Fikirleriniz koruma altında mı?


 

E-GÜVEN fikri ve sınaî mülkiyet kapsamına giren çalışmalar ve ticari sırlara yönelik yenilikçi uygulaması Tasdix'i sunuyor.
26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü'nde Türkiye'nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, “Fikirleriniz güvende mi? Yoksa onları hala koruma altına almadınız mı?” diye soruyor ve özgün fikirleriyle para kazanan ve fikirlerinin çalınmasını istemeyenleri fikirlerini koruma altına almaya çağırıyor. Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nün fikri haklara dikkat çekmek için 2000 yılından beri düzenlediği 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü'nde Türkiye'nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, fikri mülkiyetlerin korunmasının önemine bir kez daha dikkat çekiyor.
Konuyla ilgili olarak E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “Yeni ve özgün bir fikrin, dünyayı yerinden oynatabilecek güçte olduğu bir çağda yaşıyoruz. Hem bireyler hem de kurumlar fikrin ne kadar değerli bir mal varlığı olduğunu giderek daha iyi anlıyor. Bu noktada fikrin etkili bir şekilde korunması gerekliliği önem kazanıyor. Biz de yazarlar, müzisyenler, tasarımcılar, bilim adamları ve araştırmacılar kısacası özgün fikirleriyle para kazanan ve fikirlerinin çalınmasını istemeyenlere, ekonomik ve yasal geçerliliği olan bir şekilde fikirlerini koruma imkanı veren Tasdix'i sunuyoruz” dedi.
Bir sayısal zaman damgası uygulaması olan Tasdix, bilgisayar ortamındaki verilerin elektronik olarak damgalandığı zamanı ve o tarihten itibaren üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadığını gösteriyor ve herhangi bir uyuşmazlıkta delil olarak sunulabiliyor. Tasdix kullanabilmek için Tasdix'e üye olmak, Tasdix Masa üstü yazılımını bilgisayara yüklemek ve ihtiyacınız kadar kontör almak yeterli. Tasdix Masa üstü yazılımı sayesinde Tasdix kullanıcıları dokümanlarını herhangi bir yere göndermeden, bilgisayar üzerinde damgalayabiliyor.
Her ‘Tasdixleme' işleminin bir kontör olduğu hizmetin kontör ücretlendirmesi ise şöyle:
5 kontör 25 TL
10 kontör 50 TL
100 kontör 400 TL
500 kontör ise 1500 TL
5, 10, 100 veya 500 kontörlük paketler kredi kartı veya banka havalesi ile satın alınabilirken, ayda 1000 kontörden fazlasını kullananlar için ise; sabit ücretli, limitsiz kullanım seçenekleri bulunuyor. Bu konuyla ilgili olarak 0216 360 46 05 numaralı telefondan ya da ( operasyon@e-guven.com ) 'dan bilgi alabilirsiniz.
Türkiye Bilişim Vakfı'nın (TBV) önderliğinde 2003 yılında kurulan E-GÜVEN Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş., bilgi güvenliği alanında Türkiye'nin en güçlü ve güvenilir kurumu olmayı hedeflemekte. Türkiye'de kurumların ve bireylerin İnternet ve ilgili uygulamalardan daha etkin ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak sertifika otoritesi hizmetleri sunan E-GÜVEN, en ileri teknolojileri kullanmakta; uluslararası standartlarla uyumlu bir güvenlik altyapısı ve ağına sahip bulunmakta. Türkiye'nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı olan E-GÜVEN, elektronik ortamda ticari işlemlerin ve bilgi alışverişinin güvenle yapılabilmesi için, açık anahtar altyapısında çalışan anahtarları kişisel kimliklerle ilişkilendirerek elektronik sertifika üretmekte. ( www.e-guven.com )