Electro World Türkiye’de büyümeye devam ediyor

Electro World 8’inci mağazasını Kartal’da açtı. Bu mağaza ile toplam satış alanını 25 bin metrekareye ulaştıran Electro World 3 yıl içerisinde 26 mağaza ve 100 bin m2 toplam satış alanına ulaşmayı hedefliyor. Electro World elektronik perakende zinciri Türkiye’deki mağaza sayısını hızla artırmaya devam ediyor. Büyüme hedefleri ve yatırımları doğrultusunda ilk cadde mağazasını Kartal’da açan Electro World, bu yatırım ile mağaza sayısını 8’e çıkarırken toplam satış alanı kapasitesini 25 bin metrekareye ulaştırdı.

“Özbek: Üç yıl içinde 26 mağaza sayısına ulaşma hedefindeyiz”
Electro World, 8.000 bin m2’lik cadde mağazasında, 65 farklı ürün grubu, 500’ün üzerinde farklı marka, 25.000 çeşit ürünle hizmet verecek. Electro World Genel Müdürü Bahadır Özbek markanın büyüme hedeflerine ilişkin olarak 1,5 yıl içinde 8 mağaza sayısına ulaştıklarını belirtirken “İlk cadde mağazamızı Kartal’da açtık. 1 yıl içinde 6 mağaza daha açarak mağaza sayımızı 14’e ve satış alanımızı da 50 bin m2’ye çıkarmak kısa süreli hedeflerimiz arasında yer alıyor. 3 yıl içerisinde ise 26 mağazaya ulaşmayı ve 100 bin m2 satış alanı ile hizmet vermeyi hedefliyoruz’’ dedi.
Bahadır Özbek devam eden konuşmasında, mağazalarını, büyük metrekareler üzerine konumlanması, geniş ürün yelpazesi, bol çeşit olanağı sunması, her kesime en uygun fiyat olanakları sağlaması ve referans noktası olması sebebiyle elektronik hipermarket olarak tanımladıklarını belirtti.

“Pazar yüzde 10 daraldı”
Özbek, GFK panel market verilerine göre elektronik pazarının %10 daraldığını; elektronik zincir mağazacılıkta ise pazarın %12,5 büyüdüğünü ifade ederken, Electro World’un 2007 yılına göre, 2008 yılında pazar payını iki katına çıkardıklarının altını çizdi. Yakın gelecekte bu artışın süreceğini belirten Bahadır Özbek sözlerine şöyle devam etti: “Electro World, Türkiye'de hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana, geniş ürün yelpazesi, uygun fiyatlar ve ürünleri yakından tanıyan; tüketicileri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yönlendiren satış ekibiyle, mükemmel satın alma deneyimi sunmayı hedefliyor. Amacımız bu hizmeti tüm Türkiye'de yaymak. Artık Kartal ve yakın bölgelerdeki tüketicilerimiz de Electro World'ün sıra dışı alışveriş deneyimini yaşayabilecek.”

Dünya’nın en hızlı masa üstü bilgisayarı Gamezone Hwa Extreme de tanıtıldı
Dünyanın en hızlı masa üstü bilgisayarı Gamezone HW Extreme ilk kez Kartal Electro World elektronik hipermarketinde basına tanıtıldı. GameZone Extreme, en iyi bileşenlerin bir araya gelmesiyle kalmıyor, aynı zamanda performansı daha da yükseltmek amacıyla uygulanan çalışmalar sonucunda gücünü en üst seviyeye taşıyor. Tam 3.900MHz değerine hız aşırtılmış yeni nesil 8 çekirdekli Core i7 işlemcisi, toplamda 4 adet grafik işleme ünitesi ile GameZone
Hwa-Extreme performansın doruklarını vaat ediyor.
Avrupa’nın önde gelen elektrikli ürünler perakendecilik grubu DSG International PLC’nin (DSGi) markası olan ve Türkiye’de DSGi, Esas Holding ve ODESA ortaklığı ile faaliyet gösteren Electro World diğer mağazaları ise şöyle; İstanbul Bakırköy Capacity AVM, İstanbul Astoria AVM, İstanbul Viaport AVM, İstanbul Kartal; Ankara 365 AVM ve Ankara Antares AVM, Bursa Korupark ve Konya M1.