DenizBank, kartlarını Turkcell Cep-T Cüzdan'a taşıdı

•  DenizBank, NFC tabanlı mobil ödeme sistemini müşterilerine sunarak, GSM telefonları ile temassız ödeme yapılmasını sağlıyor. DenizBank'ın yeni hizmetinde Turkcell Cep-T Cüzdan Servisi sayesinde kredi kartı ve isimsiz ön ödemeli kart bilgileri SIM karta yükleniyor.
•  İsimsiz ön ödemeli kart kullanmak isteyenler, fiziki bir kart almadan, bir ilki yaşayarak, tek bir kısa mesaj ile başvurup GSM telefonlarında anında ön ödemeli kart yaratıp alışverişlerini yapabilecekler.
•  Yeni uygulama sayesinde DenizBank müşterileri, GSM telefonlarını kullanarak tüm Türkiye'de ve dünyada MasterCard PayPass (temassız ödeme) logolu işyerlerinde kolay bir biçimde şifresiz, hızlı ve güvenli alışveriş yapabilecek.
•  Ayrıca, DenizBank KOBİ Bankacılığı'nda bir “ilk”i gerçekleştirerek, İşletme Kart'a NFC özelliği de kazandırıyor.
Yenilikçi ürünleri ve hizmetleri ile farklılaşan DenizBank, mobil ödeme konusunda yeni bir uygulamayı daha mobil bankacılık ürünleri arasına ekledi. DenizBank, NFC (Near Field Communication- Yakın Alan Haberleşmesi) teknolojisini kullanarak, GSM telefonları ile temassız ödeme imkânı sunuyor. DenizBank'ın Turkcell'in ortaklığı ve MasterCard ile Gemalto'nun desteğiyle geliştirdiği projesiyle müşteriler GSM telefonlarını kullanarak temassız kart okuyucusu olan işyerlerinde kolay bir biçimde şifresiz, hızlı ve güvenli alışveriş yapabiliyor.

“DenizBank'ın yenilikleri devam edecek”
Uygulamaya aldıkları yeni projeyle ilgili açıklama yapan DenizBank Sanal Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik şunları söyledi: “Bankacılıktaki gelişmeleri yakından takip etmesinin yanı sıra, başka alanlardaki yenilikleri de izleyerek, ürün ve hizmetlerinde yeni teknolojileri sıkça kullanan DenizBank, NFC sistemi sayesinde kartları SIM karta sığdıracak ve bu işlem için herhangi bir ücret almayacak. Bu uygulamayı geliştirirken NFC'ye artan ilgi ve müşterilerimizin bu yönde oluşabilecek ihtiyaçlarını dikkate aldık. DenizBank olarak, KOBİ'lere de ticari kartlarımız üzerinden uzun zamandır başarıyla sunduğumuz ödeme çözümlerine bir yenisini eklemekten son derece memnunuz. İşletme Kart ürünümüzün NFC özelliği kazanması ile; KOBİ'lerimize ödeme tarafında kolaylıklar sunacağımız gibi, işyerlerine kurulacak NFC ile tahsilat sistemleri ile de söz konusu sistemden faydalanan müşteri sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde NFC sistemlerimizi kullanan KOBİ'lerimize özel kampanyalarımızla KOBİ Bankacılığı alanında yine bir ilke imza atacağız.”
Çelik, “Bankamız NFC'ye geçişiyle sektörü, NFC uygulamalarında bir adım daha öteye taşıdı. Bu projenin en önemli özelliklerinden biri Türkiye'de NFC teknolojisine sahip offline (merkeze bağlanmadan) işlem yapabilen ilk ön ödemeli kart ürünü olmasıdır. Proje kapsamında DenizBank müşterileri, NFC kart başvurusundan mobil uygulamanın telefona yüklenmesine kadar olan her süreci kendileri yönetebilecekler” diye konuştu.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar da, Turkcell'in başta NFC olmak üzere mobil finansal servislerde ilklere imza attığına dikkat çekerek “Dünyadaki ilk ticari NFC uygulamalarından biri olan Cep-T Cüzdan ile alışverişte yeni bir dönemin kapılarını açtık. GSM telefonlarını cüzdana dönüştüren Turkcell Cep-T Cüzdan sayesinde Turkcell'liler güvenli, pratik, mobil temassız ödeme kolaylığı ile buluşuyor, mobilitenin avantajlarını yaşıyor. Yaptığımız işbirliği ile DenizBank müşterilerini de Cep-T Cüzdan kolaylığı ile tanıştırmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Müşterilerini ödemeli sistemler sektöründe bir yenilik olan NFC teknolojisi ile tanıştıran DenizBank, uygulamayı benzersiz bir kampanyayla tanıtıyor. Ağustos ayı sonuna kadar Bonus Cep ve Bonus özellikli diğer NFC'li kartlarla yapılan ilk alışverişe 75 TL bonus kazanma şansı sunuyor.
DenizBank'ın yeni hizmetinde NFC teknolojisi sayesinde kredi kartı ve ön ödemeli kart bilgileri Turkcell NFC uyumlu SIM karta yükleniyor. Bu yüklemeden sonra NFC uyumlu GSM telefonu temassız ödeme yapabilen bir kredi/ön ödemeli kart gibi kullanılabiliyor. Kart taşımadan sadece GSM telefonu ile ödeme yapabilme kolaylığı, hizmetin sağladığı en önemli fayda olarak öne çıkıyor. DenizBank'ın çıkardığı isimsiz ön ödemeli kart sayesinde; DenizBank müşterisi olsun olmasın tüm Turkcell aboneleri DenizBank şubesine uğramadan, banka hesabı açmadan ve herhangi bir bankacılık prosedürü ile zaman kaybetmeden NFC uyumlu cihazlarına ön ödemeli kartlarını yükleyebilecek, üstelik fiziki bir karta da gerek yok. NFC uygulamalı kredi kartından yararlanmak için ise öncelikle DenizBank'tan kredi kartı almak gerekiyor.
DenizBank NFC uygulamalı kredi kartı/isimsiz ön ödemeli kartlarını Turkcell'in mobil cüzdan servisi Cep-T Cüzdan altında sunuyor. NFC uygulamalı DenizBank kartlarına sahip olmak için; Turkcell abonesi olunması, GSM telefonunun ve SIM kartının NFC uyumlu olması gerekiyor. Şayet mobil cihaz/SIM kartlar NFC uyumsuzsa, Turkcell İletişim Merkezlerinden değiştirilebiliyor. DenizBank kredi kartı sahiplerinin Turkcell Cep-T Cüzdan servisinden faydalanarak, NFC uyumlu GSM telefonlarından DenizBank kredi kartlarıyla temassız alışveriş yapabilmeleri için CEP yazıp mevcut kredi kartlarının son 6 hanesini 3280'e kısa mesaj olarak göndermeleri yeterli olacak. DenizBank müşterisi olmayanlar ise CEP yazıp kimlik numarasını 3280'e göndererek NFC uygulamalı isimsiz ön ödemeli kartı telefonlarına yükleyebilecek. NFC'li kartlardan herhangi bir ücret alınmayacak.