IFS uygulamaları K.V.K ile telekom sektöründe

Türkiye'nin lider GSM telefonu distribütörlerinden K.V.K. Teknoloji Ürünleri ve Ticaret A.Ş., ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) alanında, iş planları doğrultusunda etkin bir organizasyon yapısı ve merkezi bir bilgi altyapısı sunan IFS Uygulamalarını tercih etti. IFS böylece Türkiye'nin telekom sektörüne yönelik kurumsal çözümler konusundaki küresel bilgi birikimini Türkiye'deki telekom şirketlerine sunma yönünde önemli bir adım attı.
K.V.K. bir süredir, satış öncesi ve sonrası operasyonlarının yoğunluğunun artması nedeniyle kurumsal kaynak planlaması (ERP) arayışına girmişti.
Kuruluş, IFS'in sunduğu çözümlerle bütünsel ve kolay izlenebilir bir veritabanına sahip olmayı, karar süreçleri ile operasyonların tam bütünleşmenin sağlanmasını hedefliyor. K.V.K., departmanlar arası uygulamaların ve iletişimin katma değer yaratacak şekilde yapılandırılmasıyla iş hacminin artacağını ve müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde sağlanacağını öngörüyor.

Kapsamlı proje
ERP kurulumu teknik servisler dahil toplam 700 kullanıcıyı kapsıyor. Merkez ile 16 adet teknik servise kurulumu gerçekleştirilecek uygulama ile, K.V.K.'nın tüm bölümleri ve operasyonlarının IFS üzerinden yürütülmesi planlanıyor. Mayıs 2008'de canlı kullanıma geçilmesi öngörülüyor. 2008 sonu itibarı ile de geliştirmeler yapılabilecek. Projenin hayata geçmesiyle bilgiye her yerden ulaşım rahatlıkla sağlanabilecek ve tek tuşla kapsamlı ve hızlı raporlama - analiz yapmak mümkün olabilecek.
“IFS'i gelecek nesil bir kurumsal kaynak planlaması sunduğu için tercih ettik”
Rekabet içerisinde farklılaşmak ve operasyonel verimliliği maksimum düzeye çıkartarak büyümek isteyen K.V.K., yol haritasında ERP yatırımlarının önemli bir rol üstleneceğine inanıyor. IFS'in, kullanım kolaylığı, rahat izlenebilirlik ve açık kodluluk ile gelecek nesil bir yazılım sunduğunu ifade eden Bilgi İşlem Yöneticisi Uğur Kalyoncu IFS'i seçmelerindeki etkenleri ve beklentilerini şöyle özetledi:
“Bizim için karar verme süreçlerinin hızlılığı ve anında raporlama kritik bir önem taşıyor. IFS Uygulamaları ile yüksek performans kazanacağımızı düşünüyoruz. Açık kodlu olması ve işletim maliyetlerinin diğer ürünlere göre az olması da diğer avantajları. Üzerinde ısrarla durduğumuz bir başka nokta ise, IFS'in dünya telekom sektöründe sahip olduğu önemli referanslar ve güçlü bilgi birikimi ile kapsamlı teknik destek sağlaması. Bu projeden temel beklentilerimiz daha hızlı ve tümleşik karar süreçleri, departmanlar arasındaki bilgi alışverişinin daha doğru olması, şirket içerisindeki operasyon takibinin daha verimli yapılabilmesidir.”

‘‘IFS Türkiye telekom sektörüne güzel bir adım attı”
IFS'in sağladığı üstün teknolojik altyapı ve kolay kullanım özelliği ile yurtiçi ve yurtdışında kurumsal kaynak yazılımları arasında öne çıkmaya devam ettiğini vurgulayan IFS Satış ve Pazarlama Direktörü Ergin Öztürk, K.V.K.'da gerçekleştirdikleri çalışma hakkında şunları söyledi:
“K.V.K. ile dünyada çok sayıda referansımız bulunan telekom sektörüne, Türkiye'de de güzel bir adım atarak başladık. Bu projeyle yaratacağımız başarı hikayesinin sektörde hızla ilerlememize katkıda bulunacağını düşünüyoruz. “