Kaspersky Antivirüs 7.0 Windows Vista Servis Paketi 1 ile yeni bir ödül daha kazandı

Güvenlik yönetim çözümleri geliştiricisi lideri Kaspersky Lab., Kaspersky Antivirüs 7.0 sürümü ile saygın bir İngiliz dergisi olan Virus Bulletin' den, VB100 ödülü kazandığı duyurusunu yaptı. Antivirüs 7.0 başarılı bir şekilde tüm karşılaştırma testlerini henüz yayınlanmış olan Windows Vista Service Pack 1 sürümü ile tam uyum sağladı.
Virus Bulletin uzmanı; 37 farklı antivirüs ürününü Windows Vista Service Pack 1 üzerinde test ederek, hangi ürünün daha etkili antivirüs hizmeti sağladığını, kötücül yazılımları tespit ve son sürüm Vista ile uyumluluğunu tespit etti.
Hemen hemen test edilen ürünlerin yarısı, McAfee VirusScan, Trend Micro İnternet Security ve BitDefender dahil olmak üzere test ortamında sınıfta kaldı. Birtakım zararlı programları tespit edemedi, bazı virüs programları da yeni sürüm Servis Paketi ile uyumsuzluk gösterdi.
Kaspersky Anti-Virus 7.0 test sürecinde gösterdiği kendisine hayran bırakan performans, kötü niyetli yazılımları tespitteki büyük başarı ve Windows Vista Service Pack 1 platformu ile muhteşem uyumluluğu dikkat çekti ve yeni bir anvivirüs sektöründeki en prestijli VB100 ödülü daha kazandı. Eleştiri yazısını yazan John Hawes' e göre, “Kaspersky uzun ve tanınmış bir başarı öyküsüne sahip özellikle muhteşem virüs tespiti ve standart ürünler arasında şüphe götürmez başarılı.”
Kaspesky Lab Ürün Yönetim Müdürü Alexey Kalgin “Ürünlerimizin en yeni Microsoft sürümleri ile tam uyumluluğu bizim için birincil sırada.” açıklamasını yaptı. “Birkaç yıldan beri Microsoft Gold Sertifikalı iş ortağı olarak, Microsoft sürüm yayımları öncesi yeni platformlarda ürünlerimizi test etme ve uyumluluğu daha beta sürümlerinde başarı ile sağlamamıza ve bu şekilde müşterilerimizin de istekleri doğrultusunda resmi olarak yayınlanan tüm Vista Servis Paketi 1 ürünlerinde hem 32 bit hem 64 bit ile yüzde yüz uyumluluğu garanti ediyoruz” eklemesini yaptı.
Windows Vista Service Pack 1 üzerinde gerçekleştirilen karşılaştırma çalışmalarının tüm test sonuçları Virus Bulletin sayfalarından edinilebilir. (www.kaspersky.com.tr) (http://www.virusbtn.com) - Ücretli üyelik gerektiriyor.