Rusya mobil operatörü MTS, Kaspersky Lab.'dan özel antivirüs önerisini tanıttı

Güvenlik içerikli yönetim çözümlerinin önde gelen geliştiricisi Kaspersky Lab. ile Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'nun en büyük mobil telefon operatörü Mobile TeleSystems, MTS aboneleri için, onlara Kaspersky Anti-Virus Mobile'ın ücretsiz versiyonunu kullanma seçeneği veren özel bir öneri hazırladı.
Kaspersky Anti-Virus Mobile, Symbian ve Windows Mobile platformlarında çalışan akıllı telefonlar ve sinyal cihazları için güvenilir koruma sağlıyor. Koruma, İnternet kullanımını, MMS/ÇOMS-Çoklu Ortam Mesaj Servisleri mesajları ve Bluetooth yoluyla veri transferi gönderim ve alımını genişletiyor. Kaspersky Anti-Virus Mobile, Nokia, Samsung, Motorola, HTC, E-Ten, Asus ve HP'yi kapsayan imalatçılardan 200'ün üzerinde farklı cihazı destekliyor.
Kaspersky Lab EEMEA(Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Yönetim Direktörü Garry Kondakov: "E-postaları kontrol etmek, İnternet'e göz atmak ve Bluetooth yoluyla çoklu ortam mesajlar veya dosyalar almak, bugünlerde akıllı telefon kullanıcılarının bütünüyle alışık olduğu bir şey haline gelmiştir. Bütün bu durumlarda Kaspersky Anti-Virus Mobile, kullanıcılara cihaz ve kişisel verilerinin sağlam ve güvencede olduğuna dair emin olmasına izin verir. Kolay yükleme ve kurulum gibi farklı ürün etkinlikleri, otomatik olarak güncelleştirilen kullanıcı dostu işlevler ve antivirüs veritabanları, bizim ünlü antivirus korumamıza ek olarak Kaspersky Lab.'ın MTS abonelerine bir antivirüs çözümü sağlamak için ulaştığı hassas süreç anlamına gelir." şeklinde yorum yaptı.
MTS Rusya'nın Ticari Birim Direktörü, Yardımcı Başkan Mikhail Shamolin ise: " Abone hizmetlerindeki hızlı büyüme ve mobil temelli İnternet'in popülerliğinin artmasına yanıt olarak çeşitliliği giderek yükselen, veri transferi için komplike mobil cihazlarının yanısıra, MTS'nin yapmış olduğu güvenli ve kullanışlı abone hizmetleri, bir önceliktir. Mobil cihazlar için antivirüs koruması, sorunsuz mobil haberleşmenin önemli bir özelliğidir ve bugün biz, abonelerimize kaliteli bir ürünü sunmaktan memnuniyet duyuyoruz."
MTS aboneleri, Kaspersky Anti-Virus Mobile'ı MTS WAP net kapısından (wap.mts.ru/kav) indirebilir ve ilk indirme ile antivirüs veritabanı güncelleştirmesi için WAP trafiği bedelinden başka hiçbir ücret olmadan hizmeti kullanabilir. Ürünü indiren MTS abonelerinin aldıkları, kendilerine ürünü düzenli bir şekilde güncelleştirmeye izin veren lisans, akıllı telefonlar ve sinyal cihazlarının en güvenli şekilde çalışmasını garanti ediyor.