Vodafone, GSM hatlı masaüstü telefon ile ev telefonunda devrim yapıyor

Vodafone'un, Seç Konuş Sabit Hat abonelerine ücretsiz olarak verdiği Vodafone GSM hatlı masaüstü telefon ile, tüm sabit telefonları aramanın dakikası yer ve zaman sınırlaması olmaksızın 0,06 YTL ve aylık sabit ücret ise, sadece 10 YTL. Vodafone, hem aylık sabit ücret hem de dakika ücretinde çok avantajlı bu özel tarife ile rakiplerine meydan okuyor.
Haberleşmede sınır tanımayan, dünyanın mobil haberleşme devlerinden Vodafone, yeni ürünü Vodafone GSM Hatlı Masaüstü Telefon ile ev telefonu yelpazesinde devrim yapıyor. Vodafone, Seç Konuş Sabit Hat abonelerine ücretsiz olarak verdiği Vodafone GSM hatlı masaüstü telefon ile rakiplerine meydan okuyan çok özel bir tarife sunuyor. Vodafone GSM hatlı masaüstü telefon, Vodafone Shop ve Vodafone Store'larda Vodafone aboneleri ile buluşuyor.
24 aylık sözleşme imzalayan tüm Vodafone Seç Konuş Sabit Hat aboneleri, Vodafone GSM hatlı masaüstü telefon'a ücretsiz olarak sahip olabiliyor. Vodafone GSM hatlı masaüstü telefon ile, ev ve iş telefonlarını aramanın dakikası yer ve zaman sınırlaması olmaksızın 0,06 YTL* oluyor. Vodafone GSM Hatlı Masaüstü Telefon'a sahip olabilmek için kullanıcıların ödemesi gereken aylık sabit ücret ise sadece 10 YTL*. Vodafone GSM Hatlı masaüstü telefon ile ev telefonu kullanımında yeni bir dönemin kapılarını açan Vodafone, hem aylık sabit ücret hem de dakika ücretinde çok hesaplı bir tarife uyguluyor.
Vodafone GSM hatlı masaüstü telefon'a ücretsiz sahip olmak isteyen Vodafone Seç Konuş aboneleri, Sabit Hat'ın yanısıra, kendi ihtiyaçlarına göre belirleyecekleri diğer Seç Konuş avantajlarını da tercih edebiliyorlar.

Servis çerçevesinde ücretsiz olan Vodafone GSM hatlı masaüstü telefon'un özellikleri
•  GSM 900/1800 MHz uyumlu
•  Kısa mesaj gönderimi
•  Telefon defteri hafızası
•  Arama kaydı özelliği (son arayan, aranan ve cevapsız 20 arama)
•  Değiştirilebilir zil sesi şiddeti ve tonu
•  Alarm, takvim, kronometre, hesap makinesi özellikleri
•  3 saat konuşma süresi
•  90 saat bekleme süresi
•  24 ay garanti süresi
* İlgili fiyatlara KDV ve ÖİV dâhil edildiğinde aylık sabit ücret 12,12 YTL, tüm ev ve iş telefonlarını aramanın dakikası ise 0,0727 YTL/dk.

Vodafone'da Türkçe karakterli kısa mesajlar artık tek mesaj olarak ücretlendiriliyor
Türkçe karakterlerin mobil telefonu mesajlarında tanınması sürecine, geliştirdiği teknik çözümlerle katkı sağlayan Vodafone, Türkçe karakter kullanımında tek SMS/KMS-Kısa Mesaj Servisleri ücreti uygulamasını 1 Nisan 2008 tarihi itibariyle abonelerine sunan tek operatör oldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Köksaldı, 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren Türkçe karakter kullanımı nedeniyle iki ve/veya daha fazla kısa mesaj olarak görünen 160 karaktere kadar olan mesajların, Vodafone'da tek mesaj olarak ücretlendirildiğini belirterek şunları söyledi:
“Vodafone, gelişmiş ARGE kapasitesi sayesinde altyapısını Türkçe kısa mesaj ile bütünleştirerek, Telekomünikasyon Kurumu'nun belirlediği 1 Nisan 2008 tarihinde uygulamayı başlatan tek operatör oldu. GSM telefonlarında Türkçe karakterlerin tanınacağı 30 Haziran 2008'e kadar, müşteri memnuniyeti için iki ve/veya daha fazla kısa mesaj olarak görünen Türkçe karakterli mesajları tek mesaj olarak ücretlendirerek aradaki farkı biz yükleneceğiz.”

Vodafone
Vodafone beş kıtada, 25 ülkede faaliyet yürüten, 31 Aralık 2007 itibariyle 252 milyon müşterisi ve 40 şebeke ortaklığı bulunan, dünyanın en büyük mobil haberleşme şirketi durumunda. (www.vodafone.com.tr)