AirTies IPTV ile İzlanda'ya uzandı


AirTies IPTV alanında Avrupa'da önemli bir adım daha attı. Avrupa'nın birçok önde gelen operatörü ile işbirliği yapan ve Avrupalı kullanıcıların evine ‘set top box' ürünleri ile giren AirTies, şimdi de Síminn ile İzlanda'ya uzandı. İşbirliği kapsamında AirTies, Síminn'in IPTV servisinde kullanılmak üzere Air7120 ‘set top box' alıcılarını sağlayacak.
İşbirliği ile AirTies ve Síminn , mevcut IPTV hizmetini yüksek çözünürlüklü görüntü, gelişmiş grafik ve HTML5 desteği sağlayan yeni nesil ‘set top box'larla zenginleştirmek için birlikte çalışacak. Bu ortaklık, Síminn'in aboneleri için yepyeni bir TV izleme deneyiminin kapısını aralıyor. AirTies çözümüyle Síminn, abonelerine yüksek çözünürlüklü televizyon yayını, yüksek çözünürlüklü grafik arayüzü, etkileşimli servisler, isteğe bağlı video (video on demand) ve yayın akışı rehberi özelliklerini sunacak. İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan Síminn Başkanı Sævar Freyr ?ráinsson Síminn'in AirTies'ı seçmesinin esas nedeninin genç ve yenilikçi bir araştırma geliştirme ekibiyle desteklenen geniş ürün yelpazesi olduğunu belirterek şöyle devam etti: “AirTies'ın Air7120 ürünü kaliteli donanım, hızlı yazılım, gelişmiş grafik işleme teknolojisi gibi taşıdığı özelliklerle beklentilerimizin de üzerine çıkan bir çözüm…”
AirTies Genel Müdürü Bülent Çelebi konuyla ilgili açıklamasında, “Síminn ile çalışmak sektöre katma değer getiren çözümler ve teknolojiler sunmamız açısından bize büyük fırsatlar sağlıyor. Síminn'e Air 7120'nin yanı sıra, AirTies'ın yeni nesil yüksek tanımlı ‘set top box'larını da tedarik edeceğiz. Her sektörde olduğu gibi, HD ile tüketicinin televizyon izleme deneyimi en üst düzeye ulaşıyor, ayrıca interaktif servisler de kullanıcıya ev eğlence sistemlerinde yepyeni imkanlar sağlıyor. İzlandalı tüketiciler için heyecan verici bir dönem olduğuna ve Síminn'in bu hizmetinin son derece başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.