Teknosa'nın başarı hikayesi Dünya Perakende Kongresi'nde

Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane , dünya perakende devlerini bir araya getiren Dünya Perakende Kongresi'ne katılarak, Teknosa'yı Türkiye teknoloji perakendeciliği sektöründe liderlik koltuğuna taşıyan başarı hikâyesini anlattı.
Türkiye teknoloji perakendeciliği sektörünün lideri Teknosa, dünyanın en önemli zirvelerinden Dünya Perakende Kongresi'ne (World Retail Congress) davet edildi. Teknosa Genel Müdür Mehmet T. Nane,
9–11 Nisan tarihleri arasında Barselona-İspanya'da düzenlenen Dünya Perakende Kongresi'ne katılarak dünya perakende sektörünün önde gelen liderleri ve fikir önderleri ile birlikte “Gelişen Pazarlar” başlıklı panelinde konuşmacı olarak yer aldı.
Kongrenin ikinci gününde gerçekleştirilen panelde Mehmet T. Nane'ye, Avustralya perakende pazarının lideri Myer başkanı Bernie Brooks, Orta Doğu'nun en hızlı büyüyen perakendecisi Kamal Osman Jamjoom (KOJ) küresel BT Müdürü Thameem Rizvon ve Hindistan'ın önde gelen perakendecilerinden Aditya Birla Retail başkanı Sumant Sinha konuşmacı olarak eşlik etti. Faaliyet gösterdikleri pazarlarda dikkat çekici başarılara imza atmış olan perakende devleri, “Gelişen Pazarlar” panelinde kendi başarı öykülerini paylaştı.
Yedi yıl içerisinde Türkiye çapında 200'i aşkın mağaza açan, cirosunu 700 milyon Dolar'a çıkaran Teknosa, başarı hikayesiyle dikkat çekti. Mehmet T. Nane, Teknosa'nın 2007 yılında artan rekabete karşı geliştirdiği stratejileri ve yenilikçi teknolojilere yaptıkları yatırımları kongre katılımcıları ile paylaştı. Teknosa'nın Türkiye'de gıda dışı perakendede lider ve toplam perakende pazarında beşinci büyük oyuncu olduğunu aktaran Mehmet T. Nane, “Pazara yeni oyuncuların geleceğini, rekabetin artacağını önceden gördük. Bilimsel perakendecilik anlayışı ile çalıştık. Rekabet stratejilerimizi müşteri odaklılık üzerine geliştirdik. Müşteriyi baş tacı eden hizmet ve uygulamaların yanısıra, Oracle ile gerçekleştirdiğimiz bilgi teknolojileri yatırımlarıyla, rekabet büyürken biz de büyümeyi başardık” dedi.

Teknosa'ya “en fazla istihdam yapan firma” ödülü
Teknosa, 2007 yılında Kariyer.net üzerinden 555 kişiyi istihdam ederek “En Fazla İstihdam Yapan Firma” ödülüne layık görüldü.
Türkiye teknoloji perakendeciliği pazarında büyümesini sürdüren Teknosa, İnsan Kaynakları sitesi Kariyer.net üzerinden en fazla istihdam yapan firma oldu. 2007 yılında yeni yatırımlarla mağaza ağını genişleten Teknosa, bir yıl içinde Kariyer.net üzerinden 555 kişiyi istihdam etti.
Çevrimiçi İK-İnsan Kaynakları alanında sektöre öncülük eden Kariyer.net, Teknosa'ya ödülünü 16 Nisan 2008 tarihinde 13. İK Zirvesi'nde düzenlediği “İnsana Saygı Ödül Töreni”nde teslim etti. Ödül törenine katılan Teknosa Yönetim Organizasyon Müdürü Songül Çavuşoğlu, insan kaynaklarına verdikleri önemin sektörün öncü firması Kariyer.net tarafından taçlandırılmasından duyduğu gururu dile getirdi. Teknosa'nın 2007 yılında farklı kanallarla bünyesine kattığı kişi sayısı ise, 2005 olarak gerçekleşti.