TTNET, İnternet'in doğum gününde müşterilerini dinledi

 

Tahsin Yılmaz: “Maaşımızı siz ödüyorsunuz, önerileriniz en iyi hizmet için yol gösterecek.”
TTNET, İnternet'in doğum gününde farklı bir uygulamaya imza attı. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, şirketi eleştiren, sorunlarını sosyal medyada dile getiren müşterileriyle bir araya gelerek önerilerini dinledi. Yılmaz, “Maaşımızı siz ödüyorsunuz. Sizin önerileriniz bize, en iyi hizmeti vermemiz için yol gösterecek” dedi.
Bundan tam 19 yıl, 1 gün önce, 12 Nisan 1993'te Ankara ile Washington arasında kiralanan bir hat sayesinde Türkiye İnternet'le tanıştı. İnternet, o günden bu yana, ekonomiye destek oldu, Türkiye'de yaklaşık 35 milyondan fazla kişinin yaşamında vazgeçilmez bir yer edindi. TTNET, İnternet'in doğum gününü müşterileriyle birlikte kutladı. Hem de kendisini eleştiren müşterileriyle… 12 Nisan Perşembe günü TTNET'te yönetim takımının da katılımıyla düzenlenen toplantıda, aralarında öğrencilerin de olduğu farklı meslek gruplarından 6 müşterisiyle bir araya gelen TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 1980'li yıllardan sonra müşteri odaklı çalışmanın iş dünyasının en önemli stratejisi haline geldiğini hatırlattı.

“Müşterilerimizin beklentilerine yönelik ürünler geliştireceğiz”
TTNET'in müşterilerinin sorunlarını ve eleştirilerini piyasa araştırma raporlarından okumak yerine, doğrudan müşteriden öğrenmeyi tercih ederek fark yarattığını vurgulayan Yılmaz, “Sizlerle konuşmanın, sorunlarınızı doğrudan sizin gözlerinizle görmemizin markamızı daha ileriye götürmek için yol gösterici olduğuna inanıyoruz. Maaşımızı siz ödüyorsunuz. Sizin önerileriniz bize, en iyi hizmeti vermemiz için yol gösterecek” diye konuştu. Her müşterinin şirket için çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Her müşterimizin beklentilerine yönelik ürünler üretmek için çalışıyoruz” dedi. Müşterilerin önerilerini dinleyerek onlarla İnternet'in geleceği hakkında sohbet eden TTNET Genel Müdürü Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“ Bugün 81 ilimizde erişim altyapısı ve kullandıkları paketleri uygun olan mevcut müşterilerimizi kotasında ve faturasında herhangi bir değişiklik olmadan, otomatik olarak fiber hızında İnternet kullanımına geçiriyoruz. Temel hedefimiz, fiber İnternet'i Türkiye'nin her köşesinde yaygınlaştırmak ve tüketicilerimize daha hızlı İnternet altyapısı üzerinden iletişim ve eğlence seçenekleri sunabilmek. Türkiye'yi geleceğe biz taşıyacağız.”

Tivibu Ev'den Türkiye'de bir ilk
TTNET'in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, kullanıcılarına sunduğu Sosyal Tivi uygulamasıyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor. Tivibu Ev'in Sosyal Tivi uygulaması sayesinde, artık televizyonlar etkileşimli haberleşme araçlarına dönüşüyor.
TTNET'in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, kullanıcılarına sunduğu uygulamalar ile fark yaratmaya devam ediyor. Tivibu Ev'in yepyeni uygulaması Sosyal Tivi, televizyon üzerinden sosyal medya dünyasına giriş yapmanızı sağlıyor. Televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkanı sağlayan uygulama, Türkiye'de bir ilki yaşatıyor.
Sosyal Tivi uygulaması sayesinde; TV üzerinden arkadaş listesi oluşturabiliyor, listedeki arkadaşlarınıza TV üzerinden mesaj atabiliyorsunuz. Üstelik bunları bilgisayara gerek kalmadan kumandanızın tuşlarına dokunarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm Tivibu Ev üyelerinin kullanımına açık olan etkileşimli Sosyal Tivi uygulaması ile herhangi bir filmi, diziyi, canlı yayını televizyon üzerinden beğenebiliyor ve Sosyal Tivi'de yer alan arkadaşlarınıza önerebiliyorsunuz. Öneriyi alan kullanıcılar ise, kumandalarının tek tuşuna basarak önerdiğiniz içeriği hemen izleyebiliyorlar. Uygulama üzerinden Twitter'a bağlanmak da mümkün.
Sosyal Tivi, Tivibu Ev'in yeni kumandasında bulunan “Sosyal Tivi” tuşu ya da eski kumandasında bulunan “Seçenekler” tuşu üzerinden kullanılabiliyor. Kullanıcıyı adım adım yönlendiren kurulum sayesinde kişisel bilgiler ve tercihler kolayca ayarlanabiliyor.
Sosyal Tivi sayesinde kullanıcılar, GSM telefonları üzerinden kendi Tivibu Ev cihazlarına ya da herhangi bir Tivibu Ev kullanıcısına mesaj gönderebiliyorlar. İzlemek istedikleri programı kaçıran kullanıcılar ise yine GSM telefonları üzerinden gönderdikleri mesaj ile Tivibu Ev'i otomatik olarak açabiliyorlar. Böylece açılan program, Tivibu Ev'in Geri Al İzle özelliği sayesinde izlenebiliyor. Bu özelliklerden faydalanmak için kullanıcıların, GSM telefonları üzerinden sadece bir kereliğine 6606'ya “TV” boşluk “Kullanıcı adı” boşluk “PLTV” mesajını göndermeleri yeterli oluyor. Ayrıca Tivibu Ev'in etkileşimli uygulamalar özelliği sayesinde kullanıcılar, Flickr'da fotoğraf albümlerini gezebiliyor ve fotoğraf yükleyebiliyor.

Tivibu Ev'in abone sayısı 50 bini aştı
50 bin aboneye aşan Tivibu Ev, her geçen gün daha çok kişi tarafından deneyimleniyor. Tivibu Ev, Sosyal Tivi ve birçok yenilikçi özelliği sayesinde kullanıcılarına keyifli zaman sunmaya ve hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. iPhone, iPad ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarını artık kumanda olarak da kullanabilen Tivibu Ev aboneleri için tek kumanda dönemi de geçmişte kalıyor. ( www.tivibu.com.tr )

Tivibu'da mart ayında 3 milyondan fazla içerik izlendi
TTNET'in yeni dönem TV platformu Tivibu'da mart ayında en çok izlenen filmler belirlendi. Tivibu üyeleri mart ayında en çok aksiyon/macera türündeki filmlere ilgi gösterirken animasyon, komedi ve bilim/kurgu filmleri de en çok izlenenler arasında yerini aldı. Tivibu'da mart ayı boyunca izlenen içerik sayısı ise 3 milyonu aştı. TTNET'in yeni dönem TV platformu Tivibu, mart ayında kullanıcıları tarafından en çok izlenen filmleri belirledi. Tivibu üyelerinin mart ayı film tercihlerinde ilk 10 sırada ağırlıkla aksiyon/macera türündeki filmler yer aldı.
Sinemalardan hemen sonra ve DVD ile aynı anda Tivibu'da yerini alan filmlerin de bulunduğu Kırmızı Halı klasöründe mart ayında en çok, başrolünde Hugh Jackman'ın yer aldığı aksiyon/macera filmi Çelik Yumruklar izlendi. Animasyon türündeki Kung Fu Panda 2 en çok izlenenler arasında ikinci sırada, yine macera/aksiyon türündeki Kovboylar ve Uzaylılar isimli film ise üçüncü sırada yer aldı.
Zengin içeriğiyle üyelerine yepyeni bir televizyon izleme deneyimi sunan Tivibu'da mart ayı boyunca 3 milyonu aşkın içerik izlendi. Tivibu üyeleri, Tivibu'nun gelişmiş yayın özelliklerinden biri olan “Seç İzle” özelliği ile içerikleri istedikleri zaman izleyebiliyorlar. Tivibu'da “Seç İzle” ile birlikte “Tekrar İzle”, “Durdur İzle” ve “Geri Al İzle” gibi gelişmiş özellikler bulunuyor.

Mart ayında tivibu'da en çok izlenen ilk 10 film

•  Çelik Yumruklar

•  Kung Fu Panda 2

•  Kovboylar ve Uzaylılar

•  İlk Yenilmez: Kaptan Amerika

•  Felekten Bir Gece Daha

•  Sır

•  Geleceğe Dönüş

•  Johnny English'in Dönüşü

•  Kule Soygunu

•  Yeşil Fener

Daha önce hiçbir yerde izlemediğiniz yepyeni kanallar, sadece Tivibu'da
TTNET'in yeni dönem TV platformu Tivibu, zengin içeriğinin yanı sıra daha önce hiçbir yerde izlemediğiniz yepyeni kanallarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Müzikten spora, sağlıktan eğlenceye ve hatta yaratıcı kısa filmlere kadar aradığınız her şeyi ekranlara taşıyan Tivibu, kullanıcılarına keyifli seyirler sunuyor.

Gelişmiş yayın özellikleri ve zengin içeriğe sahip olan Tivibu'nun kullanıcılarına sunduğu 9 farklı kanalda şunlar bulunuyor:

•  Kaliteli kısa filmlerin yer aldığı Shorts TV

•  Sağlıklı yaşama dair önemli bilgilerin bulunduğu Body in Balance

•  Dünyanın 24 saat oyun yayını yapan nadir kanallarından GINX

•  Sevdiğiniz sanatçıların canlı konser performanslarının yayınlandığı i-Concerts

•  En yeni pop şarkılarının yayınlandığı MCM POP

•  Klasik müzik, chill-out ve film müzikleri sevenler için C MusicTV

•  Sporseverler için Sportivi

•  Avrupa'nın ilk kültür müzik kanalı Brava

•  Son olarak da Ortadoğu, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki 24 ülkeye Arapça yayın yapan MBC

Sadece Tivibu'da yayınlanan bu özel kanallar sayesinde kullanıcılar, hobilerine göre televizyon izlemenin keyfini yaşıyor.

TTNET'lilere kasko ve sağlık poliçelerinde yüzde 20'ye varan indirim
TTNET, müşterileri için yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında TTNET bireysel müşterileri, ( www.sigortam.net ) Web sitesi üzerinden satın aldıkları kasko ve özel sağlık poliçelerinde yüzde 20'ye varan indirim fırsatlarından yararlanıyor.
2 Nisan-2 Temmuz 2012 tarihleri arasında geçerli olacak kampanyadan yararlanmak isteyen TTNET müşterilerinin “ SNET” boşluk TC kimlik numaralarını yazarak 6606'ya kısa mesaj göndermeleri ve indirim şifresi almaları yeterli oluyor. TTNET müşterileri, indirim şifrelerini ( www.sigortam.net )‘ten poliçe satın alımları sırasında ilgili bölüme girerek kampanyadan faydalanabiliyor.

TTNET, “TTNET Alo” ile konutlar için sabit telefon hizmetine başladı
TTNET, hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, bireysel müşteriler için ev kullanımına yönelik sabit telefon hizmeti sunmaya başladı: “TTNET Alo”.
“TTNET Alo” ile ayda 9 TL'den başlayan avantajlı paket fiyatlarıyla evde kullanıma yönelik sabit telefon hizmeti alan kullanıcılar, şehir içi, şehirlerarası, GSM ve uluslararası her yöne aramalarını avantajlı tarifelerle gerçekleştirebiliyorlar. Bireysel müşterilere TTNET ADSL ve TTNET FİBERNET hizmetleriyle birlikte sunulan “TTNET Alo” için ek bir telefon hattı veya cihaza gerek kalmıyor, mevcut telefon hattı kullanılabiliyor. TTNET Alo hizmetinde; TTNET Alo 100, TTNET Alo 250, TTNET Alo 500, TTNET Alo 1000 ve TTNET Alo Limitsiz olmak üzere beş ayrı paket sunuluyor. TTNET Alo paketlerinin satışı, TTNET bayileri ve Türk Telekom ofislerinden yapılıyor.

TTNET “İlk Yardım” uygulaması AppStore ve Google Play'de
TTNET'in Web sitesinde hizmete sunduğu “İlk Yardım” uygulaması, iPhone, iPad, Android işletim sistemli telefonlar ve tablet bilgisayarlarda kullanıma açıldı. AppStore ve Google Play'den ücretsiz olarak indirilebilen uygulama TTNET ADSL müşterisi olan ya da olmayan herkes tarafından kullanılabiliyor.
TTNET'in “İlk Yardım” uygulaması, İnternet bağlantısı kurma aşamasında veya bağlantı sırasında oluşabilecek sorunlarda yapılması gerekenleri, etkileşimli videolar aracılığıyla görsel ve sesli anlatım eşliğinde adım adım göstererek, müşterilere anında destek sunuyor.
Uygulamada sıradan videolardan farklı olarak; kullanıcıya anlatım yapılan her bölümün sonunda sorunun çözümü ya da işlemin tamamlanmasına dair kontrol amaçlı sorular soruluyor ve verilen cevaplara göre farklılaşan çözüm yolları öneriliyor.
TTNET “İlk Yardım” uygulaması, en sık yardım ihtiyacı duyulan konuları içeren videolardan oluşuyor. Kullanıcılar “İlk Yardım” uygulaması sayesinde “Modem Kurulumuna Hazırlık ve Bağlantılar”, “Modem Kurulumu Yapmak İstiyorum”, “Modemimin Kablosuz Bağlantı Ayarlarını Yapmak İstiyorum”, “Sık Sık Bağlantım Kopuyor” ve “TTNET Güvenlik Kurulumu Yapmak İstiyorum” gibi birçok ana başlıkta anında destek alabiliyorlar.
“TTNET İlk Yardım”, iOS'ta 3.2'den 5.1'e kadar ve Android'de 2.1'den 4.0'a kadar olan tüm sürümleri desteklemekte. ( http://itunes.apple.com/tr/app/ttnet-ilk-yard-m/ )
( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.donelabs.ttnetfirstaid&feature )

TTNET Müzik, App Store'un ücretsiz müzik uygulamaları arasında birinci oldu
Yasal müzik platformu TTNET Müzik, App Store'da yer alan uygulaması ile ücretsiz müzik uygulamaları arasında mart ayının birincisi oldu. Sadece mart ayında 55 bin kişi tarafından indirilen uygulama, ücretsiz iPhone uygulamaları arasında büyük bir başarı elde etti.
Kullanıcılarına sunduğu yerli ve yabancı şarkılarla müzik ziyafeti yaşatan TTNET Müzik, sanatçıların en yeni albümleriyle de müzikseverlerin ilgisini çekiyor. App Store'da şimdiye kadar 252 bin kişi tarafından indirilen TTNET Müzik uygulaması ile kullanıcılar, özgürce müzik dinlemenin keyfini çıkarıyor.
3 milyondan fazla şarkıyı ücretsiz olarak dinleme imkanı sunan TTNET Müzik, App Store'un iPhone ve iPad uygulamaları ile birlikte Android tabanlı cihazlar için geliştirilen TTNET Müzik Android uygulaması üzerinden de kullanıcılarına ulaşıyor. Ücretsiz müzik uygulamaları arasında App Store'da mart ayının birincisi olan TTNET Müzik uygulaması ile en sevdiğiniz sanatçıları ve en yeni albümleri dilediğiniz kadar dinleyebilirsiniz.