Veri paylaşımına güvenli gelecek…

Zeynep Kurtpınar

Türkiye dağıtıcısı olarak faaliyet gösteren Novatel , ‘ kablosuz, mikrodalga' üzerine uzmanlaşmış Sub10 systems ile önemli bir işbirliğine imza attı.
Sub10 Systems'in geliştirmiş olduğu, İnternet'te daha fazla bant genişliği sağlamaya yarayacak olan ‘'Kablosuz Ethernet Mikrodalga'', Novatel işbirliğiyle Türk kullanıcılarına ulaşacak. “Kablosuz Köprü Bağlantısı” üzerine yoğunlaşmış aynı zamanda ‘Veri Taşıma'yı boyutlandıran Novatel Haberleşme'yle, veri paylaşımını daha güvenli ve kesintisiz hale getirecek ‘Kablosuz Ethernet Mikrodalga' çözümleri “Liberator ve Dominator” üreten Sub10 Systems “Yetkili Distribütörlük” anlaşması imzaladı.

Güvenlikli veri paylaşımı
Gelişen teknolojiyle birlikte artan veri miktarlarının taşınıp başka yerlere aktarılması konusunda yaşanan zorluklar, bu işbirliğinin çözümleri ile sonuca ulaşacak. Güvenliliğin ve veri alışverişinin sağlanmasının yanı sıra ses, video gibi çoğul ortam dosyaları da bu proje ile daha hızlı ve kolayca aktarılabilir hale gelecek.

Yatırımın pazarlarımıza faydası
Türkiye'deki pazar alanının her geçen gün artması, bu işbirliği için yeni bir imkan sağladı. Veri paylaşımının fazlalığı göz önünde bulundurulduğunda bu yatırımın öneminin ne kadar büyük olduğu anlaşılıyor. Sub10 Systems Bölge Müdürü Tomas BERGMANN, Yetkili Distribütörlük Anlaşması'nı imzalamak üzere Türkiye'ye geldi. “Kablosuz Köprü Bağlantısı” Projelerinin çözümleri olarak geliştirilen Liberator ve Dominator ,Türkiye pazarında deneyimli olan Novatel Haberleşme'ye sunuldu. Sub10 Systems Bölge Müdürü Tomas Bergmann bu birleşmenin kullanıcılara sağlayacağı yararları şu sözlerle ifade etti:
“Sub10 Systems olarak geliştirdiğimiz ‘Kablosuz Ethernet Mikrodalga' çözümlerimiz, sektörde yüksek kalitesi, sağlam yapısı ve güvenilirlikleriyle ayrı bir yere sahip. Düşük güç kullanımı, kompakt yapısı, sınıfının en iyisi dalga bandı verimliliğiyle yeniden mükemmel frekans kullanımı sağlayan ürünlerimiz; aynı zamanda uyumluluk sorunu olmaması ve basit kurulumuyla da yine rakipleri arasında fark yaratıyor. Liberator ve Dominator'un uygulama alanları arasında; mobil telefon baz istasyonlarıyla POP bağlantıların sağlanması, ‘Felaket Kurtarma', geçici bağlantılar ve yerel ağ bağlantılarının genişletilmesi de bulunuyor. Üstün özelliklere sahip çözümlerimizin Türkiye'de Novatel Haberleşme'nin deneyimli ekibiyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilerek, Türkiye pazarında hedeflediğimiz noktaya hızlı bir şekilde geleceğimize inanıyoruz. ”
Novatel Genel Müdürü Cem ANKARA ise, Türkiye'de satış-pazarlama konusundaki uygulamalarla Türkiye'deki veri dolaşımının çok daha hızlı ve güvenlikli olacağını belirtti. Aynı zamanda bu değişimin veri kapasitesinde artış sağlayacağının da altını çizdi. Cem Ankara, Sub10 Systems ile ortaklaşa oluşturduğu bu çözümle ilgili şunları dile getirdi.
“Türkiye'de ‘Tek Yetkili Distribütör' olarak pazara sunacağımız Sub10 Systems Ethernet Mikrodalga çözümleriyle veri taşımacılığına farklı bir boyut getirmeye hazırlanıyoruz. Sub10 Systems'ın son teknolojiye sahip kablosuz geniş bant çözümleri Liberator ve Dominator kesintisiz bağlantı, güvenilir bir ağ ile gerçek zamanlı bilgi ve kullanıcılara her yerden bağlanma özgürlüğünü sunuyor. İyileştirilen donanım tasarımı, kurulum süresi ve maliyetleri önemli derecede azaltıyor. Uygun bütçelerle ihtiyaç duyulan verimin alınmasına ve ihtiyaçlar büyüdükçe veri kapasitenin arttırılmasına olanak tanıyan çözümler; performans ve maliyet açısından doğru dengeler sağlarken; ihtiyaca göre de geliştirilebiliyor. Aynı zamanda Wi-Fi'dan ses ve video paylaşımına kadar yüksek hızda veri aktarımını da rahatlıkla sağlıyor. Öncelikli amacımız, Sub10 Systems'ın bu üstün özellikli çözümlerini kamu ve özel sektörden birçok kullanıcı ile buluşturmak.”