Ericsson, Turkcell'in 3N ana tedarikçisi

Ericsson (NASDAQ:ERIC), Türkiye’nin lider telekomünikasyon ve teknoloji şirketlerinden Turkcell'in WCDMA/HSPA şebekesi ile ilgili servisleri kurma ve yapılandırma konusunda ana tedarikçi olarak bir sözleşme imzaladı. Yapılan anlaşma ile, Turkcell yüksek hızlı İnternet ve diğer gelişmiş servisler gibi yüksek hızlı mobil geniş bant hizmetlerini Türkiye çapında sunabilecek.
Anlaşma, tüm çekirdek şebekeyi ve Ericsson’un mevcut 2N Radyo Sistemleri ve Radyo Şebekesi olan tüm bölgelerini kapsıyor. Ericsson, sistem bütünleştirmesi, teknik destek, şebeke kurulumu ve uyarlanmasını da içeren her türlü servisten de sorumlu olacak.
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv konu ile ilgili olarak: “Kapsama alanımız ve kalitemizin tıpkı bugünkü gibi 3N’de de liderliğini koruması için, 3N yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Altyapı çalışmalarımızdan bağımsız olarak, müşterilerimize daha uygun ücretlerle, daha hızlı şekilde istedikleri her yerden kullanabilecekleri gelişmiş servis ve ürünler sunmak için çalışıyoruz. Türkiye’ye ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Ericsson Türkiye Genel Müdürü Anders Lindblad: “Ericsson olarak gelişmiş HSPA teknolojisini sağlamak üzere Turkcell tarafından seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Son teknoloji ürünü HSPA şebeke kapasitesini artıracağı gibi, Turkcell’in müşterilerine kişiselleştirilmiş ve zengin bir haberleşme deneyimi sunmasına da imkan verecek.” dedi.