Yön bulma pazarının rakipsiz modeli Mio C720


Gideceğiniz yerin fotoğrafını çekin kayıt edin, üstüne tıklayın , Mio C720 sizi oraya götürsün.
Mitac'ın ürettiği Mio Yön bulma (navigasyon) cihazının en yeni modeli Mio C 720, Türkiye pazarında son kullanıcıyla buluştu. Mio'nun C720 modeli diğer marka ve modellerden bazı çarpıcı özellikleriyle ayrılıyor;
2 Megapiksel kamerasıyla, fotoğrafını çekmiş olduğunuz yerin koordinatlarını otomatik kaydedip sadece resme tıklayarak istediğiniz zaman fotoğraftaki yere ulaşmanızı sağlıyor. Parlak geniş 4,3' inç ekranı, önceden yüklü Türkiye dahil batı, doğu Avrupa haritasına sahip bir yön bulma cihazı C720. Fotoğraf ve video çekebilmesinin yanısıra, video izleme olanağı da sağlıyor. Ayrıca Mio C720'de bulunan kartvizit tarama özelliği ile yanınızda kartvizit taramanıza ihtiyacınız kalmıyor. Kartvizit üzerindeki tüm bilgileri Mio'nun 2 GB'lık hafızasında salkıyabilirsiniz. Mio C720 satın aldığınızda birçok işlevi bir arada yapabileceğiniz bir çoklu ortam ürüne de sahip oluyorsunuz.
Türkiye'de 45 ilin detaylı haritaları ayrıca tüm Türkiye'nin şehirlerarası yollarının da mevcut olduğu C720 modelinin, hafızasında mevcut Eczane, Benzin İstasyonu, ATM gibi size gerekli yerler yüklü. Bu da sizi en yakın hastane, eczane, ATM, alışveriş merkezi gibi bilgilere hızlıca ulaştırıyor. Ayrıca kendinize özel POI (Point of Interest ) yaratabilir, yani ihtiyaç duyabileceğiniz yerlerin programlanmış halini kaydedebilirsiniz. C720'ye sevdiğiniz veya daha önce gittiğiniz mekân/yerleri de haritaya tıklayıp isim eklemek gibi kolay bir işlem. Aynı zamanda, Bluetooth özelliği sayesinde de GSM telefonu rehberinizi aktarabilir, aracınızda telefonunuzu senkronize ettikten sonra eller serbest ahizesiz görüşme yapabilirsiniz.
Uydu üzerinden nokta atışıyla dünyanın neresinde olduğunuzu saptayabilen yön bulma cihazlarının kullanıcı sayısı, 50 binli rakamlardan milyon adetlere doğru ilerliyor. Yön bulma cihazlarını GSM'in 10 yıl önceki haline benzeten Mio'nun Türkiye temsilcisi Albim Bilgisayar'ın Genel Müdürü Mürşit Arpalıgil, “GSM 10 yıl önce ne ise, yön bulma bugün o. Pazara girmeden önce 2 yıl farklı araştırmalar yaptık. C520 modelimizi duyurduğumuzda dedik ki: "Eşler, ilk tartışmalarının yüzde 40'ını yanlış adres yüzünden yapıyor". Bu çok etkili bir söz oldu ve bir ay önce piyasaya sunduğumuz Mio C520 modeli yok sattı. Şimdi daha üstün özelliklere sahip C720 fotoğraf çekip koordinatları otomatik kayıt edip resme tıklayarak, sizi gideceğiniz adrese götürme özelliği daha büyük bir talebi getirecek " dedi.
Mio C720 deki 20-kanallı GPS-Küresel Konum Belirleme Sistemi, algılayıcı sayesinde en yeni SiRFstar III GPS algılama teknolojisiyle yön tespitini her türlü şartta yapılabilirsiniz. Şehrin en kalabalık yerinde de, en ücra köşesinde de rahatça bulunduğunuz yeri bulup gideceğiniz yeri programlayabilir, her hareketinize sesli ve görüntülü şekilde önceden belirttiği için hiçbir dönüşü atlamazsınız. Kutusunda önceden yüklenmiş haritası ve aksesuarlarıyla kullanıma hazır durumda. 4,5-5 saatlik pil kapasitesi var. Araba şarj cihazı sayesinde de, yön bulma sırasında bile şarj edebiliryorsunuz. Mio C720 Yön bulma cihazında rota belirlerken; en hızlı, en kısa veya en ekonomik rota seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz. Araba kullanırken belli bir hız limiti belirleyip, o hız limitini aştığında sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Sürüş esnasında size gerekli olan tüm bilgileri tahmini varış süresi, gidilecek yere olan uzaklık, batarya durumu ve sinyal göstergesi gibi ekranda görebilirsiniz. 
Albim Bilgi İşlem A.Ş. tarafından piyasaya sunulan bu rakipsiz Batı ve Doğu Avrupa Haritalı, Kameralı Yön bulma cihazını 799 Dolar+KDV'den satın alabilirsiniz. 

Albim
1983 yılında kurulan Albim Bilgi İşlem A.Ş. Albim her geçen gün satış temposunu ve yatırımlarını arttırarak Türkiye çapında geniş ürün portföyü sunmakta ve yaygın dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuruluşunda bir aile şirketi olan Albim, bugün 70'nin üzerinde çalışanıyla Satış/Pazarlama, Teknik Servis, Teknik Destek, Proje, İhracat, Finans/Muhasebe ve Tanıtım Merkezi bölümleriyle Türkiye çapına yayılmış 1000 civarında satış noktasına hizmetlerini ulaştırmakta.
Distribütörlük faaliyetlerine 1990 yılında Star yazıcılarının pazarlama ve satışıyla başladı. 1995 yılına kadar yaklaşık 130.000 adet Star yazıcı satışı gerçekleştirdi. 1993 yılında Verbatim disket, data kartuş, optik disk ve ekran filtrelerinin distribütörlüğü Albim'in ürün yelpazesinin genişletilmesi sürecinin başlangıcı oldu. Albim, 1993 yılından itibaren uzun süre Mitac diz üstü bilgisayar ve PC'lerinin Türkiye'de distribütörlüğünü yürüttü. 1995 yılında Aztech Faks ve Modem ürünlerini distribütörlük yelpazesi arasına kattı. Albim, 2000 yılı ortalarında Fujitsu Siemens PC, diz üstü bilgisayar ve sunucularının distribütörü oldu. Mayıs 2001 tarihinde Xerox inkjet (mürekkep püskürtmeli) yazıcı, multifunction (çok fonksiyonlu) ve lazer yazıcıları ve sarf malzemelerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Albim Nisan 2003 den bu yana Toshiba diz üstü bilgisayar, PDA-Avuç içi Bilgisayar ve Projektörlerinin dağıtımı ve teknik servisi olarak yeni bir faaliyet üstlenmiştir. 2004 yılına geldiğimizde de Albim Acer'ın geniş ürün yelpazesini distribütörlüklerine ekledi. Yine 2004 yılı içinde Kensington diz üstü bilgisayar aksesuarlarının distribütörlüğüne başladı. 2006 yılında da Albim, Toshiba LCD TV ve DVD ürünlerinin dağıtıcılığıyla Tüketici Elektroniği pazarına girdi. 2007 yılında ise, 12 yıldır distribütörlüğünü yürüttüğü Aztech'in DECT telefonlarını Türkiye'ye sunmuştu. Yine aynı yıl içerisinde, Mio Kişisel Yön bulma cihazlarının Türkiye distribütörü olan Albim, bu yıl 25. gurur yılını kutlamakta. (www.albim.com.tr)