MedNautilus, 2015 yılına kadar Türkiye'deki bulut bilişim pazarının yüzde 25'ini hedefliyor


Baykan Çallı

Doğu Akdeniz'den Avrupa'daki temel noktalara uçtan uca bağlantı hizmeti götüren MedNautilus, bulut bilişim çözümleri ile fark yaratmayı amaçlıyor
7500 km'lik telekomünikasyon denizaltı kablosuna sahip olan MedNautilus, uçtan uca sunmakta olduğu çözümler ile müşterilerine ulaşıyor. İtalya, Yunanistan, Türkiye, Bulgaristan, İsrail ve Kıbrıs arasında kusursuz bağlantı hizmetleri sunan MedNautilus, korumalı Telecom Italia Sparkle Pan-Avrupa ve Küresel Omurga ara bağlantıları sayesinde Avrupa, Kuzey Amerika ve dünyadaki başlıca şehirlere de ulaşabilmekte. Türkiye'de kurumsal müşterilerine yeni bulut çözümlerini yüksek güvenlik, gelişmiş sistem mimarisi, mükemmel izleme ve bütünleşik destek sistemleri ile sunan MedNautilus, Avrupa'da lider bir bulut bilişim servis sağlayıcı olan Telecom Italia Group tarafından geliştirilmiş ve başarıyla uygulanmış olan servislerle ilgili bilgi birikimini de müşterilerine sunuyor.

MedNautilus, firmalara maliyet avantajı sunuyor
Gelişen teknolojiler ile firmaların daha çok maliyet avantajı yakalamalarının önemine değinen Telecom Italia Sparkle Genel Müdürü Riccardo Delleani, “Türkiye'deki kurumsal pazara sunacağımız yenilikçi çözümlerimiz ile fark yaratacağız. Yıllardır elde etmiş olduğumuz bilgi birikimleri sayesinde, müşterilerimizin kurum yapılarını daha sağlam temeller üzerine oturtmalarına yardımcı oluyoruz. Geçen yıllara nazaran, bu yıl kurumların temel önceliklerinin maliyet, veri merkezi sağlamlaştırması ve enerjideki verimlilik çalışmaları olacağını düşünüyoruz. Kurumların oluşacak olan ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık verebileceğimiz inancındayım. Yıllardır sunmuş olduğumuz kesintisiz hizmetler referans olarak görülebilir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve onları her zaman bir adım öteye taşımak bizim temel hedeflerimiz arasında yer alıyor. Gelişen ve değişen dünyada sadece yatırım yapmak yeterli olmuyor. Aynı zamanda yapılan yatırımların sürdürülebilir olması da gerekiyor. Biz, müşterilerimize sunduğumuz çözümler sayesinde, sadece verimlilik, performans ve maliyet avantajı sunmuyoruz; bunun yanında sürdürülebilir bir yapılanma olmaları için bilgi aktarımlarında da bulunuyoruz. Güvenilir hizmetlerimiz ile ihtiyaçları karşılayıp, gelecek için adımlar atılmasını sağlıyoruz” dedi.

Türkiye, Doğu ve Batı arasında bir köprü
Bulut bilişim çözümleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebildiklerini belirten MedNautilus Türkiye Genel Müdürü Cem Doğrusöz, konuşmasında: “Sunmakta olduğumuz bulut bilişim çözümlerimiz ile müşterilerimize öngörülebilir hizmetler veriyoruz. Çok yetkin bir birikime sahip olduğumuzu ve bundan dolayı sunduğumuz bulut hizmetlerimiz sayesinde 2015 yılına kadar Türkiye'deki sektörün yüzde 25'ini elde edeceğimizi düşünüyorum. Müşterilerimize maksimum seviyelerde verimlilik sunacak şekilde geliştirmiş olduğumuz, modüler şekilde tasarlanmış olarak, kullanıcılarımızın hizmetine sunuluyor. Temel yardım masasından, sürekli servis durumu izleme, hata ya da hizmet güncelleme durumlarında öngörülebilir çözümler sunabilen daha yüksek yönetim desteğine kadar çok çeşitli müşteri ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Bulunmuş olduğumuz coğrafya itibariyle de birçok avantaja sahip olduğumuz düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yeni nesil veri merkezi
MedNautilus felaket kurtarma çözümleri sunmak amacıyla, Catania ve Atina'da yeni altyapılar kurarak Akdeniz'de sahip olduğu mevcut şebeke olanaklarından güç alan bir ‘Veri Merkezleri Ağı' oluşturuyor. MedNautilus Akdeniz'de, Avrupa'ya kara ve deniz yedekli bağlantı olanakları sunan, tek ağın işletmecisi olarak İstanbul Veri Merkezi'ne benzersiz haberleşme olanakları sağlıyor. MedNautilus İstanbul Yenibosna'da 2 bin metre karelik bir alanda hizmet veriyor. Yeni nesil veri merkezinde çeyrek kabinden genişletilmiş kafes alanına kadar sunucu barındırma, sunucu kiralama ve sanallaştırma çözümlerine kadar birçok yenilik sunuluyor. İstanbul veri merkezi, yüksek yoğunluklu enerji altyapısı ve maksimum verimliliğe sahip soğutma ekipmanlarıyla donatılan alanın tamamı, 7/24 kurum içi güvenlikle korunuyor.