Samsung ile her stile ayrı bir dokunuş

Samsung; birbirinden çarpıcı ve tamamen dokunmatik teknolojili el telefonu serisini sergilediği, “Her stile ayrı bir dokunuş” Web sitesini hizmete soktu.
Dünyanın lider mobil telefonu üreticilerinden Samsung Electronics, geçtiğimiz ay Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’te (Mobil Dünya Kongresi) açıkladığı vizyonu çerçevesinde hazırladığı Web sitesi, (www.herstileayribirdokunus.com) hizmete soktu. Samsung’un açıkladığı bu vizyonun merkezinde çeşitli yaşam stillerinin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan etkileyici bir tam dokunmatik teknolojili mobil telefon portföyü yer alıyor.
Samsung Türkiye GSM Telefonları Direktörü Selim Erbay, “Özellikle 3N teknolojisini kullanılmasıyla beraber geniş ekran ve çoklu ortam özellikleri ile daha da popüler hale gelecek dokunmatik telefonların; GSM telefon teknolojisinin geleceğini yönlendireceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda da Samsung olarak, 2009 yılında farklı yaşam stillerine hitap eden farklı dokunmatik el telefonları portföyümüzü daha da genişletmeyi hedefliyoruz; ilk 6 ayın sonunda pazardaki dokunmatik telefon sayımızı on civarında olacak ” dedi.

Hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış ‘Mobil Widget’lar
Kişiselleştirilebilen kısayol grafik ikonları olan Mobil Widget’lar dokunmatik sayısal deneyimi daha da keyifli hale getiriyor. Ayrıca, Samsung Mobil Widget’lar tek bir dokunuşla dilediğiniz güncel bilgiyi ekrana getiriyor ve Web içeriğinin sınırsız zenginliğine erişim için tercihlerinize göre kişiselleştirilmiş bir arayüz yaratıyor. Telefonunuzun ana sayfasına yerleştirebileceğiniz Mobil Widget’lar ile istediğiniz an haberler, hava durumu, yol durumu gibi bilgilere ulaşmak kolaylaşıyor.

Share Pix ile resimlerinizi dünya ile paylaşın
Saklamak ve sevdiklerinizle paylaşmak istediğiniz etkileyici, şaşırtıcı, eğlenceli ya da beklenmedik anlarla mutlaka karşılaşıyorsunuzdur. Samsung’un Gülücük Yakala, Görüntü Sabitleyici, Yüz Tanıma Modu ve Panoramik Çekim gibi pek çok akıllı özelliğe sahip olan dokunmatik telefonları bu mükemmel anları yakalamanızı sağlarken çektiğiniz fotoğrafları anında İnternet’te yayınlayabilmenizi sağlayan Share Pix uygulaması ile nerede olursanız olun, fotoğraflarınızı MySpace, Facebook, Flicker, Blogger gibi Web sitelerine kolayca yüklemek ve böylece anında dünya ile paylaşmak kolaylaşıyor.
Share Pix sayesinde, resim çekip, önce bilgisayara sonrasında da istediğiniz Web sitesine yüklemek tarihe karışıyor. Telefonunuza sadece başlangıçta bir defa olmak üzere hesap ayarlarınızı girmeniz yeterli. Bundan sonra çektiğiniz resimleri birkaç ufak dokunuşla anında istediğiniz Web sayfasına yükleyebilirsiniz.

Dokunmatik teknolojiyle tanışın
Samsung’un tamamen dokunmatik el telefonu serisinin yıldızları arasında Pixon, OMNIA ve F480 TouchWiz yer alıyor.
Samsung M8800 Pixon, 13,8 mm inceliğindeki tasarımının yanı sıra, bir çok yenilikçi özelliğe de sahip. Dış görünüşü gerçek bir kamerayı andıran Samsung M8800 Pixon gerçek bir kamera gibi 16 kez sayısal yaklaştırma, otomatik netleme, yüz tanıma ve coğrafi-izleme özelliklerine de sahip. Samsung M8800 Pixon, 3,2 inçlik tam dokunmatik ekranı ve fotoğraf görüntülemeyi inanılmaz derecede kolaylaştıran entegre fotoğraf tarayıcısı ile gerçek kameralardan bile üstün özellikler taşıyor. 
Dokunmatik arayüzü sayesinde Samsung i900  ise, kullanıcıların Microsoft Outlook, PowerPoint, Excel ve Word gibi ofis uygulamalarını masaüstü bilgisayarlara benzer bir deneyimle kontrol etmenize olanak veriyor. Windows Mobile 6.1 Professional İşletim Sistemini kullanan Samsung i900 , 3,2 inçlik WQVGA LCD ekranı sayesinde en iyi sayısal eğlence deneyimini sunuyor. DivX, Xvid ve diğer video formatlarını destekleyen MultiCodec teknolojisi, dosyaların format dönüşümleri sırasında oluşabilecek karışıklığı ortadan kaldırıyor. MP3, farklı formatlardaki video ve fotoğraf dosyalarını destekleyen i900  FM radyo’suyla da eksiksiz bir eğlence deneyimi vaadediyor.
Samsung F480 TouchWiz, ince ve zarif tasarımı, özel olarak tasarlanmış dokunmatik tuş takımına sahip yeni ve benzersiz kullanıcı arayüzü ile birleştirerek, telefonunuzu kullanma şekli ve tercihinize göre kişiselleştirilebilmenize olanak sağlıyor. Benzersiz ikon menüsü ve hızlı “sürükle ve bırak” özelliği ile saat, radyo ve müzik oynatıcının yanı sıra, fotoğraflar, doğum günleri gibi daha kişiye özel menülerden dilediğinizi seçerek tercihlerinize göre ana ekranı düzenleyebiliyorsunuz.

Stilden performansa, hayranlık uyandırıcı: S7350 Ultra S
Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak Samsung’un yeni S7350 Ultra S, ince profili, hafif kıvrımlı kenarları, arka bölümdeki yenilikçi kayar kapak tasarımı ve parlak ekranı ile dikkat çekiyor.
Samsung’un önümüzdeki günlerde piyasaya sunacağı S7350 Ultra S’in tasarımında kullanılan çizgilerin yanı sıra, kullanılan en yeni teknolojik özellikler sayesinde stil sahibi GSM telefonunuzla iletişim kuracak, eğlenecek ve sürekli bağlantıda olabileceksiniz.

Şık, zarif ve parlak kusursuzluk
Hem fonksiyon, hem de tasarım açısından kusursuz olan S7350 Ultra S, ince yapısı ve hafif kıvrımlı çizgileri ile oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Taşıması oldukça rahat olan 12,6 mm. inceliğindeki bu telefonu ister avucunuzun içinde, ister cebinizde kolayca taşıyacaksınız. Telefon, parlak ve geniş ekranın dikkat çekici ön yüzünden, arka bölümdeki yenilikçi kayar kapak mekanizma tasarımına kadar her açıdan estetik.

Panoramik bakış
S7350 Ultra S’in geniş ekranı ihtiyaçlarınız için mükemmel bir tual sunuyor. 5 Megapiksel kamera yüksek kalitede resimler çekmenizi sağlarken, Power LED flaş karanlık ortamlarda aydınlatma sağlıyor. 30 fps’de (720 x 480) piksel (D1) çözünürlüğe sahip kamerası, video kayıt özelliği açısından S7350 Ultra S’i rakiplerinin arasında en yüksek performans sunan GSM telefonlarından biri haline getiriyor.

Geniş ekran ve yönleme
16 milyon renk, 2,6’ inç geniş ekran, fotoğraflarınızı, Google ve GPS haritalarını, Web sitelerini ve daha birçok görseli mükemmel şekilde görüntülemek için (240 x 400) piksel WQVGA çözünürlük sunuyor. Auto Rotate Display (otomatik olarak dönebilen ekran) ile yatay ya da dikey konumlar arasında kolayca değişiklik yapabilir ve ekranınızdan fotoğraf çekimi sırasında maksimum performans alabilirsiniz. S7350 Ultra S ile gelen Route 66 yönleme sisteminin kullanıcı dostu talimatları ile de gideceğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Çoklu ortam mucizesi
S7350 Ultra Touch, 5 Megapiksel kamera ile yüksek kaliteli fotoğraf ve videoları ne zaman isterseniz çekebilmenize olanak sağlıyor. Windows Media Player’la uyumlu ve MP3/AMR/AAC+/e-AAC+/WMA formatlarındaki ses dosyalarını çalabilen S7350 Ultra S, en sevdiğiniz şarkıları ne zaman isterseniz dinleyebilirsiniz. RDS’li stereo FM radyo en yeni müzikleri ve bilgileri telefonunuza getirirken DNSe özelliği de, telefonun küçük hoparlörlerini kullanarak büyük ses sistemlerinin sunduğu doğal sesleri sunmasına olanak tanıyor.

Sırlarla dolu macera Siyah Kristal’de ödüller sahiplerini buldu
03 Mart 2009, İstanbul - Samsung ve Intel’in birlikte hazırladıkları çevrimiçi macera oyunu Siyah Kristal’de gizem çözüldü, ödüller sahiplerini buldu.
22 Aralık – 25 Ocak tarihleri arasında devam eden kampanya kapsamında, (www.siyahkristal.com) Web sitesine kayıt olup oyunu tamamlayanlar arasında yapılan çekilişle, bir kişi Samsung X360 diz üstü bilgisayar, 10 kişi de Samsung NC10 mini diz üstü bilgisayar kazandı.
Ülkemizde şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı ağ üzerinden anında erişimli çevrimiçi macera oyunlarından biri olan Siyah Kristal’de kullanıcılar, zeka oyunları ve soru-cevaplar yardımı ile ilerleyerek gizemi çözdü. Kullanıcılar minik bulmacaları çözerek oyunun akışına yardımcı oldu.
Samsung X360 diz üstü bilgisayar kazanan Erhan Baran, Samsung NC10 mini diz üstü bilgisayar kazanan Kadir Geylan Selçuk, Mert Albay, Şüriye Nur Akgün, Fatma Gerçekçioğlu, Deniz Arıga, Yusuf Gürsoy, Üzeyir Kahraman, Necdet Kaleci, Havva Türemiş, Özgür Öztürk ödüllerini Samsung Electronics Türkiye Sayısal Pazarlama Müdürü Ömer Suner, Diz üstü Bilgisayar Ürün Müdürü Ali Özer ve BT Pazarlama İletişim Uzmanı Alphan Çelikel’in katılımı ile gerçekleşen törenle teslim aldı.
Çevrimiçi macera oyunu Siyah Kristal, halen (www.siyahkristal.com) adresinde oyun meraklılarını bekliyor.