ZyXEL bayileriyle buluştu

ZyXEL Türkiye, yeni yapısı, hedefleri ve çözümlerine ilişkin olarak Penta bayilerine yönelik yaptığı toplantıda, 50 bayii bir araya getirdi.
Toplantıda ağırlıklı olarak ZyXEL'in kurumsal ürün ailesi ve çözümlerinin yanısıra, ZyXEL ile çalışmanın avantajları, farklılık yaratan çözümler ve ağ ürünleri gibi konulara değinildi.
Geniş bant erişim çözümleri alanında dünya lideri konumunda bulunan ZyXEL, geçtiğimiz ay düzenlediği toplantıda ülkemizin dört bir yanındaki Penta bayileriyle bir araya geldi. ZyXEL Türkiye Satış Müdürü Yavuz Saykı ve ZySTAR Çözüm Ortaklığı Kanal Yöneticisi Mehmet Ali Savaş'ın sektöre ve ZyXEL Türkiye'ye ilişkin açıklamalarda bulunduğu toplantıya Penta'nın 50 bayisi katıldı. Distribütörleri üzerinden bayilere yönelik eğitim çalışmalarına başlayan ve bunun ilk ayağını Penta'da gerçekleştiren ZyXEL, benzer etkinlikleri önümüzdeki dönemde de gerçekleştirmeye devam edecek.
Toplantıda ayrıntılı bir sunum yapan ZyXEL Türkiye Satış Müdürü Yavuz Sayki, “ZyXEL Türkiye olarak pazardaki en kaliteli ürün yelpazesini sunuyoruz. Ürün kalitesinin yanısıra, hizmet kalitesinde de bir numara olmayı sürdürmek en büyük hedefimiz. Gerçekleştirdiğimiz eğitim toplantısında ZyXEL'in yalnızca bir ADSL ürün üreticisi değil, ağ çözümlerinin toplamına hitap eden bir firma olduğunu ve en büyük yatırımı ARGE'ye yaptığının altını çizdik. ZyXEL'in bölgedeki hedefleri için ZyXEL Türkiye giderek artan bir öneme sahip bulunuyor. Bu nedenle de ZyXEL hizmetlerini son kullanıcı ve kurumlara ulaştıran bayi ağımızın çözümlerimizdeki yenilikler hakkında bilgilendirilmesi bizim için büyük öncelik taşıyor. Bu doğrultuda, düzenlediğimiz eğitim toplantısında çözüm geliştirme ve çözümlerin oluşturulacağı ağ mimarileri konusuna ağırlık verdik.”
ZySTAR Çözüm Ortaklığı Kanal Yöneticisi Mehmet Ali Savaş ise şunları söyledi: “Türkiye çapındaki tüm bayilerimizin, ZyXEL hizmetlerini eksiksiz bir kaliteyle sunmasına önem veriyoruz. Bu nedenle bayilerimizle bir araya gelerek ağırlıklı olarak kurumsal ürün yelpazemizdeki yenilikleri, bu çözümlerin sağlayacağı yeni iş alanları ve avantajları paylaştık. Ülkemizin dört bir yanındaki bayi sayımızı hızla artırmaya devam ediyoruz. Eğitimimize katılan her firmayı, ZyXEL'in özel çözüm ortaklığı kavramı olan ZySTAR kanalının bir adayı olarak görüyoruz. ZyXEL ile beraber çözüm üretme noktasında bayilerin kendilerini geliştirecekleri ve bu yolda çözüm odaklı üretken firmalar haline gelerek rakiplerinden farklılaşacaklarını belirtmek isterim. Bu noktada başarı gösteren firmaların ödüllendirilerek daha üst seviye eğitimlere katılmalarını ve böylece bilgi odaklı işlerde pazarın aranan firmaları arasında yer almalarını sağlıyoruz.”
Toplantıda ayrıca, ZyXEL'in ülkemizdeki kullanıcı sayısının 1 milyonu aştığı vurgulanarak, 2008 hedefinin bireysel ve kurumsal alanda büyümek olduğu kaydedildi. Konuşmacılar, ZyXEL'in bilinirliği, dünyaca tanınmış müşterilerle işbirliği, küresel pazardaki gelişmeler gibi konular hakkında da bayileri bilgilendirdiler.