Telekom Austria ulusal VoIP ağı için Nortel ve Kapsch CarrierCom'u seçti

2,4 milyondan fazla müşterisiyle Avusturya'nın en büyük telekomünikasyon şirketi olan Telekom Austria, ülke çapındaki ağını VoIP-İnternet Protokolü üzerinden Ses Erişimi teknolojilerini destekleyecek şekilde geliştirmek için Nortel ve Kapsch CarrierCom'u seçti. Bu sayede Telekom Austria, tüketicilere ve kurumsal müşterilere SIP-Çağrı Başlatma Protokolü üzerinden haberleşme hizmetleri sunabilecek.
Telekom Austria Teknoloji Başkanı DI Walter Goldenits, “Nortel ve Kapsch CarrierCom ile uzun yıllara dayanan güvenilir bir ilişkimiz var. Abonelerimize yeni ürün paketleri sunmak için çalışırken, Nortel'in VoIP teknolojisinin inanılmaz potansiyelini ve bu teknolojinin müşterilerimize daha iyi hizmet sunmada bize çok yardımcı olacağını fark ettik. Öncelikle, VoIP uygulamalarının destek sistemlerimizle nasıl çalışacağını anlamak için çeşitli denemeler yapacağız. Nortel ve Kapsch CarrierCom'un SIP tabanlı VoIP alanında sahip olduğu deneyim, yeni haberleşme çözümlerini piyasaya sürmemizde ve gelir getiren yeni servisler geliştirmemizde bize yardımcı olacak” dedi.
Nortel EMEA Taşıyıcı Çözümler Satış Başkan Yardımcısı Peter Newcombe konuyla ilgili şunları söyledi: “Yıllardır Telekom Austria ve Kapsch CarrierCom ile işbirliği yapıyoruz. Bu son başarımız Avrupa çapındaki konut ve kurumsal ağlarda süregelen dönüşümde Nortel’in devam eden liderlik konumunu yansıtıyor.”
VoIP ve Uygulamaları portföyünde yenilikler yapmaya ve bu portföyü güçlendirmeye devam ettiklerini belirten Nortel Taşıyıcı VoIP ve Uygulama Çözümleri Başkanı Samih Elhage, dünya çapında milyonlarca eski TDM hattını SIP tabanlı VoIP'e başarıyla dönüştürdüklerini söyledi ve ekledi: “Bu proje ayrıca Kapsch CarrierCom ile aramızdaki başarılı ortaklığı daha da güçlendiren bir dönüm noktası olacak.”
Nortel Haberleşme Sunucusu (CS) 2000'e dayalı olan bu çözüm, Telekom Austria'nın son kullanıcı ses servislerini herhangi bir servis kesintisi olmadan ve sorunsuz bir şekilde IP'ye taşımasına olanak sağlayacak. Nortel CS 2000, lider IP çoklu ortam anahtarlama yazılımı ürünlerinden biridir, Sınıf 5 ve Sınıf 4'ün yanı sıra, tek bir platformda bütünleştirilen kapsamlı kurumsal ve tüketici ses ve çoklu ortam özelliklerini destekler.
Dell'Oro Group'a göre: “Taşıyıcı VoIP alanında dünya lideri olan Nortel, bu unvanını son yedi yıldır koruyor (2002-2008).” Bu kadar uzun soluklu başka bir pazar liderliği daha yoktur ve bu başarı, Nortel'in Taşıyıcı VoIP portföyüne olan bağlılığının bir göstergesidir.

Nortel dünya çapında 340'tan fazla taşıyıcı için 100 milyondan fazla taşıyıcı IP ses ve çoklu ortam yuva sevkıyatını gerçekleştirmiş ve 8 milyon SIP hattını servise sunmuştur. Bir milyondan fazla hat içeren çok sayıda büyük ölçekli ağ uygulaması gerçekleştiren Nortel, telli, kablolu ve 4N-4.Nesil kablosuz gibi çoklu IP erişim türleri üzerinden SIP sağlamıştır.