Sadettin Tantan İlk Elektronik Sohbeti Turk Nokta Net'te Tanıdı

Turk Nokta Net'in ünlülerle Internet kullanıcılarını buluşturarak canlı sohbet olanağı sunduğu Kahve Bahane'nin en ilginç konuklarından biri de İçişleri Bakanı Sadettin Tantan oldu. İlk kez Internet'te canlı bir sohbete katılan Tantan'a 700 soru yöneltildi.
2 saati aşkın bir süre boyunca kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Tantan, karşılaştığı ilgiden çok memnun olduğunu söyledi.
İçişleri Bakanı Tantan'a merak ettiklerini sormak isteyenler bir hafta boyunca sorularını Turk Nokta Net'e yazdırdılar. İlk kez Internet'te canlı bir sohbete katılan Tantan, 1.200 kişinin katıldığı ve 700 sorunun yöneltildiği sohbette 90 soruyu yanıtladı. Tantan'a sorulan sorular Internet cafe'lerin durumu, polis teşkilatı, Hizbullah, Fatih Üniversitesi, yolsuzluklar gibi konular üzerinde yoğunlaştı.
Tantan'a yöneltilen soruların en ilginç olanlarından biri "Sayın Tantan, kendinizden 10 tane kopyalatıp Meclis'e koyar mısınız?" şeklindeki soruydu. Tantan bu soruya; "Hiç gerek yok. Meclis'te bizden çok daha yetenekli insanlar var" diye yanıt verdi.
İçişleri Bakanı Tantan kendisine sorulan, "Görüp de gösteremedikleriniz, bilip de söyleyemedikleriniz, duyup da duyuramadıklarınız (ki bunların hepsinin olduğunu biliyoruz), sizde ne gibi duygular yaratıyor? Yorgun musunuz?" sorusuna da gülümseyerek "söylediğiniz konuda cevap vermek o kadar kolay değil" cevabını verdi.
Sohbet sonrasında belirlenen en güzel soruyu soran Jardel_83 takma adlı kullanıcı Turk Nokta Net'ten Teba marka bir buzdolabı kazandı.
İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ile yapılan sohbetin tamamını http://sohbet.turk.net/kbahane/arsiv/sadettintantan.asp adresinden izleyebilirsiniz.

Turk Nokta Net
Turk Nokta Net Bilgi Hizmetleri A.Ş. geniş kapsamlı bireysel ve kurumsal Internet hizmetleri vermek amacıyla Mayıs 1995'te kurulmuştur. Eylül 1999'da Sabancı Holding ile ortaklık anlaşması yapan Turk Nokta Net'in hisselerinin %70'i Sabancı Holding'e satılmıştır. %30 hisseye sahip kurucu ortaklar Ahmet Yürekli; Genel Müdür ve Pınar Kapralı Görsev; Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunmaktadır. Haber, finans, sinema, kitap, anket, otomobil gibi pek çok geniş içerik kanalı ile en güncel ve en sık yenilenen bilgileri kullanıcılarına sunan Turk Nokta Net Net kapısını (www.turk.net) ayda 700.000 tekil kişi ziyaret etmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon, Erzurum, Adana, Denizli, Kayseri, İzmit, Eskişehir ve Antalya'da olmak üzere 19 adet erişim merkezi bulunan Turk Nokta Net'in Mart 2001 itibariyle 304 bin bireysel abonesi bulunmaktadır. Turk Nokta Net, abonelerine ISDN hatlarla daha hızlı Internet erişimi, 7 gün/24 saat ücretsiz teknik destek, 5MB kişisel Web alanı, uluslararası serbest dolaşımla dünyanın 150 ülkesinde 8 bin aktif erişim noktasına bağlantı, Cep.Net ile GSM telefondan e-posta atabilme olanağı, oyun merkezi, kullanıcılara yönelik özel sohbet, forum alanları ve VIP sayfaları gibi katma değerli hizmetler sunmaktadır. Turk Nokta Net, mevcut kurumsal erişim, sanal sunucu hizmetlerinin yanında, e-ticaret ve kurumlara Internet'te pazarlama danışmanlığı gibi hizmetleri de vermektedir. Turk Nokta Net, 230 kişilik uzman insan kaynağını ve gelişmiş teknik altyapısını güçlendirmeye yönelik önemli yatırımları gerçekleştirerek pazardaki lider konumunu 2001 yılında hızla pekiştirmektedir.