TopTel ve Meru Networks kablosuz ağlara yeni bir boyut kazandırıyor

Baykan Çallı

TopTel Telekomünikasyon ve kurumsal kablosuz ağ çözümleri sağlayıcısı Meru Networks, gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında müşterilerini, her yerden her zaman erişilebilir kılıyor.
Yenilikçi ürün ve hizmetleri bünyesinde barındıran TopTel Telekomünikasyon, Meru Networks ile yapmış olduğu birliktelik kapsamında müşterilerini geleceğe daha hızlı bağlıyor. Çözüm odaklı hizmetlerini kullanıcıların hizmetine sunan iki büyük firma, değişen dünyadaki gelişen ihtiyaçları azami seviyelerde karşılayarak avantaj yaratıyor. En yeni teknolojileri dünya ile eşzamanlı olarak müşterileri ile buluşturma hedefi içerisinde olan TopTel Telekomünikasyon ve Meru Networks, yenilikçi teknolojileri ile hayatta bir adım önde olmanızı sağlıyor.

Meru Networks, 22 ülkede kritik iş uygulamalarıyla yanınızda
Kurumsal alanda uçtan uca kablosuz ağ çözümleri ile müşterilerinin iş süreçlerini kolaylaştırdıklarını belirten Meru Networks Ülke Müdürü Timuçin Aksoy, konuşmasında: “22 ülkede 7 binden fazla kurumsal müşterimize en yenilikçi hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Eğitim, sağlık, perakende, üretim ve kritik iş süreçlerinin olduğu sektörlere yönelik hem yazılım hem de donanımsal olarak çözümlerimizi sunuyoruz. Kanal yapılanmamız üzerinden müşterilerimize ulaşarak, sektöre yönelik olarak sunduğumuz uçtan uca kablosuz çözümlerimiz ile müşterilerimizi kritik iş uygulamalarında başarıya taşıyoruz. Rekabetin yoğun olarak yaşanmakta olduğu kablosuz ağ çözümleri pazarında, sunduğumuz kapsamlı hizmetler sayesinde, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını azami seviyelerde karşılıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Meru Networks, 4. Nesil kablosuz çözümler sunuyor
Meru Networks'ün 4. Nesil kablosuz teknolojiler alanında hizmet verdiğini ifade eden Aksoy, “Sunmuş olduğumuz teknolojimiz ile bizi diğer rakiplerimizden ayıran en büyük fark, geleneksel kablosuz ağ çözümlerinden farklı olarak kararı kontrol ünitesinin kendisinin vermesidir. Bizim sunmuş olduğumuz teknoloji sayesinde, kullanmış olduğumuz cihazların hangi erişim noktasına bağlanacağına kontrol ünitesi karar veriyor. Bu noktada şöyle bir avantaj yaratılıyor; dolaşım alanı dediğimiz alan içerisinde ses özelliğini kullanıyorsanız kesintisiz haberleşme sağlıyorsunuz. Sesi kablosuz ağ erişimi noktaları üzerinden taşıyabiliyoruz. Bizim bu alandaki en büyük farkımız, sesi taşırken müşterilerimizi herhangi bir kesintiye uğramamalarını sağlıyoruz. Dolaşım alanı içerisinde bulunan kullanıcıların erişim noktaları arası geçişlerde aktarımını 3 milisaniyede gerçekleştiriyoruz . Bu uygulamayı gerçekleştirirken de aynı zamanda sabit telefon ses netliğini sağlıyoruz” dedi.

Her yerden kesintisiz erişim
Paylaşılan ortamın, dolaşımın ve ölçeklemenin sunulan hizmetteki önemine de değinen Timuçin Aksoy konuyla ilgili şu bilgileri aktardı: “Single Cell çözümümüz ile paylaşılan ortamda kullanmış olduğunuz erişim noktasının diğer erişim noktalarındaki frekanslar ile karışmasını engelliyoruz. Tüm erişim noktalarının ve kullanıcıların tanımlamaları merkezi kontrol cihazı üzerinden kolayca yapılabiliyoruz. Kablosuz ağ üzerinden kesintisiz olarak sunarken yüzde 100'lük kapsama alanı oluşturuyoruz. Oluşturmuş olduğumuz kesintisiz ağ alanı içerisinde bütün kullanıcıların cihazlarına eşit şekilde kullanım imkanı yaratıyoruz. Dünya genelinde şu an için kablosuz ürünleri kullanan kullanıcıların sayısı hızla artmaktadır. Bazı bağımsız araştırma kuruluşların istatistiki araştırmalarına göre bu rakam 2014 yılında ortalama 1,9 milyar adede ulaşması öngörülmektedir. Muazzam şekilde büyüyecek olan kablosuz ağ kullanımına yönelik, sunduğumuz müşteri yönetimi çözümlerimiz sayesinde, kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz.”

Fikret Aydoğan: “Meru Networks ile yapmış olduğumuz birliktelik sayesinde müşterilerimize sunmuş olduğumuz katma değerimizi arttırıyoruz.”
TopTel'in sade, inandığı ve güvendiği firmalar ile yola çıktığını söyleyen TopTel Telekomünikasyon Genel Müdürü Fikret Aydoğan, “TopTel olarak biz, müşterilerine katma değer yaratan bir kuruluşuz. Son zamanlarda özellikle, akıllı telefon ve cihazların artık olmazsa olmaz konuma gelmesiyle, Wi-Fi çözümlerinin mevcut yapılanmamıza katma değer yaratacağını düşünüyoruz. Bu noktada arayışlarımız içerisindeki en iyi markaların üzerinde olduğunu düşündüğümüz Meru Networks'ü, Avaya ve Aastra markalarımızın arasına eklemiş bulunuyoruz. Gerek bizim gerekse Meru'nun sunmuş olduğu yenilikçi ürün ve hizmetler sayesinde sadece müşterilerimize değil aynı zamanda birbirimize de katma değerler yaratacağımız inancındayız” dedi.

Geleceğe yatırım
Teknolojinin çok hızlı geliştiğini ve bugün kullanılmakta olan cihazların da çok çabuk gelişim gösterdiğini vurgulayan Aydoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “TopTel olarak biz, 8 yıl öncesinde Türkiye'ye geldiğimiz zaman, IP Office sistemlerinin nerede ve nasıl kullanılacağı soruları yöneltilirken; bugün itibariyle IP telefon hizmetlerinin geldiği noktayı hepimiz görmekteyiz. Artık gelişmekte olan teknoloji ile mobilitenin de oldukça güçlendiğini görüyoruz. Sunduğumuz hizmetlerde geldiğimiz noktanın mobiliteden ayrılabileceğini düşünmüyoruz. Özellikle Meru ile işbirliği gerçekleştirmemizin sebebi; Meru'nun sadece Wi-Fi çözümlerine odaklanıyor olmasıdır. Meru'nun şimdiden geleceğe yatırım yaptığını görüyor ve bu yolda birbirimize büyük avantajlar sağlayacağımızı düşünüyoruz.”