Sağlıklı Yaşam Rehberiniz Mynet.Com'da

Yaşam boyu zayıf kalmanın sırları Mynet.com'un "Diyet ve Egzersiz" sayfalarında.
Mynet.com, servis kanallarına bir yenisini daha ekledi. Mynet.com ziyaretçilerinin hergün başvurabilecekleri, sağlıklı yaşam rehberi "Diyet ve Egzersiz" sayfası ile sağlıklı yaşam bilgilerine adım adım ulaşmak ve en son haberleri okumak daha kolay. Sayfada sağlık astrolojisinden çeşitli anketlere, püf noktası köşesinden sağlık haberlerine kadar birçok ölüm bulunuyor. Ayrıca, "Hayat Boyu Zayıf Kalmak (Thin For Life) kitabının yazarı Anne Fletcher'ın, diyet yapıp kilo veren ve yeni kilolarında sabit kalanlarla konuşmalarını ve zayıf kalabilmenin 10 altın kuralını da yine bu sayfada bulabilirsiniz.
İdeal kilonuzu Mynet.com'dan öğrenin
Mynet.com, kullanıcılardan doğrudan aldığı istekler ve yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler doğrultusunda Diyet ve Egzersiz sayfasını hazırlayarak Mynet.com ziyaretçilerinin hizmetine sundu. Diyet ve Egzersiz olarak iki ana başlıkta sunulan sayfada, diyet hakkında öğrenmek istediğiniz her konuda bilgi bulunuyor. Haftanın diyeti, diyet yemekleri, diyete girerken yapılan hatalar ile vitamin ve mineraller hakkında detaylı bilgiler konu başlıkları olarak görülüyor. Ayrıca boy ve kilonuzu yazarak vücud kütle hesabı ve bel-kalça oranını da hesaplayabilirsiniz.
Egzersiz sayfası'nda ise, vücuttaki kasları tanıtan bölüm, hangi egzersizin hangi kasları çalıştırdığı konusundaki açıklamalar yer alırken, aynı zamanda kalorilerin nasıl yakılması konusunda da bilgi veriliyor.

'Kategorik Arama' ile Internet'te kaybolmayın

Mynet.com'un en son hizmetlerinden 'Kategorik Arama', diğer arama motorlarından farklı olarak içerik zenginliği ve zaman kazandırıyor. Kullanıcılar arama motorlarını kullandıklarında, arama motorları binlerce sonuç veriyor.
Mynet.com'un kategorik arama hizmetini kullananlar aradıkları konuya daha kesin ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Kategorik arama hizmeti, kullanıcıya aradığı konuyu nasıl arayacağını ve kategoriler altında en doğru sonuçları sıralıyor.
Mynet.com'da kategorik arama nasıl yapılıyor?
Herhangi bir konu başlığı altındaki siteler ilgili kategori altına yerleştiriliyor ve bu sitelere sürekli olarak yenileri ilave ediliyor. Dolayısı ile kullanıcı aradığını bulabilmek için arama motoruna 'anahtar kelime' yi yazarak arama yaptırmak yerine, aradığı sitenin içinde yer alacağı kategorilerden yola çıkarak arama yapabiliyor. Örneğin, vergi yönetmeliklerini arayan bir kişi kategorilerden Finans ve İş Dünyasını sonra Finansı sonra da Vergi kategorilerini seçerek sadece bu konu ile ilgili sonuçların bulunduğu sayfaya geliyor. Böylelikle anahtar kelime yazarak arama yapmaya alışkın olmayan ya da arama konusunda çok uzman olmayan bir kişi vakit kaybı yaşamıyor.
Yaklaşık 400 kategoride, 4 bin sitede arama yapma imkanı
Böylece Internet ortamında bilgi hizmeti veren Internet siteleri de siteye gelerek kayıt yaptırabiliyorlar. Mynet.com'da arama yapan kullanıcılar, tüm içeriği Mynet.com tarafından kontrol edildikten sonra kategorilenmiş sitelere ulaşabiliyorlar. Mynet kategorik aramada, farklı konu başlıkları altında 4 bin'in üzerinde siteden faydalanma imkanı bulunuyor.
Sürekli büyüyen Mynet.com
Mynet.com, yahoo.com ve msn.com gibi tercih edilen yabancı net kapılarının ardından Türk kullanıcılarının tercihlerinde Türkçe Net kapıları arasında üçüncü sırada yer almakta. Şubat 2001 sonu itibariyle 1 milyon 330 bin üyeyi aşan Mynet.com, Türkiye'de Internet kullanıcılarının en çok ziyaret ettiği Türk Net kapısı olarak ölçümlenmesi, üyelerinin Mynet.com'a bağlılığının bir göstergesi oldu. Kuruluşundan bugüne bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede birçok başarıya imza atan Mynet.com, sürekli büyüyerek Türk Internet Net kapıları arasında lider konumunu sürdürmektedir.

Aldinç: Krizden biz sanatçılar da çok etkilendik

Ayşegül Aldinç Mynet.com'da hayranları ile sohbet etti. Türkiye'nin ilk Türkçe Netkapılarından Mynet.com'da hayranları ile buluşan ünlü şarkıcı Ayşegül Aldinç, Türkiye'de yaşanan ekonomik krizden sanatçıların da kazançları oranında etkilendiğini söyledi. Mynet.com'daki sohbet boyunca hayranlarından yüzlerce evlenme teklifi alan Aldinç, "Hayatımda hiç bu kadar çok evlenme teklifi aldığım başka bir günü hatırlamıyorum" dedi.
Mynet.com'da Müzik Sohbet Kanalı'nda yaklaşık 350-400 kişilik hayranı kitlesi ile yaklaşık bir saat Internet üzerinden sohbet eden Ayşegül Aldinç, birbirinden değişik sorulara cevap verdi. Özel hayatında Internet ile çok fazla ilgilenmediğini söyleyen Aldinç, hayatında ilk defa Mynet.com'da sohbet yaptığını ve büyük zevk aldığını söyledi. Hayranlarından yüzlerce evlenme teklifi alan Aldinç, bu durumdan sıkılmadığını, şikayetçi olmadığını belirtti.
Mynet.com sohbet odasına katılan Aldinç hayranları, "stand-up" sanatçısı Beyaz ile beraber olup olmadıklarına ilişkin soruları da yanıtlayan Ayşegül Aldinç, "Ben Beyaz'ın ablasıyım. Dostluğumuz medya tarafından farklı yansıtılıyor. Onun bana hayranlığını açıkça ifade etmesi aramızda illa bir ilişki olacağını göstermez. Söylenenlerin hiçbiri doğru değil, bu sorulara da cevap vermekten sıkıldım" diye konuştu.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden sohbete katılan Mynet.com kullanıcıları Ayşegül Aldinç'i Urfa, Batman, Diyarbakır illerinde konser vermeye davet ettiler. Aldinç ise bu aldığı davetlerden çok etkilendiğini belirterek, "Eğer ciddi bir organizasyondan davet gelirse seve seve kabul ederim" dedi.
Sanatçının adından sıkça sözettiren son video klibi "Ben Kimselere"nin ardından yepyeni bir klibin çekileceğinin müjdesini de veren Aldinç, sohbet ettiği hayranlarına hangi şarkıya klip çekilmesini istediklerini sordu. Aldinç hayranları "Son Fasıl" ya da "Aylardan Mayıs" şarkılarına klip çekilmesini istediler.

Mynet.com'a taze kan

Kuruluşundan bugüne bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede birçok başarıya imza atan Türkiye'nin ilk Türkçe Netkapısı Mynet.com, sürekli büyüyerek Türk Internet Netkapıları arasında lider konumunu sürdürüyor. Alexaresearch'ün yapmış olduğu araştırma sonucu 44 Milyon ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen Türk Netkapısı olduğu açıklandı.
Başarılı gelişmeler sonucunda Mynet.com, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne Yeşim Doğukan'ı getirdi. Daha önce Oriflame Türkiye kozmetik ürünleri Pazarlama Koordinatörü olarak çalışan Doğukan, İngilizce ve Fransızca biliyor.
Doğukan, 1987 yılında Kadıköy Koleji, 1996 yılında da İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Fransızca Bölümü'nü bitirdi. İş yaşamına Clinique Vepa'da Eğitim ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak başlayan Yeşim Doğukan, 1996-2000 yılları arasında Crowne Plaza İstanbul'un Pazarlama İletişimi Müdürlüğü görevini yürüttü. Yeşim Doğukan Mynet.com'teki görevinden önce Oriflame Türkiye Pazarlama Koordinatörü olarak çalışıyordu. 1969 İstanbul doğumlu olan Doğukan, Fransızca ve İngilizce biliyor.

Yukarı çıkmak için tıklayın