Avea, çalışanlarını “Avea Zirve”de buluşturdu

 

Avea zirveye giden yolculuğunu “Avea Zirve”de çalışanları ile paylaştı.
Avea, yaklaşık 2 bin çalışanını bir araya getirdi. Avea Zirvesi 2012 adıyla ve “Biz Bir Olduk, Oyunun Kurallarını Bozduk” temasıyla düzenlenen zirve, 4 Nisan tarihinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Fatih Türkmenoğlu'nun yöneticiliğindeki zirvede Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir Avea'nın sektörde oyunun kurallarını nasıl bozduğunu anlatırken, grup şirket yöneticileri; Türk Telekom Grup Başkanı Hakam Kanafani, Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt ve TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz zirvede, Avea'nın grup için önemini ve kattığı değerleri Avea çalışanları ile paylaştılar. Marka, Teknoloji, Sahanın Gücü, Digital & Connectivity, Kurumsal itibar, Kurumsal Satış, Müşteri Deneyimi konularında paralel seanslar ile devam eden programda Avealılar, “Bir olduk” teması çerçevesinde 2011 yılında sektörde birincilik getiren başarı hikayelerini kahramanlarından dinleme fırsatı yakaladılar. Yönetim Danışmanı Mehmet Kocabaş'ın “Fark Yaratan Takımlar” başlıklı keyifli sunumunun yanı sıra, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ile Erkan Akdemir'in liderlik sohbeti, zirvenin en önemli buluşması oldu.
Erkan Akdemir, 2011'de Avea'nın çok çalıştığını belirterek; “2011'de yatırım ve büyümeye tam gaz verdik. ‘Hat-trick' yapan Avea, 2012'de de frene basmayacak. Avea'yı büyütürken Türkiye'ye de kazandırdık. 2011'de toplam 800 milyon TL yatırım yaptık. Bu yatırım bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 100'lük bir büyüme anlamına geliyor. 2012'de de aynı başarıyı yakalayacağımıza inancım sonsuz. Avea çalışıyor, Türkiye de büyüyor. Bu gurur tablosundaki en önemli paya ise çalışanlarımız sahip. Sektörde rekabeti ve oyunun kurallarını değiştiren baş aktör olmamızın arkasında yatan faktör de Türkiye için çalışıyor olmamız. Bundan sonra da oyunu kuran en önemli oyuncu olacaktır” Bu başarı hikayesi Avealıların Bir Olarak Birlikte başardıklarının hikayesidir” diye konuştu.
Avea'nın 2011 Yılı En İyi Uygulamalarının açıklandığı zirvede, değerlendirme ölçütleri kapsamında en başarılı bulunan Sesli IVR, Konuşturan Sayfa ve Avea Destek ve Cep ekipleri ödüllendirildi. Zirve kapsamında, 5 ve 10 yıllık çalışanların Kıdem Ödülleri verilirken, Avea Müzik Korosu ve müzik ile ilgilenen çalışanların performansları ise zirve programına renk kattı. Zirvenin kapanışına ise, Türk popunun Starı Ajda Pekkan'ın konseri damgasını vurdu.

Avea ile İş Bankası'ndan kazandıran “İş” birliği
Geliştirdiği yenilikçi ve katma değer sağlayan projeleriyle dikkat çeken Avea, Türkiye'nin en büyük bankası İş Bankası için oluşturulan Gelişmiş Yönlendirme Hizmeti ile verimliliği artırırken, haberleşme maliyetlerini de düşürdü. Proje kapsamında çalışanlar yurtdışında da masalarında çalışıyormuşcasına gelen aramalarına yanıt verebilecekken, ofis dışında istedikleri yerden çalışma özgürlüğüne de kavuşmuş olacaklar. Avea, kurumsal müşterilerinin ‘İş'ini kolaylaştırmaya devam ediyor. Kurumsal iş ortaklarının ihtiyaçlarını ileri haberleşme teknolojileri ile buluşturmayı ilke edinen Avea, İş Bankası ile imzaladığı iş birliği kapsamında, ilk aşamada 2 bin banka çalışanının hayatını kolaylaştıracak yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.
Proje kapsamında İş Bankası çalışanları, ihtiyaç duymaları halinde masa telefonlarına gelen çağrıları GSM telefonlarından karşılayarak, zaman ve mekandan bağımsız çalışma imkanına da sahip oldu. Çalışma kapsamında, gelişmiş bir santralın tüm özelliklerine sahip, ekstra bir santral yatırımına ihtiyaç duymayan Avea Gelişmiş Yönlendirme Hizmeti ile İş Bankası hem tasarruf edecek hem de çalışanlarının verimliliğini artıracak. Hizmet kapsamında, İş Bankası çalışanları tüm çağrılarını cihazdan bağımsız olarak yönetebilecek, çağrı sırasında masa telefonundan GSM telefonuna ya da cepten masaya çağrıyı kesilmeden aktarabilecekler. Ortak kurumsal telefon rehberi gibi ek faydaları ile bütünleşik olan yapı, çalışanlar için haberleşmeyi daha da kolaylaştıracak. İş Bankası'nın gerçekleştirdiği teknoloji yatırımları ile, finans sektörünün öncülerinden biri olduğuna dikkat çeken İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, Avea ile gerçekleştirilen bu projenin önemi hakkında şunları söyledi: “Müşteri ilişkileri ve iş süreçlerimize olumlu katkısına ek olarak, uygulamanın en önemli yanı, çalışanlarımızın verimliliğini artıracak olması. Teknolojiyi kurumsal çevikliliğimizi artırıp müşterilerimizin memnuniyet seviyesini yükseltmek için kullanmaya devam edeceğiz”.
Aran, İş Bankası'nın bu uygulama ile müşteriye en yakın banka olma stratejisine bir adım daha yaklaştığını belirterek, IP altyapısını mobil teknoloji ile birleştirdiklerinin altını çizdi.

Özgürleştirirken haberleşme maliyetini de düşürüyor
Avea Gelişmiş Yönlendirme Hizmeti'nin, her gün binlerce müşteriye hizmet veren İş Bankası çalışanlarının hayatını kolaylaştırabileceğini dile getiren Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin , “Yenilikçi teknolojilerin lideri bir şirket olarak, geliştirdiğimiz katma değerli ürünlerimiz ve verimlilik sağlayan çözümlerimizle; kurumların bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Gelişen teknolojiler sadece bireysel değil, kurumsal müşterilerimizin de hayatına önemli bir katkı sağladığı gibi, onlara sektörlerinde fark yaratacak, hizmet kalitelerini yükseltecek bir açılım da sağlıyor. Bu kapsamda h ayata geçirdiğimiz yeni sistemin, İş Bankası çalışanlarının ulaşılabilirliliğini artırarak, daha efektif bir çalışma ortamı yaratacağına inanıyoruz. Gelişmiş Yönlendirme Hizmeti sayesinde, İş Bankası çalışanları zaman ve mekandan bağımsız hareket ederek özgürleşecek. Sadece çalışanı değil, kurumu da gözeten sistem, haberleşme maliyetlerini düşürerek, tasarruf boyutunu da güçlendirecek. Avea olarak, bilişim teknolojilerinin iş dünyasına uyumunu sağlayan ürün, hizmet ve çözümler geliştirmeye ve bunları kullanan sektöründe lider şirketlerle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bankacılık dışında otomotivden, perakendeye tüm sektörlere
Şahin, sorular üzerine çalışanların yurtdışındayken de gelen aramalara yanıt verebileceğini vurgularken, bu uygulama ile doğru stratejiler geliştirilerek çalışanların iş dışında evden ve istedikleri yerden çalışma özgürlüğüne de kavuşacaklarını kaydetti. Coşkun Şahin, bankacılık dışında uygulamanın, tüketici elektroniği, otomotiv, perakende ve medyada sektörlerinde ciddi verimlilik sağlayacağını kaydetti.

Dünyanın ilk Süper Amoled Plus ekranlı tablet bilgisayarı da sadece Avea'da
Samsung'un ilk defa Berlin'de düzenlenen IFA 2011'de tanıttığı ve büyük yankı uyandıran ve
Türkiye'de de merakla beklenen Samsung Galaxy Tab 7.7, 30 Mart tarihinden itibaren Avea İletişim Merkezleri'nde 2 yıllık taahhütlü olarak satışa sunulacak. Teknolojinin en son eğilimlerini en başarılı kampanyalarla müşterilerine sunan Avea; Galaxy Nexus'tan sonra şimdi de Samsung Galaxy Tab 7.7'yi Türkiye pazarında ilk kez satışa sunan teknoloji şirketi oldu. Benzersiz görüntü kalitesiyle Super AMOLED Plus ekran özelliğine sahip dünyanın ilk tableti olan Samsung Galaxy Tab 7.7, müşterilere 2 farklı teklifle sunuluyor. Buna göre dileyen, Samsung Galaxy Tab 7.7'ye tarife içi sınırsız konuşma, her yöne 1000 dakika görüşme süresi, 3000 kısa mesaj ve 4 GB İnternet içeren paket ile 2 yıl taahhütlü ayda 159 TL'ye veya 1GB, 2GB, 4GB İnternet paketli teklilerden 2 yıl taahhütle 129TL' den başlayan fiyatlarla sahip olabilecek. Avea İletişim Merkezleri'nde, tablet ve telefon keyfini bir arada yaşamak isteyen teknoloji tutkunlarını heyecanlandıracak kampanya süresince cihaza sahip olan Avealılara, 6 ay sınırsız Wi-Fi, orijinal stand kılıf ve HS3000 Bluetooth kulaklık da hediye edilecek.

Avea'ya uğramadan tablet bilgisayar alınmaz
31 Mayıs tarihine kadar devam edecek kampanya dönemi boyunca, sadece Avea'da satılacak olan Android işletim sistemli akıllı telefon lideri Samsung Galaxy Tab 7.7' nin satışa sunulmasından memnuniyet duyduklarını ifade eden Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, “Berlin Fuarı'nda büyük yankı uyandıran Galaxy Tab 7.7'yi Türkiye'de ilk defa satışa sunan operatör olmaktan son derece mutluyuz. Çok ince tasarımı ve WXGA Super AMOLED Plus ekranı ile tablet pazarında etkileyici bir fark yaratacak olan Samsung Galaxy Tab 7.7, tasarıma ve performansa önem veren Avealılar için ideal bir seçenek oluşturacak. Sene başından bu yana gerçekleştirdiğimiz çarpıcı kampanyalarla artık akıllı cihaz almak isteyenlerin ilk durağı haline geldik” dedi.
Samsung Electronics Türkiye GSM Telefonları Direktörü Selçuk Mirza, Galaxy Tab 7.7'nin pazara sunulmasıyla ilgili; “Geliştirdiğimiz akıllı teknolojilerin, tüketicilerin hayatına artı değer kazandırmasını en önemli önceliklerimizden biri olarak görüyoruz. Bu doğrultuda pazara sunduğumuz akıllı mobil cihazlar; gelişmiş teknik özelliklerinin yanı sıra, zengin içerik ve yenilikçi tasarımla bir araya gelerek benzersiz bir mobil deneyime dönüşüyor. Kullanıcıya maksimum düzeyde taşınabilirlik sunan Galaxy Tab 7,7'yi Avea ortaklığıyla kullanıcıya sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
7,7 inç ekran boyutu ve üstün görüntü teknolojisinin yanında Samsung Galaxy Tab 7.7, donanımsal yönden de son derece güçlü bir tablet. 1.4GHz'lık çift çekirdekli işlemciye ek olarak tabletin diğer özellikleri arasında 3 MP arka kamera, 2 MP ön kamera, sesli arama özelliği, tam HD oynatıcı ve 16 GB dahili kapasite yer alıyor. Yeni uyumluluk yakınlaştırma seçeneği ile 7 inç tablet bilgisayar için iyileştirilen Android 3.2 Honeycomb platformundan güç alan tablet 32 GB'a kadar MicroSD kartlarını destekliyor ve medya dosyalarının doğrudan aktarılabilmesini sağlıyor.

Samsung Galaxy Tab 7.7 ile yüzbinlerce ücretsiz uygulama sizi bekliyor olacak
Samsung Galaxy Tab 7.7; Google Maps, Gmail, G-talk gibi Google servisleriyle en kullanışlı asistanız olacak. Bununla birlikte, Social Hub uygulması Galaxy Tab 7.7 kullanıcılarına Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarına tek bir ekrandan erişebilme olanağı sunuyor. Google Play Market'ten indirilebilecek yüzbinlerce ücretsiz uygulama da Samsung Galaxy Tab 7.7 dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. Samsung'un akıllı cihazları için sunduğu zengin Warner Bros. içeriğinden de yararlanabilecek Galaxy Tab 7.7 kullanıcıları, yüzlerce film, dizi ve çizgi filme ücretsiz erişerek Super AMOLED Plus ekranda çoklu ortam deneyiminin keyfini çıkaracak.

Avea ve Telefonica M2M'de küresel işbirliği yapıyor
Avea ve Telefonica arasındaki gerçekleştirilen stratejik iş birliği ile Türk telekomünikasyon endüstrisinde M2M-Makinadan Makinaya erişim alanındaki ilk iş birliği olma özelliği taşırken, Türkiye'de yaratıcılık ve yeni servislerin yaratılması konusunda yeni bir devir açılacak. İşbirliği anlaşması, başka alanların yanı sıra, küresel M2M çözümlerinin sunulmasını, uluslararası dolaşım anlaşmalarını ve teknolojik standartların geliştirilmesini de kapsayacak.
Avea ve Telefonica Digital birimi aracılığıyla Telefonica, iki şirketin M2M alanında iş olanakları geliştirmelerine yönelik bir anlaşma imzaladı. İmzalanan anlaşma, teknolojik iş birliğini ve bunun yanı sıra, ticaret ve pazarlamaya yönelik ortak projelerin geliştirilmesini kapsıyor. Bu yeni iş birliği kapsamında taraflar, maliyette kayda değer azalmalarla ölçek ekonomileri oluşturabilecek ve yeni pazarların oluşmasıyla yeni gelir kaynakları elde edebilecek. Ticari girişimlerle ilgili olarak, iki şirket ortak pazarlama ve pazar analizi stratejileri geliştirmek ve tek bir SIM kartıyla farklı coğrafi bölgelerde çözümler sunmak amacıyla çalışmalarını birleştirecek. Anlaşma, aynı zamanda ulaşım, akıllı kentler, ev otomasyonu, enerji verimliliği, mobil sağlık hizmetleri ve endüstri gibi yeni alanların geliştirilmesini de kapsayacak.
İki operatör, M2M sistemlerinin birlikte çalışabilirliği ve açık standartlarını uluslararası düzeyde tanıtmak için de iş birliği yapacak. İşbirliği aynı zamanda M2M teknolojilerinin araştırma – geliştirme alanını ve cihazların ortak belgelendirmesinide kapsayacak.
Telefonica ve Avea arasındaki iş birliğinin hedefleri arasında aynı zamanda iş birliği çerçevesini çok sayıda pazarı içerecek şekilde genişletmek de yer alıyor.
Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Çok sayıda elektronik cihazın sayısal medya aracılığıyla birbirine bağlanabildiği, bu ekipmanların uzaktan yönetimini mümkün kılan bir altyapıya dayalı bir geleceğe bakıyoruz. İş birliği, bireysel veya kurumsal, tüm Avea müşterilerinin M2M hizmetlerine dünya standartlarında erişmesini mümkün kılacak ve Türkiye'deki ARGE faaliyetlerine yönelik desteği sayesinde piyasaya yepyeni ürün ve hizmetlerin sürülmesini sağlayacak. Sağlık hizmetleri ve perakende şirketleri, bunların yanı sıra, kamu kuruluşları ve ulaşım şirketleri de M2M teknolojisini kullanıp, aksi takdirde verimsiz bir biçimde harcanacak olan zaman, para ve işgücünden tasarruf edecekler. Türkiye'nin önde gelen teknoloji sağlayıcılarından biri olarak, bireysel ve kurumsal, tüm müşterilerimiz için, küresel bir telekomünikasyon hizmet sağlayıcısı devi olan Telefonica'yla iş birliğimiz yoluyla, M2M iletişim hizmetlerinde yeni bir dönem açmayı hedefliyoruz”.
Telefonica Digital M2M Müdürü Carlos Morales, bu anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:
“M2M sektörünün dev bir potansiyeli var. Avea'yla yapacağımız bu iş birliği, yeni dikey çözümleri daha da geliştirmek ve kapsamımızı genişletmek açısından bize yardımcı olacak. Telefonica Türk pazarına yönelik ayrıcalıklı bir erişim kazanırken, Avea, Telefonica'nın kapsama alanı, kablosuz M2M iletişim çözümleri sunma hususundaki tecrübesini ve çekirdek AB pazarları ve Latin Amerika pazarındaki lider konumundan faydalanacaktır”.

Avea Yelken Takımı, BMW Bosphorus Sailing Fest Kupası'nın sahibi oldu
İlk kez katıldığı Çanakkale Yat Yarışı'nı büyük bir başarı gösterip üçüncülükle tamamlayan Avea Yelken Takımı, BMW Bosphorus Sailing Fest'te IRC1 ve IRC Genel Klasmanlarında birincilik kupasını kazandı. Avea çalışanlarından oluşan Avea Yelken Takımı yeni hedefini, “BMW Sailing Cup International dünya şampiyonluğu” olarak açıkladı.
17-18 Mart 2012 tarihleri arasında dokuzuncusu gerçekleşen ‘Çanakkale Deniz Zaferi Yat Yarışı'na ilk kez katılan ve ilk yarışını üçüncülükle tamamlayan Avea Yelken Takımı, 14 Nisan tarihinde ise 92 teknenin katıldığı ‘BMW Sailing Fest'te birincilik ödülünün sahibi oldu. Avea çalışanlarından oluşan Avea Yelken Takımı'nın kupası, 17 Nisan Salı akşamı Borusan Oto Dolmabahçe'de düzenlenen ödül töreninde verildi. Avea Yelken Takımı'nda mücadele eden ve elde edilen başarıda büyük katkısı bulunan Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat, “Yelken, takım oyununun en iyi sergilendiği sporlardan. Avea, GSM sektöründeki kıyasıya rekabeti şimdi de denizlere taşıdı ve 5 ay gibi kısa bir sürede takımımız çok önemli başarılara imza attı. Takım olarak yarışlara heyecan ve keyifle hazırlandık, yarışlarda büyük ödülü kazanmış olduğumuz için çok mutluyuz. 29 Mayıs'ta ülkemizin ev sahipliğinde gerçekleşecek BMW Sailing Cup International'da da aynı başarılı mücadeleyi sergilemeyi umuyoruz” dedi.
Avea Yelken Takımı, BMW Sailing Cup International Dünya Finalinde Yarışacak
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Türkiye'de denizcilik ve yelken kültürünün yaygınlaşmasına ve yelken sporunun gelişimine katkısı olması amacıyla ikinci kez düzenlenen ''BMW Bosphorus Sailing Fest'' yelken yarışlarını birincilikle tamamlayan Avea Yelken Takımı'nın bir sonraki yarışı 29 Mayıs – 3 Haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul'da 8 ülke sporcularının katılımı ile düzenlenecek BMW Sailing Cup International dünya finali olacak.