7. Sanat

Kesişen yollar
Hotel Rwanda 'nın yönetmeni Terry George'dan müthiş bir gerilim dram! . . .

Kanun yetersiz kalınca iş yine başa düştü
Profesör Ethan Learner (Joaquin Phoenix) ve eşi Grace (Jennifer Connelly), küçük kızları Emma (Elle Fanning) ile birlikte, 10 yaşındaki oğulları Josh'un (Sean Curley) çello çaldığı resitaline katılırlar. Aile, Josh'un bu yeteneği ile büyük gurur duymaktadır. Aynı saatlerde başka bir baba- oğul olan Dwight Arno (Mark Ruffalo) ve Lucas (Eddie Alderson) bir basketbol maçından dönmektedirler. Resitalden sonra evin yolunu tutan aile, Reservation Road üzerindeki bir benzin istasyonunda durur. Bu benzin istasyonunda Learner ve Arno ailelerinin yolları kesişecek, yaşanan bir kaza tüm hayatlarını değiştirecektir. Ethan, oğlunu kaybetmesine sebep olan kazayı yapıp kaçan kişiyi bulmak için çabalarken, suçlunun, yanı başında olduğunun farkında bile değildir.
Kesişen Yollar 'da, Joaquin Phoenix ( Sınırları Aşmak, Hotel Rwanda, Gladyatör, Kanlı Elmas) Jennifer Connelly (Hulk, Akıl Oyunları), Mark Ruffalo (Cennet Gibi, Collateral), Elle Fanning ( Deja Vu, Babel) ve Mira Sorvino (Son Kurgu, Tehlikeli Yaratıklar) oynuyor.

Künye
Yönetmen : Terry George
Senaryo : Terry George, John Burnham Schwartz
Müzik : Mark Isham
Yapım : ABD, 2007
Tür : Gerilim, dram, suç
Süre : 102 dk.

96 Saat
Fransa kökenli Pierre Morel'in yönettiği ve Fransa sinemalarında şu ana kadar 9 milyon Dolar hâsılat elde eden film, 9 Mayıs'da, ülkemizde gösterime girecek.

Zamana karşı kızını kurtarma çabası
Eski ajan Bryan'ın, (Liam Neeson) canından çok sevdiği kızı Kim (Maggie Grace), genç kadınları kaçırıp, onların ticaretini yapan bir çete tarafından kaçırılmıştır. Bryan, kızının kaçırıldığını, mobil telefon bağlantısında, çaresiz ve hiçbir şey yapamadan dinler. Kızını kurtarmak için, önünde çok kısa bir zaman dilimi vardır. Ancak Bryan'ın çözmesi gereken ilk problem, kaçırılan kızının Paris'te, kendisinin de Los Angeles'da olmasıdır.
Filmde, Liam Neeson ( Schindler'in Listesi, Yıldız Savaşları, Aşk Her yerde ), Maggie Grace ( Sis, Erkekleri Tavlama Sanatı ), Famke Janssen ( Fakülte, Lanetli Tepe, Sakın Konuşma, Saklambaç ), Xander Berkeley ( Gattaca, Cinayet Gec esi), Katie Cassidy ( Telefondaki Yabancı ), Holly Valance ( Ölü Ya Da Diri )yer alıyor. Soluk soluğa izleyebileceğiniz müthiş bir aksiyon, gerilim! . . .

Künye
Yönetmen : Pierre Morel
Senaryo : Luc Besson, Robert Mark Kamen
Görüntü yönetmeni : Michel Abramowicz
Müzik : Nathaniel Mechaly
Yapım : 2008, Fransa
Tür : Aksiyon, gerilim
Süre : 93 dk.