Cebit 2001'de Ericsson

Mobil Internet, Ericsson sayesinde iş ve özel yaşamlarımıza çok etkin bir bir biçimde girmeye başladı. Mobil Internet dünyasının lider kuruluşu Ericsson, CEBIT 2001'de de yeni teknolojilerini, en son teknolojiye sahip GSM telefonları ve uygulamaları, ağ altyapı çözümleri ve profesyonel hizmetleri tanıttı.

Ericsson tarafından CEBIT 2001'de tanıtılan yenilikler:

Ericsson T68
Ericsson'un renkli görüntülemeli, Çoğulortam Mesaj Servisli (MMS), sayısal görüntülü ve ses kabiliyeti olan ilk GSM telefon. Bu çok küçük, güçlü ve parlak GSM telefon GSM 900/1800/1900 ve GPRS ağlarına uygun olarak geliştirildi. Ericsson T68 , 2001 sonundan önce piyasaya sunulacak.

Ericsson T39
Tüm GSM frekanslarında ve hızlı Internet erişimi ile veri transferini mümkün kılan yüksek hızdaki devre anahtarlamalı ağlarla çalışmak üzere tasarlananan Ericsson T39, Ericsson'un ikinci GPRS cep telefonu. Ericsson T39, telefon aksesuarları ve diğer iletişim ekipmanlarına kablosuz bağlantı için geliştirilmiş Bluetooth teknolojisine sahiptir.

Ericsson T29
Ses ve resimlerin gönderildiği Geliştirilmiş Mesaj Servisi'nin ilk kez kullanıldığı GSM telefon olan Ericsson T29, hafif ve modaya uygun tasarımı ile çift bantlı bir WAP uygulamalı GSM telefonudur. Ericsson T29 aynı zamanda grup SMS metin mesajları, dört adet oyun ve ses denetimi özelliğine sahiptir.

Ericsson CommuniCam
Dünyanın GSM ağı için üretilmiş ilk mobil kamerasıdır. Ericsson CommuniCam, uzak bir mesafede çekilen resimlerin GSM telefon aracılığıyla e-posta adresine gönderilmesini veya onların sanal bir fotoğraf albümünde saklanmasını sağlayan bir mobil kameradır.
Internet Radyosu
Dünyanın ilk kablosuz Internet Radyosu, kullanıcılara PC olmaksızın binlerce Internet radyo kanalına erişmelerini sağlıyor. Internet Radyo, Ericsson'un MTVi işbirliği ile geliştirdiği bir uygulamadır. Böylelikle Internet Radyo kullanıcıları eşsiz bir etkileşimli içerik ve hizmetle karşılaşacaklar.
Prepaid
Ericsson Ön ödemeli Sistemi, ön ödemeli sistem üyeleri için dünyanın ilk Serbest Dolaşım sistemidir. Bu uygulama ile ön ödemeli sistem kullanıcılarının sayısını büyük ölçüde artacaktır.
Internet Hizmetleri Platformu
Yakın zamanda uygulanmaya başlanan Internet Hizmetleri Platformu, Ericsson'un Mobil Internet uygulama ve hizmetlerinin tasarım, operasyon, bakım ve kullanımına kolaylık ve etkinlik sağlayan Mobil Internet hizmetleri platformudur.
ENGINE- Ericsson'un çoklu-servis ağ çözümüdür.
Kurumsal İşletmeler İçin WAP Gateway- Ericsson'un kurumsal işletmeler için geliştirdiği yeni WAP Gateway Proxy 2.0 ile şirket çalışanları GSM telefonları üzerinden kurumsal bilgilere daha hızlı ve kolay bir biçimde ulaşacaklardır.
Mobile@Home - GSM telefonlarına, yüksek radyo bantlarının alınmasını sağlayan bir uygulamadır.
Ericsson Mobile Intranet Olgusu
Ericsson Sanal Ofis olgusu etrafında oluşturulmuştur. Bu iletişim paketi sayesinde GSM telefonlar aracılığıyla uzaktan erişimle e-posta hizmetlerinden yararlanacaktır.

Ericsson, renkli ekrana sahip, Bluetooth ve MMS özellikli ilk mobil telefonunu piyasaya sundu

Ericsson çoğulortam mesaj (MMS) ve sayısal görüntü gönderebilen, işitsel özelliğe sahip, renkli ekranlı GPRS özellikli ilk GSM telefon olan T68'i piyasaya sürdü. Yepyeni bir görünüme sahip olan bu ufak boyutlu GSM telefon GSM 900/1800/1900 ve GPRS şebekeleri uyumlu olarak çalışabiliyor. Ericsson Mobil İletişim Pazarlama Direktörü Bo Albertson yaptığı açıklamada T68'in Ericsson'un endüstriyel tasarım konusunda yeni bir akım yarattığını ve iletişim sektörünün ilgi duyduğu bütün teknolojik altyapılara sahip olduğunu belirtti.
T68 içerisinde bulundurduğu Bluetooth kablosuz iletişim teknolojisi sayesinde kablosuz olarak Bluetooth Kulaklık ve Mikrofon Seti, sayısal kamera ve bilgisayara bağlanabiliyor. Kablosuz bağlantı teknolojisinin gelecek standardını oluşturan T68, başlıca bütün bilgisayar ve telekomünikasyon şirketleri tarafından destekleniyor.
GPRS teknolojisi ile uyumlu olan T68 sayesinde kullanıcılar devamlı olarak ve hızlı Internet bağlantısına sahip oluyorlar. Böylelikle, kullanıcılar mobil olarak istedikleri zaman e-posta alıp, gönderme ve yine mobil olarak şirketlerin yerel iletişim ağına bağlanabiliyorlar. Telekom operatörleri tarafindan GPRS teknolojisinde en çok tercih edilen şirket olan Ericsson daha önce de GPRS telefonları olan T39 ve R520'yi piyasaya sunmuştu.
85gr ağırlığında ve 101x48x19mm boyutlarında olan T68 içine yerleştirilmiş olan anteni ve 8 satırlı 256 renk çözünürlülüğüne sahip ekranı ve kullanıcı dostu fonksiyonlarıyla gelişmiş mesaj alıp gönderme sistemi olan Çoğulortam Mesaj alıp gönderme özelliğini de (MMS) içinde bulunduruyor.

MMS
Uluslararası bir standart olan MMS - Çoğulortam Mesaj Alıp Gönderme Sistemi - GSM telefon kullanıcılarına yüksek çözünürlülüğe sahip imaj, yazı düzenleri, animasyon ve işitsel destekli mesajlar göndermelerini sağlar.

İletişim dünyasının lider kuruluşu Ericsson, mobilite ve Internet'i birleştiren yaratıcı buluşlarıyla Mobil Internet dünyasında yeni bir dönem başlatıyor. Ericsson, sistem ve uygulamalardan, GSM telefonlara ve iletişimin tüm araçlarına kadar her alanı kapsayan toplam çözümler sunuyor. Ericsson, 140 ülkede 100.000'i aşkın çalışanıyla dünyadaki tüm kullanıcıları için hayatı ve iletişimi kolaylaştırıyor.
Yukarı çıkmak için tıklayın