneler Günü'nde de annelerin gerçek ihtiyaçlarını belirleyip sanal ortamda eşlerine ve çocuklarına duyurmalarını kolaylaştırıyor.
Teba, anında erişimli alışveriş kolaylığı ve Internet avantajlı ödeme imkanları sunmanın yanısıra, www.teba.com.tr sitesindeki özel sayfalarla da ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

'Hediye Servisi' ile Anneler Günü'nde Annenizi Mutlu Edecek Hediye'yi Alın
Teba'nın www.teba.com.tr 'Hediye Servisi' sayfasında ziyaretçiler, evlilik, doğum günü gibi özel günlerde gerçek ihtiyaçlarının listesini hazırayıp sanal ortamda dostlarına elektronik postayla gönderiyorlar.
Mutlu günlerinde kişilerin kendi armağanlarını özgürce belirledikleri 'hediye servisi', Anneler Günü'nde de "Hediyenizi Siz Seçin!" çağrısıyla annelerin gerçek ihtiyaçlarını belirleyip eşlerine ve çocuklarına duyurmalarını kolaylaştırıyor. Annelerin yapması gereken tek şey, www.teba.com.tr sitesinden hediye servisine girerek küçük ev aletlerinden fırına, buzdolabından çamaşır makinesine, klimadan bulaşık makinesine kadar Teba güvenceli istenilen herhangi bir ürünü listelerine koymak ve sevdiklerine göndermek. www.teba.com.tr, aile bireylerini ve anneleri hediye servisinde buluşturarak Anneler Günü mutluluğuna yeni bir heyecan kazandırıyor.
Sadece Eylül ayından bugüne 100.000'i aşkın Internet gezgininin ziyaret ettiği özel Teba sitesi, tüketicileri piyasanın çok altında fiyatlarla beyaz eşya ve klima sahibi yaparken, sunduğu hizmetlerle özel günlerde de hayatı kolaylaştırıyor.
Teba'nın www.teba.com.tr sitesinin özel sayfalarında tüketiciler, anında erişimli alışverşin yanısıra değiş-tokuş sayfasında ücretsiz ilan verme, açık artırma sayfasında ise fiyatlarını kendileri belirleyerek piyasa fiyatlarının çok altında beyaz eşya ve klima sahibi olma şansını yakalıyorlar.