IDC Seminer Serisi, KOBİ'ler için yarının başarısını bugünden sağlamak amacı ile kapsamını genişletiyor

Geçtiğimiz yılın muazzam başarısını müteakip, IDC, Orta Doğu ve Afrika'yı kapsayan on iki şehirlik bir tur çerçevesinde, KOBİ Seminerlerinin Johannesburg ve İstanbul'da da gerçekleşeceğini açıklamaktan memnuniyet duymakta. Bu çığır açan uygulama kapsamında, Amman, Kahire, Casablanca, Doha, Dubai, Kuveyt, Lagos, Nairobi ve Riyad da, ziyaret edilecek şehirler arasında yer alıyor.
KOBİ, BT-Bilişim Teknolojilerinden daha iyi faydalanması amacını taşıyan IDC'nin KOBİ Seminerleri, KOBİ'lere, değişen iş gereksinimleri karşılayabilmek ve seri olarak gelişen ekonomik ve nizami çerçeveye uygun hareket edebilmek üzere kolaylıkla genişletilebilen ve uyarlanabilen donanım, yazılım ve sistemlerin kurulumunu gösteren bir forum teşkil ediyor. Seminer çerçevesinde, IDC uzmanları, sektör yetkilileri, ticari kuruluşlarının liderleri ve hükümetler ile yerel idareler tarafından konuşmalar yapılacaktır.
Orta Doğu ve Afrika Bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Bölge Murahhas Azası Jyoti Lalchandani, "Sağlıklı bir ekonominin belkemiğini, güçlü bir KOBİ sektörü oluşturur.” diyor. “Körfez Bölgesindeki tüm firmaların %98'inden fazlası, KOBİ'dir ve bu firmalar, hâlihazırda Orta Doğu ve Afrika Bölgesindeki tüm BT harcamalarının %35'inden daha fazlasını gerçekleştirmektedir. Bunlar, bölgenin ekonomik başarısı açısından kritik önemi haizdir ve bu nedenle, hükümetleri de KOBİ sektörünün yayılmasını kolaylaştırmak üzere bir dizi program belirlemiştir."
KOBİ'lerin BT ihtiyaçlarının çoğu, şirketler ile aynıdır, ancak bir çoğu BT'yi hırs nedeni ile satın alma gerekliliği olarak ele almakta veya temel çözümlere razı olmakta ya da çözümsüz olarak devam etmektedirler. Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Dikey Pazarlarından Araştırma Müdürü Robert Rosenthal, “ IDC'nin KOBİ Seminerleri, özellikle bu bakış açısını değiştirmek ve yöneticileri, sistemlerini bu doğrultuda değiştirmek ya da geliştirmek üzere tasarlanmıştır ," diyor. "Bu, BT'nin işlerini gerçekleştirmede bir unsur haline gelmesini sağlayacak ve zaman içinde bir rekabet avantajı haline gelmesine yardımcı olacaktır."
KOBİ Seminerleri, genellikle büyük ve çok büyük kuruluşlar ile özdeşleştirilen BT çözümlerinin, daha küçük kuruluşlara da ne şekilde yardımcı olabileceğini göstermektedir. KOBİ'lerin, verimliliklerini arttırma, potansiyellerini iyileştirme ve bölgenin ekonomik ve rekabet zorlukları ile güvenle mücadele edebilmelerini mümkün kılacak BT ortaklıkları oluşturmalarını hedeflemektedir . Bu çerçevede, KOBİ Seminerleri, aşağıdaki hususları ele alacaktır:
Makro Görünüm – BT harcama seviyeleri ile donanım, yazılım ve hizmetlerde beklenilen büyüme
Değişen KOBİ Uygulamaları – Bir sonraki teknoloji seviyesine yönelik görünüm ne şekildedir
Bir Sonraki Yıla İlişkin Yüksek Satın Alma Öncelikleri – Donanım, yazılım ve BT hizmetleri
İleri Ağ Çözümleri ve Uygulamalarında Değişen İlgi Alanları – Farklı KOBİ segmanlarında 'Ana Bilgisayarlı Uygulama Yönetim' görünümü
Güvenlik ve Depolama – Farklı büyüklüklerdeki firmalar, en son alt yapı ilerlemelerini ne şekilde kullanıyorlar (ya da kullanıyorlar mı )?
Teknoloji ve KOBİ'ler - KOBİ'lerde BT kullanım deneyimleri
KOBİ'ler için dış kaynak kullanımı – Tek çözüm herşeyi içermeyebilir
Seminere, aşağıdaki başlıca sektörlerden Başkanlar (CEO'lar, CIO'lar, CFO'lar), Strateji Uzmanları, Ürün ve Hizmet Yöneticileri ve İş Geliştirme Yöneticileri katılabilirler.
Eğitim
Sağlık Bakım
Ticari Hizmetler
Ulaştırma, Amme Hizmetleri ve Lojistik
İnşaat, Gayrimenkul ve Taahhüt
Ticaret (toptan satışlar da dâhildir)
İmalat
Danışmanlık
IDC 2008 KOBİ Seminerlerine ait tarih ve yerler aşağıda yer almaktadır:
20 Mart Lagos (Protea Hotel)
25 Mart Casablanca (Hyatt)
16 Nisan Nairobi (Hilton)
24 Nisan Johannesburg (Sandton Convention)
5 Mayıs Dubai (Jumeirah Beach Hotel)
22 Mayıs İstanbul (Swissotel the Bosphorus)
27 Mayıs Riyad (Marriott)
3 Haziran Kuveyt (J W Marriott)
11 Haziran Doha (Intercontinental)
16 Haziran Amman (Sheraton)
23 Haziran Kahire (Nile Hilton)
Bu konferanslardan herhangi birine katılmaya yönelik daha kapsamlı bilgi için, lütfen +90 212 329 79 73 numaralı telefondan ya da zgenc @idc.com üzerinden Zeynep Genç ile irtibata geçiniz.

Orta Doğu ve Afrika'da IDC'nin varlığı
Orta Doğu ve Afrika bölgesine yönelik olarak, IDC, Casablanca, Nairobi, Lagos, Johannesburg ve İstanbul'daki koordine ofis ağı ve Dubai'deki bölge merkezi üzerinden faaliyet göstermektedir. 2008'de daha da genişleyecek olan kuruluş, Riya ve Kahire'de ilave ofislerin açılmasını da öngörmektedir. Kapsama alanımız ve uluslararası bir bakış açısını da içeren yerel bilgilerimiz, bu dinamik bölgelerdeki piyasaları kapsamlı bir şekilde anlamamızı mümkün kılmaktadır. Pazar bilgi hizmetlerimizin derinlik, istikrar, kapsam ve doğruluğu benzersizdir. IDC'de, hâlihazırda, bölge çapında 70'in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi yer almaktadır.