ZyXEL anahtarlama ürünleri zorlu testleri başarıyla geçti

06.03.2009, İstanbul - Genişbant erişim çözümleri alanında dünya lideri konumunda bulunan ZyXEL’in Metro Ethernet anahtarları, “Tier One” seviyesindeki birbirinden zorlu üç kalite testini de başarıyla geçerek, MEF Sertifikası almaya layık görüldü. ZyXEL ürünleri, Metro Ethernet Forum’un (MEF) taşıyıcı sınıf standartları olan Ethernet Private Line (EPL), Ethernet Virtual Private Line (EVPL) ve Ethernet LAN (E-LAN) adı verilen tüm testlerini, her iki kategoride de geçerek MEF-9 ve MEF-14 uyumluluk sertifikalarını aldı.
ZyXEL, üç servis standardını da başarıyla karşılayan Metro Ethernet anahtarlama ürünleriyle Carrier Ethernet Switch teknolojisinin lider üreticisi olduğunu ve “Tier One” kalite standartlarında üretim yaptığını da bir kez daha kanıtlamış oldu.
ZyXEL Güvenlik ve Anahtarlama Ürün Yöneticisi Barış Er, ZyXEL tarafından sunulan üstün ethernet kalitesinin dünya çapındaki öncü hizmet sağlayıcıları tarafından uzun yıllardır büyük beğeniyle kullanıldığına dikkat çekerek şunları söyledi: “MEF sertifikaları, ZyXEL’in ethernet teknolojilerindeki üstün performansının operatörlerin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşıladığını kanıtlıyor.” Hizmet sağlayıcıların minimum yatırım maliyetleri ile akıllı ve kolay kurulum yapılabilen taşıyıcı sınıf çözümleri aradıklarını da belirten Er, “ZyXEL’in kapsamlı Metro Ethernet anahtarları, ağ mimarisine sağladığı esneklik ve akıllı servis mekanizması sayesinde, kullanıcıların üstün performanslı, ölçeklendirilebilir ve güvenilir metro ağları işletebilmelerine yardımcı oluyor. Türkiye’de kullanılan Metro Ethernet ağlarındaki anahtarların, servis sağlayıcıların altyapılarında kullanımının artmasını bekliyoruz. Tüm kullanıcıları, satış öncesi ve sonrası desteği ile ZyXEL farkını yaşamaya davet ediyoruz” diye konuştu.