Danimarka'nın lider üçlü oyun servis sağlayıcısı WAOO, AirTies'ı seçti

 

AirTies, peş peşe gerçekleştirdiği işbirlikleri ile IPTV alanındaki faaliyetlerini Danimarka'da genişletiyor. Son olarak Avrupa'nın teknik olarak en gelişmiş hizmet sağlayıcılarından Danimarka'nın lider üçlü oyun servis şirketi WAOO'yla işbirliği anlaşması yapan AirTies, şirketin abonelerine sunacağı IPTV yayını için yüksek çözünürlüklü Air 7120 ve Air 7130 model ‘set-top box' ürünlerini sağlayacak. AirTies'ın 3 yıla yakın süredir iş ortağı olan Danimarkalı IPTV yazılım sağlayıcısı Nordija ile ortak olarak gerçekleşen anlaşma kapsamında AirTies, WAOO'nun tek ‘set-top box' tedarikçisi oldu.
Yüksek hızlı fiber ağ üzerinden triple-play/üçlü oyun servis sağlayıcıların en büyüklerinden biri olan WAOO, canlı yayın ve isteğe bağlı film hizmetlerini güvenilir biçimde sunmak için aradığı çözümü AirTies'ta buldu. AirTies ürünü yüksek çözünürlüklü Air 7120 ve yayınları kayıt etmeye olanak sağlayan dahili sabit diske sahip Air 7130 model ‘set-top box'lar, IPTV, OTT ve isteğe bağlı video (video on demand) hizmetlerini destekleyerek kullanıcılara TV izleme deneyiminde özgürlük sunuyor. Air 7130'un sahip olduğu dahili SATA sabit disk sayesinde WAOO aboneleri bir kanalı izlerken bir diğerini kaydedebilecek, veya canlı yayını durdurup, ileri ya da geri alabilecek. AirTies ve WAOO, ürün yelpazesini daha da geliştirmek için de işbirliği yapacak. İşbirliği kapsamında AirTies, geniş bant İnternet müşterilerinin almakta oldukları hizmet ve servisleri, ev içinde birden fazla ekrana eş zamanlı olarak kablosuz ortamda sunabilmek için çalışma yürütecek.
İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan WAOO Teknoloji Direktörü Aage Kudsk, WAOO'nun müşterilerine eğlence ve haberleşme sektöründeki en gelişmiş ve en çekici İnternet teknolojisi ürünlerini sunmayı hedeflediğini belirterek şöyle devam etti: AirTies ile çalışarak yeni nesil IPTV hizmetlerini verme yeteneğine sahip, hızlı, gelişmiş, kullanıcı dostu cihazlar sunacağız. AirTies'ın müşteri deneyimine odaklı yaklaşımı WAOO'yu rekabette bir adım öteye taşıyarak, eşsiz kalitede hizmet sunmamıza olanak sağlayacak. Bu adımın IPTV sektöründe önemli bir oyuncu haline gelme hedefimizde çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz.
AirTies Genel Müdürü Bülent Çelebi ise yaptığı açıklamada, “WAOO'nun teknik ekibiyle yakın işbirliği yaparak müşterileri için özel olarak geliştirdiğimiz uzaktan yönetim, kolay kurulum, çoklu dilde altyazı/teletext, canlı yayını durdurma ve bir kanalı seyrederken, bir diğerini kaydedebilme gibi özelliklere sahip bir ‘set-top box' ve PVR çözümü geliştirdik. Bu işbirliği stratejik açıdan çok önemli, çünkü AirTies'ın ileri teknolojisini ortaya koymanın yanı sır,a AirTies'ın Batı ve Kuzey Avrupa sektöründe güçlü bir üretici olması yolunda atılmış büyük bir adım. ‘Kablosuz yaşam' hedefimizi daha da öteye taşımak için WAOO ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.