Novatel 2009’da hızla büyürken krizde istihdam yaratıyor

2008 yılı sonunda kurulan ve hızlı büyümesiyle sektörde dikkat çeken Novatel, satış hedeflerini desteklemek için İstanbul ve Ankara Bölge ofislerinde, proje ve satış ekipleri için yeni işe alımlar gerçekleştirmeye başladı. 4 ay gibi kısa bir zamanda Türkiye’nin çeşitli illerinde bayi altyapısını da kuran Novatel, doğru noktalarda profesyonel ekiplerle ilerleyeceklerini ve 2009 yılında %20 büyüme hedeflediklerini belirtti.
1998 yılından bu yana haberleşme sektörüne sunduğu ürün ve çözümlerle kendi alanının lideri olan Setkomnet Trank’te gerçekleşen yeniden yapılanma sürecinde kurulan Novatel, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Sayısal Telsiz Sistemlerinin de öncüsü olan Novatel, hem kurumsal mobil haberleşmeyi kullanmak isteyen şirketler için nitelikli ürün, alt yapı hizmetleri çözümleri sunuyor hem de Motorola telsiz ürünlerinin Türkiye dağıtıcılığını yürütüyor. Kurulu altyapılarda geniş alanlarda hizmet sunduğu gibi yeni altyapı kurulumlarıyla da bölgesel alanlardan şehir geneline kadar geniş alanlarda hizmet verebiliyor.
Telekomünikasyon Kurumu 2.Tip TR Lisanslarıyla yetkilendirilmiş bir operatör olarak hizmet veren Novatel, dinamik ekip yapısı ve yenilikçi vizyonuyla Türkiye genelinde 14 ilde verdiği telsiz altyapı işletmeciliği ile müşterilerine kaliteli ve kesintisiz telsiz haberleşmesi hizmetleri sunuyor.
Geniş alan haberleşmesi, kapsama problemi olan yüksek binalar veya diğer nedenlerle peer2peer (P2P) haberleşmenin mümkün olmadığı durumlarda, bu bölgelerdeki müşterilerinin, Novatel telsiz ağına dahil olarak haberleşmelerini sorunsuz bir şekilde sürdürebileceğini belirten Novatel Genel Müdürü Cem Ankara, satış hedefi ve yeni projeleri hakkında şu bilgileri verdi:
“2009 yılında sektörün hızla büyümesini bekliyoruz ve dünyada 105 ülkede 10 yıldan fazla süredir kullanılan sayısal telsiz haberleşme sisteminin ülkemizde de hızla yaygınlaşacağını düşünüyoruz. 2009 yılı için satış hedeflerimizi, öncelikle telsiz-el terminali bazında belirleyerek bayilerimizle de paylaştık.
Bunun yanında, son derece gelişmiş özelliklere sahip sayısal telsiz sistemleri (DMR ve TETRA) ile ilgili de proje bazında hedeflerimiz var. Çok geniş kapsamlı bu altyapı projelerin bizim çalışma alanımıza giren bölümlerinde aktif olarak yer almak istiyoruz. Bunun için birkaç noktada deneme çalışmalarımız devam ediyor.”