Türkiye'de GMail eşittir Superposta!

Cenk Yapıcı

Dünyanın lider arama motoru Google, Türkiye'yi İnternet'le tanıştıran servis sağlayıcısı Superonline ile bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında, Superonline'ın ücretsiz e-posta servisi Superposta'nın altyapısı, daha yüksek standartlarda servis kalitesinde hizmet verebilmesi için Google Apps ile birleştirildi.
Superposta kullanıcıları yapılan bu işbirliği sayesinde, e-postalarını yönetirken G-mail'in sunduğu imkanlardan faydalanmaya başladılar. Superonline binasında yapılan basın toplantısına Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez ve Superonline Murahhas Üyesi Savaş Ünsal tanıtım konuşmalarını yapmak üzere katıldılar.
Google Türkiye Genel Müdürü Hiçsönmez, “ Google olarak Superonline ile işbirliğine giderek, ilk kez bir İnternet Servis Sağlayıcı(ISP) ile ortak proje geliştirmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz. Superposta kullanıcılarına, Google Apps uygulamaları sayesinde, daha etkili iletişim kurabilmenin yanısıra, doküman ve takvim paylaşımı gibi konularda birçok avantaj sunmuş oluyoruz” dedi.
Superonline Murahhas Üyesi Savaş Ünsal ise; Superposta elektronik posta platformunu Google altyapısına taşıyarak, Superposta abonelerimizin ücretsiz ve dünya standardında servis kalitesine ulaşmasını hedeflediklerini ve abonelerinin, çok daha zengin e-posta servislerinin yanı sıra, 6GB e-posta kapasitesine erişeceklerini belirtti. Ünsal, “ Türkiye'de İnternet eşittir Superonline, dünyada İnternet eşittir Google. Dünyanın ve Türkiye'nin en dinamik İnternet şirketleri; Google ve Superonline'nın işbirliği, Superposta e-posta servisi ile sınırlı kalmayacak, yenilikleri 2008 senesi içinde Türk kullanıcısına sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Ünsal, 1 yıl içinde 1 adet milyon üyelik hedeflediklerini, servisin Google platformu olması nedeniyle çok hızlı bir şekilde büyüyeceğinin en büyük kanıtının, daha duyurusu yapılmayan Superposta servisinin şimdiden 50 bin adet kullanıcı sayısına ulaşması olduğuna dikkat çekti.
Ücretsiz posta hizmetlerinde gelecek yoğun talebi karşılamanın marka ve güvenilirlik açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Ünsal, işbirliğinin temel amacının kullanıcıya kusursuz ve kesintisiz bir hizmet vermek olduğunu söyledi.

Superposta'ya nasıl üye olacaksınız?
Superposta servisine, İnternet tarayıcınıza (www.superposta.com) adresini yazarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada “Yeni Kayıt” seçeneğini tıklayarak; adınızı, soyadınızı, e-posta adresi olarak kullanmak istediğiniz “@superposta.com” uzantılı kullanıcı adınızı(kullanıcı adının daha önce alınıp alınmadığını “Kontrol Et” düğmesine tıklayarak görebilirsiniz), şifrenizi, gizli sorunuzu, cevabınızı ve güvenlik parametresini yazarak 1 dakikadan daha kısa sürede üyelik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bu işlemler sonucunda karşınıza gelen ekran oldukça tanıdık ve bilindik bir servis olan GMail'in neredeyse bir kopyası olacaktır. Lisans sözleşmesini okuyup, kabul ettikten sonra Superposta posta kutunuz içinde bir adet “Superposta'ya Hoşgeldiniz” iletisi ile karşınıza gelecektir. Artık posta kutunuzdan Google'ın Takvim, Dokümanlar, Arama Motoru uygulamalarına kolaylıkla ulaşabilir ve elektronik posta kutunuzu Google'ın anlık mesajlaşma yazılımı Google Talk ile uyumlaştırabilirsiniz.