CPG Büyük Projelere İmza Atıyor

Ericsson'un kurumsal kullanıcılara yönelik tümleşik ses ve veri çözümlerini Türkiye'de pazarlamak üzere kurulan CPG, tümleşik ses ve veri iletişimi konusunda büyük projelere imza atıyor.
Son olarak İş Bankası'nın İstanbul'daki yeni Genel Müdürlüğü ve Tüpraş İzmit Rafinerisi'nin iletişim projelerini tamamlayan CPG, ayrıca şu sıralar Emniyet Genel Müdürlüğü'nün iletişim projesini gerçekleştiriyor.
İş Bankası'nın İstanbul Levent'te yeni hizmete giren Genel Müdürlük binasının yapısal kablolama ve modem-telefon altyapısı projesini anahtar teslimi üstlenen CPG, proje kapsamında Ericsson MD110 ISDN telefon santralı, finans sistemi ve özel 'dealer' panelleri,
yönetim sisteminin kurulumunu ve yapısal kablolamayı gerçekleştirdi. Kule-1, banka şubesi ve çarşı merkezinden oluşan İş Bankası Genel Müdürlük bina kompleksinin kurumsal iletişim çözümlerinde yeni nesil telefon santralı Ericsson MD110'un özellikle tercih edildiğini belirten CPG yetkilileri, proje kapsamındaki tüm işlerin anahtar teslimi yürütüldüğünü ve projenin başarıyla tamamlandığını belirtiyorlar.
CPG'nin tamamladığı bir başka iletişim projesi ise, Tüpraş İzmit Rafineri Müdürlüğü'nün telefon santrallarının yenilenmesi. Bu projede de Ericsson MD110 ISDN telefon santralının kullanıldığını belirten CPG yetkilileri, MD110'un dağıtılmış mimarisi sayesinde rafineri bünyesindeki eski santralların tek bir santral yapısı altında toplanabildiğini vurguluyorlar. Proje kapsamında MD110 telefon santralının yanı sıra sesli yanıt sistemi, yangın telefonu ve yangın uyarı sistemi ile transmisyon cihazlarının da kurulumu yapıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "TRANSPOL-2000" projesi kapsamındaki ses ve veri bütünleşmesini tüm Türkiye çapında gerçekleştirmek amacıyla başlattığı projenin ses kısmını üstlenen CPG, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Ankara Bakanlık-Dikmen-Anıttepe hizmet binaları ile İl Emniyet Müdürlükleri'nin iletişim altyapılarını yeniliyor. Söz konusu projede, mevcut telefon santralları değiştirilerek, sürekli çalışmaya uygun ve yüksek güvenilirliğe sahip ISDN telefon santrallarının kurulumu yapılıyor. Proje kapsamında 16 adet Ericsson MD110 telefon santralı, DECT sistemi, transmisyon sistemi ve güç sistemleri kuruluyor.

1. kuruluş yıldönümü Ankara'da kutlandı

Ericsson'un kurumsal kullanıcılara yönelik ses ve veri çözümlerini Türkiye'de pazarlamak üzere geçtiğimiz yıl kurulan CPG, 1. kuruluş yıldönümünü 3 Nisan'da Ankara'da bir toplantıyla kutladı. Kamu kuruluşlarının yetkilileriyle bir araya gelinen toplantıda CPG'nin tanıtımının yanı sıra Kriz Yönetimi ve Dışkaynak Kullanımı konuları da ele alındı.
Şirket, 3 Nisan 2001 tarihinde Ankara Sheraton Oteli'nde düzenlediği toplantıda CPG'nin genel tanıtımının yanı sıra kuruluş yıldönümünü de kutlandı. Kamu ve özel sektör kuruluşlarından pek çok yöneticinin bir araya geldiği toplantıya ayrıca Devlet Bakanı Abdülhaluk Mehmet Çay da konuk olarak katıldı.
Ericsson'un kurumsal çözümlerini 'Ericsson Enterprise' yapısı altında toplaması sonucu Nisan 2000 tarihinde kurulan CPG, Ericsson Entreprise'ın Türkiye'deki tek yetkili temsilcisi olarak faaliyet gösteriyor. Ericsson'un kurumsal müşterilere yönelik tüm çözüm ve hizmetlerini bünyesinde toplayan CPG, kuruluşlara danışmanlıktan iletişim ağının işletilmesine değin geniş bir yelpazede hizmet veriyor.
CPG'nin ses ve verinin bütünleştiği iletişim çözümlerinde uzmanlaştığını söyleyen CPG Ericsson Genel Müdürü Cem Güçeri, özel sektör kuruluşlarının yanı sıra kamu kuruluşlarının da CPG'nin hedef kitlesi arasında önemli bir yere sahip olduğunu vurguluyor. Özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik kriz ortamında, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak verimliliğin artırılmasında kamu sektörüne önemli bir görev düştüğünü söyleyen Güçeri, "Bu nedenle, böyle bir ortamda kuruluş yıldönümümüzü Ankara'da kutlamayı ve kamu kuruluşları yetkilileriyle, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmayı tercih ettik" diyor.
Doğru, iyi projelendirilmiş bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımıyla verimliliğin arttığının somut olarak saptandığını belirten Güçeri, "Bu konu, kamu kuruluşları açısından daha da hassas bir öneme sahip. Toplantıda kamu kuruluşları yetkilileriyle, krizi hep birlikte en az hasarla atlatmak için çözüm yolları geliştirmeyi hedefliyoruz" diyor.
Toplantıda ayrıca Yönetim Danışmanı Orhan Karadoğan da "Kriz Sürecinde Satıcı Firma İlişkileri Yönetimi ve Dışkaynak Kullanımı" başlıklı bir konuşma yaptı. Toplantı, doğum günü partisiyle sona erdi.