Logitech'e iki ödül

Tüm dünyadan 1,800'den fazla üreticinin 4,500'den fazla ürün ile yarıştığı tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden Red Dot Design Awards 2012'de, L ogitech, Logitech Cube ve Logitech Wireless Solar Keyboard K750 ile iki ödül kazandı.
Logitech Cube, bilgisayar ‘mouse'unu avuç içine ve hatta ceket cebine sığabilen küçüklüğü ile yeniden tanımlıyor. Üstün özellikleri ve benzersiz tasarımıyla dikkat çeken Logitech Cube, bir mouse'da aradığınız tüm özellikleri bir arada sunmanın yanı sıra, ihtiyacınız olduğunda bir presenter-sunucu olarak da kullanılabiliyor. Ana paneli üzerinde parmağınızı kaydırdığınızda yüksek hızlı kaydırma özelliği sayesinde akıllı telefonlarda olduğu gibi yumuşak bir kaydırma deneyimi sunan Logitech Cube, havaya kaldırıldığında ise saniyeler içinde ‘ presenter' konumuna geçiyor. Dahili güneş panelleri sayesinde iç veya dış mekanda her ışıkta şarj edilebilen ve pil değiştirme ihtiyacını ortadan kaldıran Logitech Wireless Solar Keyboard K750, şık ve rahat tasarımı ile Red Dot Design Awards'ın katılımcılarda aradığı şekil, fonksiyon ve yenilik özelliklerine sahip. Red Dot Design Awards 'ta iki ayrı ürün ile ödül almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Logitech Ülke Müdürü Mustafa Uyar, “Müşterilerimize mükemmel tasarım kalitesi ve yeniliği sunmak adına her bir ürünün tasarım ve test aşamalarında büyük özen gösteriyoruz. Red Dot Design Awards 'ta ürünlerimizin ödüllendirilmesi bizi çok heyecanlandırıyor” dedi.
Kökeni 1950'lere dayanan, ‘Ürün tasarımı,' ‘İletişim tasarımı' ve ‘Tasarım kavramı' olmak üzere üç farklı disiplinden oluşan Red Dot Design Awards 'ın resmi sunumu 2 Temmuz 2012 tarihinde Almanya Essen'deki Aalto Theater'da gerçekleşecek. Red Dot Design Awards 2012 ödülüne layık görülen ürünler, 2 Temmuz 2012 – 30 Haziran 2013 tarihleri arasında Essen'deki Red Dot Design Awards Müzesi'nde sergilenecek.