BT NATO'ya küresel ağ hizmetleri sağlayacak


 

BT Connect hizmetleri için 47 milyon avro değerinde sözleşme.
BT, NATO'nun dünya çapındaki operasyonlarını desteklemek amacıyla teknoloji sağlamaktan sorumlu olan NATO Danışma, Komuta ve Kontrol Ajansı'yla bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Sözleşme kapsamında NATO'ya, NATO üye ülkeleri ve Balkanlar çapında 70'i aşkın noktaya bağlantı sağlayacak bir iletişim ağı temin edilecek. Beş yıllık anlaşmanın bedeli ise, 47 milyon Avro.
Anlaşma, NATO'nun daha esnek ve gelecekte olabilecek değişmelerden etkilenmeyen bir alt yapı oluşturmasıyla ilgili attığı adımları destekliyor. NATO'nun mevcut ana haberleşme hattının BT Ethernet Connect'e taşınması da anlaşma kapsamında yer alıyor. Ethernet Connect, IP mimarisi üzerinde özel kontrol gerektiren, alt yapılarını kendi talepleri doğrultusunda geliştirmek için özgürleşmek isteyen büyük çaplı organizasyonlar için tasarlanmış olan akıllı bir telekom ağı. NATO, sahalar arasında görev açısından kritik uygulamalar için korumalı bant genişliği sağlayan Ethernet Connect E-LINE hizmetlerinden de yararlanacak.
Ethernet Connect, NATO'nun tüm dünyadaki görev ve karar mercilerini destekleyen oldukça güvenli, geniş bir haberleşme ağının (WAN) temelini oluşturacak. BT, NC3A'ya bunu gerçekleştirecek donanımı da temin edecek.
NC3A'nın Genel Müdürü Georges D'hollander konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bilgi ve bilgiyi bir koalisyon çapında hızla paylaşabilme becerisi, 21. yüzyılın operasyonlarında ve siyasi karar alma sürecinde çok önemli bir role sahiptir. Bunu desteklemek için esnek ve gelecekteki değişikliklerden etkilenmeyecek bir ağa ihtiyacımız var. BT, zaman içerisinde karşı karşıya kaldığımız belirli güçlüklere ilişkin kapsamlı bir anlayış geliştirmiştir. BT Connect yelpazesi ise iletişim gereksinimlerimizi desteklemek için özellikle iyi bir tasarıma sahiptir.”
BT Global Services'ın EMEA ve Latin Amerika Başkanı Luis Alvarez ise şöyle konuştu: “NATO, teknolojik dönüşümünü desteklemek üzere Ethernet Connect sistemimizi seçtiği için gurur duyuyoruz. NATO'nun haberleşme hizmet sağlayıcısı olarak BT'yi seçmiş olması büyük bir onurdur. Son yıllarda NATO ile başarıyla çalışıyoruz ve ilişkimizin gelecekte de devam etmesini yürekten diliyoruz.”
BT Ethernet Connect, BT'nin akıllı ağ çözümlerinden oluşan yenilikçi yelpazesi BT Connect'in bir parçası durumunda. 2012 itibariyle 33'ü aşkın ülkede hizmet veren ve Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya Pasifik'teki yatırımlarıyla BT Connect, 28 ülkedeki Ethernet VPN-Özel Sanal Ağ hizmetleri de dâhil olmak üzere BT'nin küresel ağında tamamen bir kaldıraç etkisi yaratmakta. BT Connect 197 ülke ve bölgede hizmet sunma kapasitesiyle Birleşik Krallık'ta 65-320Gbps arası ve dünya çapında 64k-1Gbps arası her türlü hızda hizmet sağlamakta ve daha hızlı erişim için geleceğe yönelik planlarla yoluna devam etmekte.

BT
BT, 170'i aşkın ülkede müşterilerine telekomünikasyon hizmetleri ve çözümleri sağlayan dünya çapında lider şirketlerinden biri konumunda. Dünya çapında ağ tabanlı BT hizmetleri temin etmek, evde, işyerinde ve mobil kullanımlar için müşterilerine yerel, ulusal ve uluslararası telekomünikasyon hizmetleri sunmak, geniş bant ve İnternet ürünleri ve hizmetleri ile birleşik sabit/mobil ürün ve hizmetler sağlamak ana faaliyetleri arasında yer almakta. BT; BT Global Services, BT Retail, BT Wholesale ve Openreach olmak üzere başlıca dört iş alanında faaliyet gösteriyor. 31.Mart.2011 tarihi itibariyle kapanan yılda, BT Grup'un karı: 1,717 milyon sterlin, vergi öncesi karla birlikte 20,076 milyon sterlin.
British Telecommunications plc (BT), BT Grup plc'nin tamamına sahip olduğu bağlı bir ortaklık olarak, BT Grup'un neredeyse bütün işlerini ve varlıklarını kapsamakta. BT Grup plc, Londra ve New York borsalarında işlem görmekte.