Altın Örümcek'in en iyisi: (www.garanti.com.tr)

Garanti'nin İnternet sitesi (www.garanti.com.tr), Türkiye'de hiçbir ortama bağlı olmayan ilk ve tek organizasyon olan Altın Örümcek Web Ödülleri'nde tüm kategoriler arasında en yüksek puanı alarak, Türkiye'nin “En İyi Web Sitesi” seçildi ve büyük ödülün sahibi oldu. Yarışmada büyük ödülü alan Garanti ayrıca “Çevrimiçi Bankacılık”, “Finansal Servisler” ve “Advergame/Kampanya” alanlarında da birinciliği elde etti.
Garanti, (www.garanti.com.tr) sitesiyle, Çevrimiçi Bankacılık kategorisinde 5. kez birinci oldu. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen yatırım sitesi ( www.paragaranti.com ) ile Finansal Servisler kategorisinde 1.'lik ödülünü aldı. Garanti İnternet Şubesi'nin 10. yılı için yapılan ve Roberto Carlos'un kullanıldığı reklam kapanyasına paralel gerçekleştirilen (www.yazikdegilmicarlosa.com) Web sitesi ise Advergame/Kampanya kategorisinde 1.'lik ödülüne layık görüldü.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Fuat Erbil , “Şubesiz bankacılık alanındaki çalışmalarımızın Altın Örümcek tarafından takdir edilmesi, bizi çok mutlu etti. Yarışmada kazandığımız birincilikler, Garanti Bankası'nın internet bankacılığındaki liderliğini ve teknolojik gücünü bir kez daha perçinlemiş oldu. Aldığımız değerli ödüller, şubesiz bankacılıktaki üstünlüğümüzü sürdürmemiz ve fark yaratmamız için bize güç veriyor.” dedi.

Altın Örümcek Web Ödülleri
Web ve İnternet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen, geleneksel hale gelmiş Türkiye'deki ilk ve tek ortam bağımsız organizasyon.
2002 yılından bu yana Doruknet tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Altın Örümcek Web Ödülleri organizasyonunda, Web ve İnternet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında uzman jüri üyeleri her sene Türkiye'de gerçekleştirilen başarılı uygulamaları belirlemektedir. 53 kategoride verilen Altın Örümcek Web Ödülleri'nin birincileri, jürinin yanısıra halkın da oylarıyla seçilmekte.