Trend Micro, “Bronz” ödüle layık görüldü

SearchNetworking.com, 2008 Lider Ürünler Ödülleri'nin sahiplerini açıkladı. Trend Micro Network VirusWall Enforcer, ağ erişim kontrolü kategorisinde, Trend Micro Mobile Security 5.0 ise mobil güvenlik kategorisinde “Bronz” ödüle layık görüldü.
Kurumsal ağ üzerine odaklanan en büyük ve faal çevrimiçi topluluklardan biri olan SearchNetworking.com, 2008 Lider Ürünler Ödülleri'nin sahiplerini açıkladı. Trend Micro Network VirusWall Enforcer, ağ erişim kontrolü kategorisinde, Trend Micro Mobile Security 5.0 ise mobil güvenlik kategorilerinde “Bronz” ödüle layık görüldü.
Trend Micro Mobile Security 5.0, kullanım ve erişim politikaları ile sunduğu kolaylık açısından en yüksek puanı aldı. 2008 Lider Ürünler anketine göre katılımcıların %64'ünden fazlası, Trend Micro Mobile Security 5.0'ı iyi ya da mükemmel olarak değerlendirdi. Trend Micro Network VirusWall Enforcer ise imza güncelleme sıklığı ve hızı ile zararlı yazılım tespit, önleme ve temizleme alanındaki etkinliğiyle yüksek puan aldı. Okuyuculardan biri şunları söylüyor: “Trend Micro Network VirusWall Enforcer, istenmeyen saldırıları önlemek için en iyi çözümlerden biri. Yaptığınız yatırımın karşılığını veriyor.”
Konu hakkında bir açıklama yapan Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Erol Alp tuna şunları ifade ediyor: “İki farklı ürünümüz ile bu ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Trend Micro olarak işletmelere kendi alanında en iyi, çok katmanlı güvenlik çözümleri sunmaya devam edeceğiz.”
Ödüller, 12 networking (ağ oluşturma) ürün kategorisini ve 36 ürünü kapsıyor. 1.800 ağ uzmanı, kendi işletmelerinde uygulanan ürünleri değerlendirerek kazanan ürünleri belirliyor. Katılımcılardan ağ ürünlerini, ürüne özel kriterlere göre değerlendirmeleri isteniyor. Bu kriterlere önem derecesine göre ağırlıklı puanlar veriliyor. Her ürünün aldığı toplam puan hesaplanıyor. SearchNetworking.com editörleri, bu puanlardan yararlanarak sektörün en iyi ağ ürünlerini belirlemek üzere Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerin sahiplerini tespit ediyor.
Trend Micro Mobile Security
Trend Micro Mobile Security, el telefonlarını ve avuçiçi bilgisayarları, merkezi kurumsal bir konsol üzerinden veri hırsızlığına, virüs ve solucan gibi risklere ve saldırılara karşı koruyor. Şifreleme ve doğrulama işlevleri, kaybolan ya da çalınan cihazlarda veri bütünlüğünü sağlıyor. Zararlı yazılım koruması ise; virüsleri, solucanları, Truva atlarını ve istenmeyen kısa mesajları engelliyor. Dahili güvenlik duvarı ve IDS (Saldırı Tespit Sistemi), sayısı her geçen gün artan Wi-Fi destekli mobil cihazları tehdit eden bilgisayar korsanları ve DoS (Denial-of-Service) saldırılarına karşı koruma sağlıyor.
Trend Micro Network VirusWall Enforcer
Kurumsal ağ erişimini kontrol etmek üzere tasarlanan Trend Micro Network VirusWall Enforcer ise, -yönetilen ya da yönetilmeyen, yerel ya da uzakta bulunan- tüm cihazların bağlantı öncesinde kurumsal güvenlik politikalarına uygunluğunu sağlıyor. Cihazları en güncel güvenlik yazılımları ve kritik Microsoft yamaları için tarayarak tehditlerin ağa girmesini engelliyor. Müşteri cihazları üzerindeki etkisi düşük olan cihaz, son kullanıcının müdahale etmesini gerektirmiyor. Network VirusWall Enforcer, ayrıca ağ trafiğini filtreleyerek solucanları ve bot'ları sıfır hata oranı ile tespit edebiliyor.