Alcatel-Lucent Enterprise OmniSwitch 6450 ile mobil cihazlar artık daha verimli

 

10 Gigabit Ethernet arabağlantılarını ve Metro Ethernet servislerini sağlayan yeni ürün sayesinde şirketler maliyet avantajı sağlıyorlar.
Bulut bilişim ve mobil uygulamalara gösterilen yoğun talebi karşılamak için kurumsal çözümlerini geliştirmeye devam eden Alcatel-Lucent Enterprise, yeni OmniSwitch 6450 opsiyonel modül desteği ile veri ağlarının performansını ve hizmet kalitesini arttırıyor.
Kurumsal haaberleşme çözümleri ve veri ağları uzmanı Alcatel-Lucent Enterprise, kurumsal haberleşme ve veri ağları konusunda öncü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Alcatel-Lucent Enterprise'ın “Uygulama Bilinçli Ağ” (Application Fluency) üzerinde çalışan OmniSwitch 6450 iş hayatına yepyeni bir yaklaşım getiriyor. Bulut bilişim ve mobil cihazlar üzerinden çalışma alışkanlıkları nedeniyle gittikçe artan tümleşik haberleşme ihtiyacına yönelik geliştirilen OmniSwitch 6450, hangi uygulamanın kim tarafından kullanıldığını gösterebiliyor.
OmniSwitch 6450, “Ağ Haberleşmesi Hizmet Kalitesi” (QoS) gerektiren bir uygulamada veya özel bir bant aralığı istenildiğinde de en etkin kullanım seçeneğini sunuyor. Lisans artırımı ile 10 Gigabit Ethernet arabağlantı hızı ve Metro Ethernet servislerini de sunan yeni ürün; seçilebilir OmniSwitch 6450 modülleri ile, lisans artırımlarına imkân verirken, güncellemeye ayrıca ücret ödemeye gerek kalmadığı için şirketlere maliyet avantajı da sağlıyor.
Alcatel-Lucent Enterprise'ın yeni ürünü OmniSwitch 6450, çalışanların işyerlerinde, kişisel cihazlarını (akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, vb.) daha verimli kullanabilmelerini ve işyerleri dâhilinde kişisel ve profesyonel dokümanlara herhangi bir kurumsal ağa bağlanma ihtiyacı duymadan, yüksek hizmet kalitesi ile erişebilmelerini sağlıyor. Alcatel-Lucent Enterprise OmniSwitch 6450; yüksek kalitede verdiği hizmet sayesinde, şirket çalışanlarının ne zaman, hangi uygulamayı kullandığını öğrenme ve çalışanlarına ağ üzerinden en iyi hizmeti alabilme olanağı sunuyor.
Alcatel-Lucent Enterprise Türkiye ve Azerbaycan Teknik Satış Müdürü Adil Can, Alcatel-Lucent Enterprise OmniSwitch 6450 ile ilgili yapmış olduğu açıklamada: ”Alcatel-Lucent Enterprise'ın sunduğu yeni ürün, veri ağları üzerindeki kapasiteyi rahatlatarak uygulamaların sorunsuzca çalışmasına destek oluyor ve böylece çalışanların daha verimli çalışmalarını sağlıyor. Daha da önemlisi, Tümleşik Veri Ağları Çözümü üzerinde çalışan yeni OmniSwitch 6450 ile çalışanların video konferans gibi uygulamaları daha kolay kullanmalarına olanak veriyor. Ayrıca sağlanan bu yeni çözümler, bulut bilişim gibi platformları da destekliyor” dedi.
Alcatel-Lucent Enterprise Tümleşik Veri Ağları Çözümü ile uyumlu çalışan OmniSwitch 6450 kullanıcılarına şu olanakları sunuyor:
•  Yüksek Bant Genişliği ile Kablo Hızı Merkez Anahtarları
•  Seçilebilir olarak eklenebilen arabağlantı modülleri, 10 GbE ve Metro Lisansları
•  Yüksek enerji gerektiren cihazlar için POE+ Desteği
•  Çoklu Ortam Akıcılığı
•  Kolaylaştırılmış İşlemler
•  Düşük Maliyet
•  Uzun Dönem Sürdürülebilir Dağıtım Mimarisi
OmniSwitch ailesinin yeni üyesi OmniSwitch 6450 Türkiye'de Nisan ayında kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Alcatel-Lucent Enterprise
Telekomünikasyon sektörünün önde gelen firmalarından Alcatel-Lucent'in iştiraklerinden biri olan Alcatel-Lucent Enterprise, haberleşme, çağrı merkezi ve veri ağları çözümleriyle 130'u aşkın ülkede her ölçekten 250 bini aşkın dinamik işletmeye hizmet vermekte. Bireyleri, veri ağlarını ve süreçleri tümleşik eden çözümleri sayesinde, çalışan ve müşteri ilişkilerini en üst düzey verimliliğe taşımakta.
Dinamik işletmeler, Alcatel-Lucent Enterprise çözümleri ile müşteri ilişkilerini stratejilerinin merkezine koyarken;
-Müşteri hizmetlerinde farklılaştırma olanakları üretmekte,
-Doğru haberleşme araç ve uygulamaları sunarak, yenilikçilik örneği göstermekte,
-Mevcut kaynaklarını en etkin şekilde kullanarak, müşterilerine daha iyi hizmet vermekte.
Alcatel-Lucent Enterprise çözümleri, işletmelerin mevcut ve gelecekteki bilişim teknolojileri yatırımlarını korumak amacıyla açık platform yaklaşımı ile birlikte müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi yazılımı, birleşik haberleşme, IP telefon ve telekom sistemleri ve ağ altyapıları sunmakta.