HTC İnternet ve eğlence deneyimini iki yeni modelle sunuyor
Cenk Yapıcı

3,8 inç geniş VGA ekran, HTC TouchFLO 3D arayüzü, masa üstü bilgisayar deneyimi geniş bant İnternet tarama ve 3,5 mm’lik kulaklık girişi gibi özellikleriyle HTC Touch HD GSM telefonlarında en kapsamlı eğlence birleşimini sunuyor.
Mobil telefon yenilikçilik ve tasarımında dünya lideri HTC, kullanıcıların hareket halindeyken çoğul ortam uygulamalarından yararlanmalarına yepyeni bir boyut getiren eğlence odaklı yeni telefonu HTC Touch HD’yi Türkiye’de satışa sunuyor. 3,8 inç geniş ekran VGA ekran (VWGA), 3,5 mm’lik kulaklık girişi ve otomatik odaklı 5 milyon piksel otomatik odaklı kamerası ile HTC Touch HD, çoğul ortam hayranları için ideal bir cihaz.

Tasarım ve yenilikçiliğin sınırlarını genişletiyor
HTC Touch HD, HTC’yi mobil telefon tasarım ve yenilikçiliğinde şık ve zarif tasarımla yüksek performansı bir araya getiriyor. Cihazın 3,8 inç geniş ekranı kullanıcılara sunduğu şaşırtıcı netlik ve canlı renklerle film izlerken, İnternet’te gezinirken ya da fotoğraflar arasında dolaşırken bir deneyim sunuyor.
HTC tarafından geliştirilmiş TouchFLO™ 3D arayüzü ile kullanıcılar kişiler, mesajlar ve önemli içeriğe hızlı ve kolay erişebiliyorlar. Cihazın üzerindeki standart 3,5 mm standart kulaklık girişi sayesinde kullanıcılar en iyi kalitede ses için telefonla birlikte yüksek performanslı kulaklıklar kullanabiliyorlar.
Eğlence kavramının radikal değişim gösterdiği bir dönemde yaşadığımıza dikkat çeken HTC Ortadoğu, Türkiye ve Afrika’dan Sorumlu Genel Müdürü Kevin Chen, İnternet’in e-postadan çok daha fazla şey ifade ettiğini ve kullanıcıların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar İnternet’e ve yüksek kalitede çoğul ortam içeriğine erişmek istediğini hatırlattı. Chen, “Günümüzde geniş ekran televizyon, İnternet ve video standart haline gelmiş durumda. Artık evden çıktığınızda bunlardan feragat etmeniz gerekmiyor. Touch HD kullanıcılara eşsiz çoğul ortam ve İnternet deneyimi sunuyor” dedi.

En iyi İnternet deneyimi
Geniş yüksek çözünürlüklü ekran ve 3N’nin 18 katına kadar hızlarda veri indirme hızları HTC Touch HD’nin İnternet sitelerini hızlıca ve tam sayfa genişliğinde taramasına olanak tanıyor. Bu da hem hız, hem de sayfa düzeni olarak evinizdeki geniş bant deneyimiyle kıyaslanabilecek İnternet deneyimi sunuyor. Mobil İnternet’i farklı yollarla geliştiren bu gerçek mobil geniş bant deneyimi kullanıcıların İnternet’te daha kolay gezinmesini sağlıyor. Örneğin en sık ziyaret ettiği Web siteleri arasında dolaşmak, Google Maps’i kullanarak öğle yemeğini yiyeceği restorana karar vermek, YouTube’da video izlemek ve bütünleşik RSS okuyucu ile son dakika haberlerini, e-günlük yazılarını ve videoları anında takip etmek kullanıcılar için kişisel bilgisayarlarındaki kadar tanıdık ve kolay oluyor.
HTC Touch HD, Türkiye’de Nisan ayının 3. haftasından itibaren K.V.K dağıtıcılığında 890 Dolar + KDV’ye satışa sunulacak.

HTC Touch HD teknik özellikler:
Ebatlar: (115 x 62,8 x 12) mm
Ağırlık: 146,4 gram (batarya ile birlikte)
Bağlantı: Dört bant GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900) MHz,
WCDMA/HSPA (900/2100) MHz. HSDPA 7,2 Mb/s
Yazılım/İşletim sistemi: HTC TouchFLO 3D ve Windows Mobile® 6.1 Professional
Ekran: 3,8 inç (480X800) piksel çözünürlüklü WVGA ekran
Kamera: 5 milyon piksel otomatik odaklı kamera – İkinci kamera: VGA
Dâhili hafıza: 512 MB flash; 288 MB RAM
Hafıza kartı: microSD hafıza kartı (SDHC hafıza kartları ile uyumlu)
WLAN: 802.11b/g
Bluetooth: 2.0 (EDR ile)
GPS: GPS/AGPS
Bağlanabilirlik: HTC ExtUSB™ (mini-USB ve ses girişi bir arada; USB 2.0)
Batarya: 1350 mAh
Konuşma süresi: WCDMA için 390 dakikaya kadar / GSM için 310 dakikaya kadar
Bekleme süresi: WCDMA için 450 saate kadar / GSM için 390 saate kadar
İşlemci: Qualcomm MSM7201a™ 528 MHz
Ekstra Özellikler: G-Sensor ve RDS özellikli FM Radyo

HTC, Touch Viva’yı Türkiye’de pazara sundu
Touch Viva, HTC’nin TouchFLO teknolojisinin avantajlarıyla uygun fiyatlı bir dokunmatik telefonu bir araya getiriyor.
Mobil telefona inovasyon ve tasarımında dünya liderlerinden HTC Corporation, yeni modeli HTC Touch Viva’yı Türkiye’de pazara sundu. Touch Viva, HTC’nin kişiler, mesajlar ve kullanıcının istediği bilgilere tek dokunuşla hızlı erişim sağlayan parmak dokunuşuna duyarlı navigasyon teknolojisi TouchFLO’yu kullanıyor.
Touch Viva, uygun fiyatlı kullanımı kolay bir dokunmatik telefonu HTC’nin TouchFLO teknolojisinin avantajları ve etkin mobil İnternet deneyimiyle birleştiriyor. Ayrıca Türkçe Windows Mobile 6.1 Professional ile kullanıcılar takvim, kişiler, e-postalar ve daha fazlasını kişisel bilgisayarlarıyla uyumlaştırabiliyorlar.
Touch Viva Türkiye’de Nisan ayından itibaren fırtına grisi renk seçeneği ile K.V.K distribütörlüğünde 349 Dolar + KDV’ye satışa sunulacak.
HTC Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Kevin Chen, “Touch Viva şık, esnek, uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu bir dokunmatik telefon. Cihaz hem profesyonelleri hem de genç neslin ilgisini çekiyor” diye konuştu.

HTC Touch Viva’nın Özellikleri:
Ebatlar: (104,5 x 59 x 15,75) mm
Ağırlık: 110 gram
Bağlantı: GSM/EDGE (850/900/1800/1900) MHz
İşletim Sistemi: Windows Mobile 6,1 Professional
Dokunmatik Arayüz: HTC TouchFLO
Ekran: 2,8 inç QVGA
Kamera: 2 milyon piksel
Dâhili hafıza: 256 MB flash; 128 MB RAM
Hafıza kartı: microSD
WLAN: 802.11 b/g
Bluetooth: EDR 2.0
Bağlanabilirlik: HTC ExtUSB™ (mini-USB ve ses çıkışı bir arada; USB 2.0 yüksek hız)
Batarya: 1100 mAh
Konuşma süresi: GSM: 480 dakikaya kadar
Bekleme süresi: GSM: 270 saate kadar
İşlemci: TI OMAP 850, 201 MHz