KVK, Huawei, ZTE ve ViewSonic ile işbirliği gerçekleştiriyor

 

Mobil haberleşme ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektöründe Türkiye'nin lider firması KVK, yönetimindeki değişiklikle birlikte 2012 yılına hızlı bir giriş yaparak hedef büyüttü.
KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, 1994 yılından bu yana Türkiye'de KVK aracılığıyla 30 milyona yakın mobil telefon, milyonlarca adet SIM kart ve milyarlarca dakikalık kontör kartı ve operatör ürünleri satıldığını, 2012 yılının ise KVK adına önemli bir atılım yılı olacağını açıkladı. Yakın zamanda dünya devi markalarla yapacakları işbirliklerine dikkat çeken Özcan Ermiş, “Dünyada gelişen eğilimler karşısında sessiz kalamazdık. Ürün gamımızda İnternet eğilimlerine uygun olarak yenilikler yapmak üzere Huawei, ZTE ve ViewSonic gibi birçok dünya devi ile işbirliğine gidiyoruz” dedi. 1994 yılından bu yana mobil haberleşme ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektöründe faaliyet gösteren KVK, yenilenen organizasyon yapısı ve yeni işbirlikleriyle 2012 yılını ‘hızlı büyüme' yılı ilan etti.
KVK'nın yeni hizmetlerine de değinen Özcan Ermiş, bu hizmetleri şöyle sıraladı: Güvenceli Ayrıcalıklar Dünyası Kartı, KVK Jet Teknik Servis , KVK Kaza Güvencesi, KVK Uzaktan Teknik Servis , KVK Mobil Güvenlik, KVK Güvenli Bağlantı, KVK Anti-Hırsız, KVK-Bulut, KVK-Market. Ezber bozan bu hizmetleri yeni cihazlarla birlikte cazip imkanlarla tüketiciye sunacaklarını söyleyen Özcan Ermiş, “Biz hizmet standardımızı yükseltmek ve hizmette farklılaşmak adına da önemli bir paket hazırladık. Satış sonrası hizmet ekibimizi de bu değişime göre yeniden yapılandırıyoruz. Şu anda KVK da bine yakın kişi çalışıyor. Ancak bayilerle birlikte toplam çalışan sayımız yaklaşık 15 bin kişiye ulaşıyor. Yeni hizmetlerin sunulmasıyla birlikte, nitelikli istihdama da katkıda bulunacağız” dedi.

KVK, Türkiye'de hemen hemen her evde
KVK'nın, Bilişim 500 Listesi'ne 2011 yılında sektörün beşinci büyük firması olarak girdiğini, Türkiye'nin ise 38. büyük firması konumunda olduğunu hatırlatan Özcan Ermiş, KVK'nın 2011 yılında toplam 3 milyon 125 bin adet cihaz sattığını ve yaklaşık 2 milyon kişiye de servis hizmeti verdiğini söyledi. KVK'nın kurulduğu 1994 yılından bugüne kadar geçen 18 yılda 30 milyona yakın mobil telefon ve operatör ürünü sattığını belirten Özcan Ermiş, bu dönemde Türkiye'de hemen hemen her eve girdiklerini, Türkiye'de ekmekten sonra en çok tüketilen ürün olan kontörü KVK güvencesiyle sattıklarını ifade etti.

Yeni işbirlikleri ile 2012
Türkiye'de 5 bin noktada yer aldıklarını belirten Özcan Ermiş, “Hali hazırda Türkiye'de 81 ilin bütün ilçelerinde KVK adıyla yer alıyoruz. Sadece satış değil, aynı zamanda teknik hizmet şirketiyiz. İçinde bulunduğumuz sektör çok hızlı değişimin yaşandığı, rekabetin de çok yoğun olduğu bir sektör. KVK olarak pazarda 18 yıl önce aldığımız pozisyonu korumak, hedeflerimizi aşmak için yenilenen öngörümüz ve önemli yeni işbirlikleri ile 2012'yi karşıladık” dedi.

KVK'nın yeni yol haritası
KVK'nın mevcut büyüklüğü hakkında bilgi veren Özcan Ermiş, şirketin cirosunun 2011 yılı sonu itibariyle 1,5 milyar dolara ulaştığını; bu cironun 750 milyon dolarının operatör ürünlerinden, 750 milyon dolarlık kısmının ise cihaz satışlarından geldiğini açıkladı. Ermiş, 2012 yılında yüzde 15'lik büyüme beklediklerini ve yıllık cihaz satışını 3,6 milyona çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Dünyada ilk olarak 1983 yılında mobil telefonla görüşme yapılmasının ardından, mobil telefonların artık hayatın vazgeçilmezleri arasına girdiğini; buna paralel olarak da bu çok yeni alanda rekabetin hızla arttığını söyleyen Özcan Ermiş, “Biz de KVK olarak, dünyadaki eğilimleri yakından takip ediyor ve büyüme planlarımızı özellikle İnternet'e bağlanabilen her türlü ürünü kapsama alanımıza alarak bu veriler ışığında yapıyoruz” dedi.

KVK'dan 46 milyon dolarlık yatırım
KVK olarak hızlı bir döneme girdiklerini belirten Ermiş, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biriyiz. Bu nedenle dünyada gelişen eğilimleri yakından takip etmek zorundayız. Ürün gamımızda eğilimlere uygun olarak yenilikler yapacağız. Yelpazemizi de İnternet'e bağlanabilen her türlü ürünü yelpazemize katarak ve dünyadaki İnternet ürünlerinin en iyileriyle şekillendiriyoruz. Şu an satılan ürünlere ek olarak tablet bilgisayarlar, ‘pad'ler gelecek. Tüketicinin en kaliteli ürünlere en kolay şekilde ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle de katma değerli hizmetlerimiz olacak.” Her biri dünya devi üç firmayla işbirliğine gittiklerini ve bu projeler için 46 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını açıklayan Ermiş, ilk olarak 140'tan fazla ülkede ürün ve çözüm hizmetleri, toplam 110.000 çalışanı ile dünyanın sayılı telekom oyuncularından Huawei'nin KVK'ya özel üretilen cihazlarının Mayıs ayı itibarıyla Türk tüketicisi ile KVK güvencesiyle buluşacağını ifade etti. Hemen peşinden dünyanın en büyük dördüncü mobil telefon üreticisi olan ve telefonları Avrupa'da satış rekorları kıran ZTE'nin, KVK'ya özel ürünlerinin raflardaki yerini alacağını söyleyen Özcan Ermiş, ardından dünya yansı cihazı endüstrisi lideri ve telekomda Amerika pazarının yükselen yıldızı ViewSonic ile tablet bilgisayar satışlarının başlayacağını belirtti.