EvTurkcell'le yeni bir devir başlıyor


Turkcell telekomünikasyon dünyasına yeni bir boyut getirecek yeni bir servis sunuyor. EvTurkcell sayesinde Turkcell müşterileri, GSM telefonlarından evlerini sisteme tanımlatıp sabit hatlarla Turkcell hatları üzerinden çok ucuza konuşacak.
Lider haberleşme ve teknoloji şirketi Turkcell, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Turkcell'in basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttığı yeni servisi “EvTurkcell” telekomünikasyon dünyasında devrim yaratacak özelliklerle kullanıcıların kullanımına sunuluyor.
Telekomünikasyon dünyasına yeni bir boyut getirecek ve tüm alışkanlıkları değiştirecek olan EvTurkcell, Turkcell müşterilerinin Turkcell hatlarını kullanarak evlerinden şehir içi ve şehirler arası sabit hatlarla indirimli konuşmalarını sağlıyor.
EvTurkcell'de müşteriler GSM telefonlarından 8008'i arayıp bu hizmeti kullanmak istedikleri yeri GSM telefonlarına tanımlıyor. Bunun hemen ardından Turkcell o bölgeyi ev alanı olarak belirleyerek bu tanımlanan cep telefonundan sabit hatlara doğru yapılacak görüşmeleri indirimli hale getiriyor.
EvTurkcell için düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, bu servisin omurgasının yüzde yüz Türk mühendislerinin bilgi birikimiyle 90 Turkcell ve Turkcell Teknoloji çalışanı tarafından altı ayda oluşturulduğunu belirtti. Lale Saral Develioğlu, “Mobil haberleşme, dünyada gittikçe çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ve çok farklı ihtiyaçları karşılamak üzere hızla gelişiyor, böylece sabit haberleşmenin yerini alıyor. Biz de Türkiye'nin lider telekom ve teknoloji şirketi olarak, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını GSM telefonlarıyla karşılayabilmeleri için birçok yeni ürün ve hizmete imza atıyoruz. Bunlardan birisi olan EvTurkcell'in Türkiye'de telekomünikasyon alanında bir çığır açacağına inanıyoruz” dedi.
Hem faturalı hem Turkcell Hazır Kart kullanan bireysel müşterilerin yararlanabileceği EvTurkcell servisine abone olan faturalı hat müşterileri aylık 7,5 YTL (K.D.V dahil, Ö.İ.V hariç) sabit ücret karşılığı, ev alanı olarak belirledikleri yerden yurt içi sabit hatlarla dakikası sadece 5 YKR'a (K.D.V dahil, Ö.İ.V hariç) konuşabilecek. Turkcell Hazır Kart kullanan bireysel müşteriler ise abonelik ücreti ödemeden, ev alanı olarak belirledikleri yerden yurt içi sabit hatlarla dakikası sadece 1 kontöre konuşabilecek. (www.turkcell.com.tr)

EvTurkcell servisi
Turkcell, EvTurkcell'le müşterilerine Turkcell hatlarını kullanarak evlerinden yurt içi sabit hatlarla indirimli konuşmalarını sağlayan bir servisi hizmete sunuyor.
EvTurkcell sayesinde müşteriler mobil telefonlarından 8008'i arayıp servise üye oldukları yeri belirliyor ve Turkcell orayı o müşterinin ev alanı olarak belirleyerek indirimli görüşme yapabilmesini sağlıyor.

Abonelik koşulları
Bu servisten hem faturalı hem Turkcell Hazır Kart kullanan Turkcell bireysel müşterileri yararlanabilecek.
Servise abone olan faturalı hat kullanan bireysel Turkcell müşterileri, aylık 7,5 YTL (KDV dahil, ÖİV hariç) sabit ücret karşılığı, ev alanı olarak belirledikleri yerden yurt içi sabit hatlarla dakikası sadece 5 YKR'a (KDV dahil ÖİV hariç) konuşabilecek. Turkcell Hazır Kart kullanan bireysel müşteriler ise abonelik ücreti ödemeden, abone olduktan sonra ev alanı olarak belirledikleri yerden yurt içi sabit hatlarla dakikası sadece 1 kontöre konuşabilecek.
EvTurkcell dakika fiyatları çok çok uygun. Sabit ücretle birleştirildiğinde dahi, pazardaki en avantajlı teklif.
Fatura detayında sabit ücret aylık sabit ücretlerin içerisinde görünüyor. Çağrı detaylarında arama tutarının yanında “EvTurkcell indirimi” şeklinde servis ismi yazıyor.
EvTurkcell servisi bir tarife değil; dolayısıyla bu servise abone olmak için mevcut tarifeyi değiştirmeye gerek yok. Tarife ne olursa olsun, EvTurkcell servisine abone olunabiliyor.
8008 aranıp abonelik onaylandıktan sonra, EvTurkcell servisine aboneliğin gerçekleştiğine dair bir kısa mesaj geliyor. Bu mesaj alındıktan sonra evden yurt içi sabit hatlar indirimli aranabiliyor.
EvTurkcell servisine abonelik gerçekleştiğinde evden yurt içi sabit hatlara doğru yapılan her aramada “Evde Turkcell'le indirim” anonsu duyuluyor ve yurt içi sabit hatlarla indirimli konuşuluyor.

Teknik bakımdan EvTurkcell
EvTurkcell projesinin teknik olarak 3 temel adımı bulunuyor:

a-Abonenin ev alanının tespiti
Müşteriler evlerinde EvTurkcell aboneliği başlatmak için sesli yanıt sistemini aradıklarında, sistem abonenin o anda aramış olduğu hücreyi tespit ederek, bu hücreyi o abonenin ev alanı olarak kaydediyor.

b-Aramaların ev alanından yapıldığının tespiti
Abonelerin her çağrısı sisteme geldiğinde, sistem çağrının yapıldığı yer ile abonenin ev alanını karşılaştırıyor. Eğer abone ev alanından yurtiçi PSTN'e doğru (ev veya iş telefonuna doğru) arama yapıyorsa, santral üzerinden anons basılarak, abone bilgilendiriliyor. Sistem üzerindeki hafıza temelli veritabanı aracılığı ile çağrıların kurulması sırasında yapılan sorgulamalar çok kısa sürelerde gerçekleştiriliyor.

c-Ücret farklılaştırılması
Abonenin çağrısının ev alanından yurt içi PSTN'e doğru yapıldığının tespiti halinde, faturalı hat aboneleri için çağrı kayıtlarına, kontörlü hat aboneleri için ise gerçek zamanlı tarife indiriminden faydalanmak üzere çağrı sinyalleşmesine ayırt edici parametreler ekleniyor.
Projenin temel omurgası Turkcell Teknoloji ve Turkcell tarafından hazırlandı. Temmuz 2007'de başlanan proje altı ay sonra yani Aralık 2007'de tamamlandı. Projeye 90 Turkcell çalışanı aktif olarak emek verdi. IEEE öğrencileri ile birlikte Aralık 2007 - Mart 2008 arasında Pilot Çalışma yapıldı ve servis ilk olarak öğrencilerin kullanımına açıldı. Öğrencilerden gelen yorumlar doğrultusunda da servis değerlendirildi.

İşTcell ve Google'dan altın fırsat: İştePosta
İşTcell ve Google, KOBİ'lerin şirket isimleriyle Web sitesi adresi ve tüm çalışanlarının şirket adı uzantılı e-posta sahibi olmaları için, İştePosta servisini sunuyor. Bu işbirliği, Google'ın dünyada bu hizmet kapsamında bir mobil operatörle yaptığı ilk işbirliği olma özelliğini taşıyor.
İş dünyasının Turkcell'i İşTcell, kurumsal müşterilerinin iş hayatlarını kolaylaştırmak ve zenginleştirmek, sunduğu haberleşme çözümleri ile şirketlere güç katmak, rekabette avantaj sağlamak ve iş süreçlerinde etkinliklerini artırmak amacıyla küçük ve orta ölçekli işletmelere destek olmaya devam ediyor. İşTcell, dünyanın lider arama motoru Google ile yaptığı işbirliği çerçevesinde KOBİ'lere internet dünyasının kapılarını açıyor.
İşTcell ve Google işbirliği ile sunulan İştePosta hizmeti, bugün (28 Mart 2008) Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın ve Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil'in katılımıyla Turkcell'de düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.
İşTcell ve Google işbirliğiyle sunulan İştePosta servisi sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmeler; tek bir yerden ve ücretsiz olarak, kendi şirket isimlerinden oluşan bir Web sitesi adresi ve çalışanları için şirket adı uzantılı e-posta sahibi olacak. Servisten 2008 yılı içerisinde yararlanacak tüm İşTcell'li işletmeler, aldıkları bir adet alan adını 2 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanabilecek. Google arama motorunda kullanılmak üzere 80 YTL'lik reklam kuponu ve bir ay boyunca mobil telefonlarından e-postalarına 50 MB'lık erişim de ücretsiz sağlanacak. İşTcell'li işletmeler ayrıca İnternet üstünden anında yazılı veya sesli haberleşme imkanı sağlayan Google Talk (GTalk), iş takibini sağlayacak Google Takvim, ofis uygulamalarının şirket içinde Web üstünden kullanılmasına imkan veren Google Dokümanlar'ı içeren Google Apps uygulamalarından da faydalanabilecek.
İşTcell'in yeni hizmetini anlatmak üzere toplantıda bir sunum yapan Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın , “Türkiye'de yaklaşık 2 milyon küçük ve orta ölçekli işletmenin sadece 400 bin İnternet sitesi var. Pek çoğunun e-posta adresi yok, olanların adresleri de kartvizitlerine yazabilecekleri kurumsal bir e-posta adresi içermiyor. Biz İşTcell çatısı altında müşterilerimizin verimliliklerini artırmalarına, işlerini geliştirmelerine yardımcı olurken, onları desteklediğimiz alanları geliştirerek kurumsallaşmalarına da destek vermek istiyoruz.” dedi.
Emre Sayın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İşTcell, Google ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin İnternet dünyasının sunduğu olanaklardan yararlanabilmeleri için önemli bir projeye imza attı: Ücretsiz olarak verdiğimiz İştePosta hizmeti ile İşTcell'li işletmelere, İnternet alanında ihtiyaç duydukları ve kendilerine en uygun çözüm ve hizmetlere tek bir noktadan erişme olanağı sunuyoruz. İşletmelerin teknoloji danışmanı olma hedefimiz doğrultusunda, İşTcell'li işletmelerin teknolojiyi daha fazla kullanarak rekabet güçlerini artırmalarına destek oluyoruz.”
Emre Sayın konuşmasında, kısa bir süre içinde İştePosta ortamının, kolay Web sitesi tasarımı, Web sitelerini barındırma gibi temel İnternet hizmetlerini de vereceğini açıkladı.
Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil ise, konuşmasında “İşTcell ile yaptığımız bu işbirliği anlaşmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Google olarak Türk ekonomisinin önemli oyuncularından olan KOBİ'lere çevrimiçi dünyanın kapılarını açma ve İnternet ortamını etkin kullanma fırsatları sunan hizmetler geliştirmek öncelikli hedeflerimizden biri. İşTcell ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde KOBİ'lere, dış dünyaya açılma, işlerini büyütme ve kurumsallaşma imkanını sunuyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi. (www.turkcell.com.tr)

Turkcell'den yüksek lisans öğrencilerine burs
Turkcell, sektöre gelişmiş iş gücü yetiştirilmesine destek olmak ve gençlere fırsat sağlamak için “gnçtrkcll Yüksek Lisans Burs Programı”yla 50 yüksek lisans öğrencisine karşılıksız burs veriyor.
19 Mart 2008'de Turkcell binasında gerçekleştirilen basın toplantısına Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Doç.Dr. Turhan Menteş, bursiyerlerden Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans öğrencisi Gaye Genç ve burs alan diğer öğrenciler katıldı.
Turkcell, 1971 yılında kurulan Türkiye Bilişim Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirdiği “gnçtrkcll Yüksek Lisans Burs Programı” kapsamında, üniversiteyi başarıyla tamamlayan yüksek lisans öğrencilerine karşılıksız burs veriyor. Proje kapsamında, 2007- 2008 eğitim yılından başlamak üzere 50 öğrenciye iki yıl boyunca ve her yıl öğrenci başına 9000'er YTL olmak üzere destek sağlanacak. Turkcell İş Destek'ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, “Turkcell olarak kurulduğumuz günden bu yana insana yatırım yapmayı kendimize ilke edindik. Bu bağlamda önce insan öncü Turkcell inancıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye Bilişim Derneği'nin desteği ile yürüttüğümüz Genç Turkcell Yüksek Lisans Burs Programı insana verdiğimiz önemi sergileyen önemli projelerden biri. Bu bursla teknoloji konusunda gelecek vadeden gençleri keşfetmek, desteklemek ve sektöre nitelikli iş gücü yetiştirilmesine destek olmayı amaçlıyoruz.” dedi. Verilen bursların yüzde 98'lik bölümünden lisans öğrencilerinin yararlandığını belirten Kocabaş, Turkcell'in özellikle lisans değil, yüksek lisans öğrencilerine burs verme hedefini belirlemelerinin nedenini şöyle açıkladı: “İstatistiklere baktığımızda özellikle bu noktada Türkiye'de bir açık ve ihtiyaç olduğu görüldü. Ülkemizde lisansüstü eğitim gören öğrencilerde burs desteği ihtiyacı çok daha fazla. Lisans eğitimini başarıyla bitiren öğrenciler yüksek lisans eğitimine devam etmek için burs bulamıyorlar ve farklı işlerde çalışmak zorunda kalıyorlar bu yüzden de eğitimlerine odaklanmakta güçlük çekiyorlar. Böyle bir eğitim desteği hem öğrencinin motivasyonunu artıracak hem de iletişim teknolojileri vb. konularda tez hazırlamaları ile doğabilecek ortak projelerden yararlanma imkanı sağlayacaktır.
Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Doç.Dr. Turhan Menteş de, burs programının üniversitelerdeki araştırma çalışmalarına ciddi katkıda bulunacağını söyledi. Türkiye'nin geleceğinde gençlere büyük görevler düştüğünü dile getiren Menteş, ülkenin kalkınmasında gençlerin önemli rolünün bulunduğunu anlattı. Bursun eğitimde itici bir güç olduğunun altını çizen Menteş, yasal zeminlerde öğrencilerin desteklenmesinin önemine dikkat çekti.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Gaye Genç ise, üniversiteler ile özel sektörün el ele çalışması gerektiğine inandıklarını belirterek, yüksek lisans öğrencilerinin maddi kaygılar nedeniyle araştırmalarına yeterince yoğunlaşamadıklarını söyledi ve Turkcell'e proje için tüm öğrenciler adına teşekkür etti.
2007- 2008 Akademik Yılı, Ocak ayında başlayan Yüksek Lisans Burs Programı kapsamında 14 devlet üniversitesinin Fen Bilimleri (Elektrik, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği), Sosyal Bilimler (İşletme, Pazarlama, Ürün Yönetimi) bölümlerinde yüksek lisans yapan öğrencilere burs veriliyor. Programa dahil olan üniversiteler: Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İTÜ, KTÜ, Kocaeli Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, ODTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitesi. Programın ilerleyen yıllarda yaygınlaştırılması ve proje kapsamının genişlemesiyle doktora öğrencilerine de burs sağlanması hedefleniyor.

Turkcell'den iki yeni cazip tarife
Turkcell, tüm öğrenciler ve 25 yaş altı gençlerle, kurumsal müşterileri için Türkiye'nin en hesaplı tarifelerini hazırladı.
Turkcell, farklı müşteri gruplarının ihtiyaçlarını daha iyi anlayıp onların haberleşme ihtiyaçlarına özel çözümler ve teklifler sunuyor. Bu kapsamda, Turkcell şimdi de gençler ve öğrenciler için yenilenen “BizBize Kampus” ve kurumsal müşterilere özel “Şirketİçi 1200” tarifelerini hizmete sunuyor.

“BizBize Kampus” ile gençlere dört dörtlük tarife
Turkcell tarafından yenilenen “BizBize Kampus” tarifesi ile tüm öğrenciler ve 25 yaş altı gençler kendi aralarında her 10 dakikası sadece 1 kontöre konuşabilecek. Ayrıca Temmuz ayına kadar “BizBize Kampus” tarifesine geçen gençler, yıl sonuna kadar tüm Turkcell'liler ile ayda 2 saat ücretsiz görüşme yapabilecek. Yeni tarife kapsamında tüm yurtiçi kısa mesajlar 1 kontör, 3 ücretli kısa mesajdan sonra ise tüm Turkcell'lilerle mesajlaşmak da bedava olacak. “BizBize Kampus” tarifesine geçmek isteyenler, öğrenci belgesi ya da kimlik belgesi ile en yakın Turkcell İletişim Merkezi'ne başvurabilecek.
Halen “BizBize Kampus” tarifesini kullanan gençler ise, 100 kontör yükledikleri andan itibaren tarifenin tüm avantajlarından yararlanabilecek. Tarifenin avantajları faturalı hatlar için de geçerli olacak. Faturalı hat sahibi “BizBize Kampus”luların “INDIRIM” yazıp 2393'e göndermeleri yeterli olacak.

Şirketler için 1200 dakikaya 1200 dakika ücretsiz, hem de sadece 9.75 YTL'ye
Turkcell'in kurumsal müşterileri için hazırladığı “Şirketİçi 1200” tarifesi ise şirketlere ekonomik konuşma imkânı sunuyor. Büyük Şirket Tarife seçeneklerinden “Şirketİçi 1200” den yararlanacak şirketler, ayda sadece 9,75 YTL'ye şirkete kayıtlı Turkcell hatları ile toplamda 2 bin 400 dakika ücretsiz konuşabilecekler. Şirketİçi1200 seçeneğine geçen şirketler, şirket içi Turkcell hatlarıyla ayda 1200 dakika konuşabilecekler. Ayrıca 1 Kasım 2008 tarihine kadar her ay şirket içi Turkcell hatlarıyla konuşabilecekleri ekstra 1200 dakika hediye kazanacaklar. Şirkete kayıtlı en az 4 Turkcell kurumsal faturalı hattı bulunan tüm kurumsal müşteriler bu tarifeden yararlanabilecekler.

Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na Koray Öztürkler atandı
Öztürkler, Turkcell'in basın, yatırımcılar ve kamuoyu önünde stratejisi ile uyumlu haberleşme faaliyetlerini yürüterek kurumsal itibarın geliştirilmesinin yanısıra, Avrupa Birliği ile Sivil Toplum Kuruluşları önünde gerekli işlerin yönetilmesi amacıyla oluşturulan “Kurumsal İletişim ve İlişkiler” fonksiyonel grubundan sorumlu olacak.
Johnson C. Smith Üniversitesi Pazarlama Bölümü mezunu olan Koray Öztürkler, Mercer Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Profesyonel iş hayatına ABD'de başlayan Öztürkler, 1990-1994 yılları arasında Accenture Consulting'de telekomünikasyon sektöründe danışmanlık, 1994-1998 yılları arasında Yapı Kredi Bankası'nda Değişim Programı Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 1998 yılında Yurtdışı İş Geliştirme Direktörü olarak Turkcell bünyesine katılan Koray Öztürkler, 2002 yılından bu yana Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürüyordu.

Turkcel ve teknoloji
Turkcell kurulduğu günden bu yana lisans bedeli hariç 8 milyar Dolar yatırım yaptı. Turkcell'in 2008 yılı için yatırım hedefi 800 milyon Dolar.
Turkcell, Mobil İmza gibi son GSMA'de de dünyaya örnek gösterilen bir ürüne imza atarak dünya çapındaki teknolojik üstülüğünü ortaya koydu. Turkcell'in hedefi, dünyanın en önemli teknoloji ve telekom şirketleri arasında yerini almaktır.
Türkiye'nin lider teknoloji ve haberleşme şirketi, abone sayısı bakımından Avrupa'nın üç büyük GSM operatöründen biri olan Turkcell'in başarısında, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak ve koşulsuz memnuniyetlerini sağlamak üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş yenilikçi teknolojik ürünler rol oynuyor. Bunu sağlayan teknik altyapı ve ARGE yatırımlarını sürdürüyor.
Haberleşme alanındaki en yeni hizmet ve ürünleri öncü, önder ve örnek bir şekilde müşterileriyle buluşturan Turkcell, son iki yılda ARGE çalışmalarına büyük hız verdi. Daha önce farklı bölümlerde gerçekleştirilen ARGE çalışmalarını 2006 yılında Maltepe'deki yeni ARGE binasında tek çatı altına aldı ve bir merkezden yönetmeye başladı. 2007 yılında da Türkiye'nin ilk ve tek Teknoloji Serbest Bölgesi'nde Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Anonim Şirketi'ni kurarak ARGE faaliyetlerini daha da hızlandırdı.
Yüzde yüz Turkcell şirketi olan Turkcell Teknoloji, ülkemizde üretilen yerli bilgi ve teknolojilerin evrensel değere dönüştürülmesini, Türkiye'nin yüksek nitelikli insan kaynağını ARGE faaliyetlerinde değerlendirerek tersine beyin göçü yaratmayı, ekosisteminde yer alan firmalarla birlikte büyümeyi ve birlikte yurtdışı pazarlara açılarak teknoloji ihraç etmeyi hedefliyor.
Turkcell Teknoloji, Turkcell ekosistemindeki kuruluşlarla ortak çalışarak yerli istihdam yaratmak, üniversiteler, araştırma merkezleri ve diğer paydaşlarla teknolojik işbirliği ve teknoloji transferi fırsatlarını değere dönüştürmek, ulusal patent sayısını artırarak ülke varlığına değer katmak, uluslararası mükemmeliyet merkezleri ve laboratuarlar kurarak yerel yetkinlikleri daha üst seviyelere çıkarmayı amaçlıyor.
Turkcell Teknoloji'nin ARGE görüşü “Haberleşme ve etki alanında yenilikçi teknoloji ve ürünler geliştirmek.” Bu kapsamda, Turkcell'in müşterilerine dokunduğu tüm süreçlerde (özellikle servis şebekesi altyapısında) fark yaratacak hizmet, ürün ve altyapılar geliştiriliyor. Bunun yanı sıra, diğer sektörlerde haberleşmenin daha etkin kullanımına yönelik teknolojiler geliştirilmesi amacıyla da çalışmalar yapılıyor.
Turkcell Teknoloji, Turkcell'in çözüm ortaklarından (diğer ulusal telekom şirketleri, ARGE kuruluşları, araştırma enstitüleri ve üniversiteler) sağlanan her bir ürünün geliştirilmesinde ve iyileştirilmesine katkı, ürün yol haritalarının oluşturulmasında girdi sağlıyor.
Turkcell Teknoloji, 2008 Mayıs itibarıyla, şu anda hazırlıkları süren ve Gebze-TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Teknoloji Serbest Bölgesi'nde 6.000 metrekare kapalı alana inşa edilen, 500 kişilik çalışma kapasitesine sahip olan yeni binasına taşınacak. 2008 Aralık ayında Turkcell Teknoloji olarak çalışan sayısının 300'e çıkarılması planlanıyor. Gelecek 5 yıl içerisinde planlı büyüme ile çalışan sayısının 500'e çıkarılması hedefleniyor. Turkcell Teknoloji, takip eden yıllarda ise, hedefleri doğrultusunda istihdamını artırarak tam bir teknoloji üretim üssü haline gelmeyi planlıyor.