Akbank ve Turkcell “Cep telefonu ile Ödeme” teknolojisini bir adım öne taşıdı


 

Axess sahibi olan Turkcell aboneleri, Turkcell Cep-T Cüzdan sayesinde hem GSM telefonu ile alışveriş yapabiliyor, hem de bulundukları bölgeye özel kampanyalardan yararlanıyorlar.
Türkiye'nin lider kurumlarından Akbank ve Turkcell, ödeme sistemleri ile mobil dünyayı birleştiren işbirliklerini geliştirmeye ve tüketiciyi teknoloji ile buluşturmaya devam ediyor. İki kurum bir ilke imza atarak; NFC yakın alan haberleşme teknolojisi ile, konum bilgisine göre sunulan hizmetleri birleştirdi. Böylece tüketici gözünde GSM telefonu ile alışveriş yapmayı kullanıcıların bulundukları bölgelerde sunulacak sürpriz fırsatlarla renklendirerek daha da cazip hale getirmeyi başardı.
Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması ile tümleşik çalışan konum bazlı bu çözüm, Axess'ini GSM telefonuna taşımış olan kart sahiplerinin o anda bulundukları bölgeye bağlı olarak, kişiye özel anlık ve sürpriz kampanyalardan kısa mesaj ile haberdar edilmelerini sağlıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen Turkcell Cep-T Cüzdan sahipleri, ilgili satış noktalarına hemen giderek GSM telefonlarına tanımlı Axess'leri ile ödeme yaptıklarında fırsatlardan yararlanabiliyorlar.
Konuyla ilgili bir açıklama yaparak, günlük yaşamın ayrılmaz parçası olan GSM telefonlarını ödeme sistemleri ile bütünleştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Akbank Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sindel, “Teknolojideki yeni gelişmeleri, müşterilerimizin günlük yaşamını kolaylaştırmak için dikkatle takip ediyor ve bu yönde uygulamaları hayata geçiriyoruz” dedi ve ekledi:
“Bunun ilk aşaması olan Axess'in GSM telefonuna taşınarak alışveriş yapılabilmesini, Turkcell ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile geçtiğimiz aylarda sağlamıştık; şimdi bu dünyayı daha da renklendirerek, müşterilerimize daha cazip hale getirmek üzere bu yeni uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz. Bugün evden çıkarken GSM telefonumuzu yanımızdan ayırmıyoruz, GSM telefonumuz üzerinden sosyal mecralar aracılığı ile bulunduğumuz bölgeleri istediğimiz şekilde arkadaşlarımıza, çevremize bildirebiliyoruz. Dünya bu yönde ilerlerken, NFC teknolojisi ile konum bazlı servisleri birleştiren ülkemizdeki ilk uygulamayı hayata geçirdik. Böylece kart sahiplerimizi mobilitenin avantajlarından sonuna kadar yararlandırarak, bölge bazlı pazarlama ile kolayca etraflarındaki fırsatların farkına varmalarını sağlayacağız”. Sürpriz kampanyalar ilk olarak, tüketicilerin yoğun olarak ziyaret ettikleri alışveriş merkezlerinde yapılacak. Alışveriş merkezlerini ziyaret eden Turkcell Cep-T Cüzdan'lı Axess sahipleri, alışveriş yapmadan önce GSM telefonları ile alışveriş yaptıklarında yararlanacakları günün sürprizlerinden anında haberdar edilecekler.