Altın örümcek Web ödülleri 2007 açıklandı

DorukNet tarafından düzenlenen “Altın Örümcek Web Ödülleri” organizasyonunun 6.sı, Google, turk.internet.com ve TÜBİDER'in desteğiyle gerçekleştirildi. Web ve İnternet teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin ödüllendirilmesi ve İnternet sektöründeki yatırımların teşvik edilmesi amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda 50 kategoride Altın Örümcekler sahiplerini buldu.
53 kategoride, 3000 başvurunun yapıldığı “Altın Örümcek Web Ödülleri”nde değerlendirmeyi; Türkiye'nin bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 30 kişilik jüri üyesi ve (www.altinorumcek.com) sitesi üzerinden final değerlendirme sürecinde oy veren İnternet kullanıcıları gerçekleştirdi. Bu yıl en çok başvuru Kurumsal Web Sitesi, Blog'lar, E-ticaret ve Yiyecek/İçecek kategorilerinde alındı.
Bu yıl İnternet haftasında gerçekleştirilen ödül töreninde En İyi Web Sitesi ödülünü (www.garanti.com.tr) alırken (www.doluca.com) En İyi Tasarım ödülüne, (www.bedrirahmi.com) sitesi de Onur ödülüne layık bulundu. İlk defa bu sene Görme Engellilere Uygunluk kriterine göre de değerlendirilen Web siteleri arasında (www.chiponline.com) ve (www.otokar.com) siteleri görme engelliler tarafından en erişilebilir iki site olarak seçildi.
İTÜ Maslak Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde organizasyonu BKM tarafından gerçekleştirilen ödül töreninde BKM Atölye Mutfak Oyuncuları “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli gösterileri ile geceye renk kattı.
Ödül gecesinde, ödül sponsorları Bilge Adam Kurumsal ve Serimaj/Getty Images Altın Örümcek sahiplerine ödüllerini takdim etti.
Altın örümcek Web ödülleri 2007 Organizasyonu'na, Activeline, Kobiefor, Kurumsal Haberler.com, Macline, Marketing Türkiye, Newtech, Photoline, Photoshop, tele.com.tr ve Telepati aylık telekom dergisi basın sponsoru; Ajanspress Altyapı Sponsoru, Luckyeye Web Sponsoru olarak organizasyona katkıda bulundu.