Türk Telekom’dan Jettfon: Sınır tanımayanlar için

Türk Telekom, yeni tarifesi Jettfon ile müşterilerine “sınır tanımadan” konuşma imkanı sağlıyor. Sınır Tanımayanlar’ın tarifesi Jettfon, vergiler dâhil ayda 62 TL’ye tüm Türkiye ile konuşturuyor.
Türk Telekom tarafından yoğun telefon kullanan müşterilere yönelik olarak sunulan Jettfon ayda KDV, ÖİV ve tüm diğer ücretler dâhil olmak üzere 62 TL olarak ücretlendiriliyor. Jettfon, bu ücret karşılığında şehir içi ve şehirlerarası olmak üzere tüm Türkiye ile sınır tanımadan konuşma imkânı sağlıyor. Jettfon tarifesinden sadece şehir içi konuşarak yararlanmak isteyenler için ise, aylık ücret yine vergiler dâhil olarak 55 TL.
Sınır Tanımayanlar’ın tarifesi Jettfon, bugün İstanbul’da gerçekleştirilen bir basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıda Jettfon’un sağladığı imkânların yanı sıra, Türk Telekom’un bugüne kadar müşterilerine sunduğu tüm tarife paketleri değerlendirildi.
Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, toplantıda Jettfon tarifesi ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Türk Telekom olarak müşterilerimizle sürekli temas halindeyiz. Müşterilerimizin telefon kullanım alışkanlıklarını yakından takip ediyoruz ve geliştirdiğimiz birçok yeni tarife ile onlara kendi ihtiyaçlarına uygun seçenekleri sunuyoruz. Müşteri odaklı, esnek ve kolay anlaşılır tarifeler sunmaya devam ediyoruz. Müşterilerimize daha fazla değer yaratmayı hedefliyoruz. Jettfon bunların son örneğini oluşturacak. Ancak yenilikler bununla da sınırlı kalmayacak. Tarifelerimizi ek avantajlarla daha da zenginleştireceğiz.”
Türk Telekom Satış Başkanı Aydın Çamlıbel ise, “Geçtiğimiz yıl çıkardığımız Kullanıcı Dostu Tarifeler ile bu yılın başında sunduğumuz Jettvel tarifeleri, Türk Telekom müşterilerinden büyük ilgi gördü. 1 milyondan fazla kişi bu yeni nesil tarifelerimizi kullanmayı seçti. Bu yoğun ilgi, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Müşterilerimize, onların talep ve ihtiyaçlarına yönelik tarife ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Jettfon tarifesi için adil kullanım limiti olarak aylık 3000 dakika şehir içi ve 3000 dakika şehirlerarası süreler belirlendi. Jettfon’da tanımlanan paket içi dakikaların dışında kalan tüm şehir içi görüşmeler Standart HATT tarifesi üzerinden fiyatlandırılıyor.
Türk Telekom’un Jettfon tarifesinden faydalanmak isteyen müşteriler, 444 1 444 numaralı Müşteri Hizmetleri’nden, ofislerden, bayilerden ve (www.turktelekom.com.tr) adresinden detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilir; güncel kullanım bilgilerini ise, 0800 314 15 16’dan öğrenebilirler.

Türk Telekom oyun sektörüne Sobee ile merhaba dedi
Satın aldığı bilişim ve haberleşme şirketleri vasıtasıyla teknoloji geliştirme ve ihraç etme hedefi doğrultusunda önemli adımlar atan Türk Telekom A.Ş., dünyaca ünlü oyun yazarı Mevlüt Dinç tarafından kurulan profesyonel oyun geliştirme şirketi Sobee’yi bünyesine katarak oyun endüstrisine adım attı
Türk Telekom, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak katma değerli teknolojileri geliştirme vizyonuyla gerçekleştirdiği yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Yapılan anlaşmayla, oyun yazılım şirketi Sobee, Türk Telekom Grubu’nun en yeni üyesi oldu. Dünya oyun sektöründe tanınmış bir geliştirici olan Mevlüt Dinç tarafından 2001 yılında kurulan Sobee şirketinin aileye katılmasıyla Türk Telekom, oyun endüstrisine giriş yaptı. Türk Telekom ve Sobee, Türk oyun pazarının büyümesine ve dünya oyun pazarından Türkiye’nin de önemli bir pay almasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Türk Telekom’un, satın aldığı bilişim ve telekom şirketlerinin ürün ve hizmetlerinin yurtdışına ihraç edilmesi hedefi doğrultusunda, Sobee’nin geliştirdiği ve yakın zamanda duyurusu yapılacak yeni oyunların Türkiye pazarının yanı sıra, bölge ve dünya pazarlarına da sunulması amaçlanıyor.
Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Türk Telekom olarak bilişim ve haberleşme teknolojilerine yaptığımız ciddi yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Bu yönde, 2007 Haziran ayında Innova ve Argela’yı, 2007 Aralık ayında da Sebit’i grubumuza katarak çok sayıda yeni projeye imza attık. Sobee’nin Türk Telekom ailesine katılması BHT-Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri yatırımlarımızı tamamlayıcı nitelikte çok önemli bir adımdır. Bu yatırımla dünyada her yıl hızla gelişen oyun sektörünün Türkiye pazarında da hızlı bir ivme ile büyümesine destek vermeyi hedefliyoruz. Mevlüt Dinç’in ve Sobee ekibinin bu alandaki birikimleri ve Türk Telekom grup şirketlerinin yarattığı sinerjiyle başarılı oyunlara imza atacaklarına ve yalnızca Türkiye değil, dünya oyun endüstrisine de önemli katkılar sağlayacaklarına olan inancımız tam” diye konuştu.
Sobee’nin kurucusu ve Genel Müdürü Mevlüt Dinç ise, Sobee’nin dış pazarlara açılmasında söz konusu işbirliğinin önemli bir rol oynamasını beklediklerini söyledi. Dinç, sözlerine şöyle devam etti: “Kurulduğumuz 2001 yılından bugüne bireysel çabalarımızla birçok yenilikçi oyuna imza attık. Türk Telekom ailesine katılmamızın bu ürünlerimizin gerek Türkiye, gerekse yurtdışında hak ettiği pazarı bulmasında etkin rol oynayacağını düşünüyoruz.
Türk Telekom ailesine katılarak, Türkiye’den dünya çapında iddialı olacak projelere imza atmayı hedefliyoruz. Türk Telekom Grubu çatısı altında, oyun dünyasındaki birikimimizi farklı alanlarda da faydalı ürünlere dönüştürebileceğimize inanıyoruz.”

Sobee Yazılım ve Mevlüt Dinç
Dünya oyun endüstrisinde çok iyi tanınan bir isim olan Sobee’nin kurucusu ve Genel Müdürü Mevlüt Dinç, oyun geliştirmeye 1983’te İngiltere’de başladı. Dinç, Türkiye’deki oyun severlerin de yakından tanıdığı Enduro Racer, Last Ninja 2, First Samurai ve Street Racer gibi ünlü oyunların yazarı ve yapımcısı olarak birçok ödül aldı. Oyun sektörünün çok gelişmiş olduğu İngiltere’de edindiği birikimini Türkiye’ye taşıyıp bu alanda öncü olmayı amaçlayan Dinç, Türk Telekom çatısı altında Sobee’deki ekibi ile Türkiye’de dünya standartlarında geliştirilmiş profesyonel oyunlara imza atmayı hedefliyor.
Üç boyutlu, etkileşimli ve çok kullanıcılı oyunlar geliştirilen Sobee’de, gerçek ortam modellemesi ve simülasyonu üzerine de çalışmalar yürütülüyor. Sobee tarafından hayata geçirilen ve şirketin bu alandaki birikimini yansıtan projelerden biri, gerçek zamanlı ve üç boyutlu etkileşimli harita ve ortam görüntüleme altyapısı geliştirilmesi amacıyla başlatılan ve 2005’te tamamlanan KANAVA. Yüz binlerce kullanıcısı ile halen yayında olan ve geliştirme süreci devam eden üç boyutlu ve çok kullanıcılı İstanbul oyunu da Sobee’nin önemli projeleri arasında yer alıyor.
PriceWaterhouseCoopers tarafından düzenli olarak her yıl gerçekleştirilen, “Küresel Eğlence ve Medya Sektörünün Görünümü” araştırmasına göre dünya oyun endüstrisi her yıl yüzde 9.1 büyüyor ve 2011’de küresel endüstrinin 48.9 milyar Dolar’a ulaşması bekleniyor. Ağ üzerinden anında erişimli çevrimiçi ve konsol oyunlarında Asya’nın diğer pazarlardan daha hızlı büyüme kaydetmesi ve 2011’de bu pazarda 18.8 milyar Dolar’lık oyun harcaması yapılması bekleniyor.

Şirketler de e-faturalı oluyor
Türk Telekom yeni başlattığı “Kurumsal e-fatura”  hizmeti ile artık şirketlere de faturalarını elektronik ortamda yönetebilecekleri bir platform sunuyor.
Türk Telekom’un çevreye katkı sağlamak ve çevre duyarlılığını artırmak amacıyla başlattığı “e-fatura” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Türk Telekom, bireysel abonelerden sonra şimdi de kurumsal müşterileri için özel olarak geliştirdiği yeni bir hizmet ile, kurumlara faturalarını kolaylıkla yönetebilecekleri elektronik ortamda bir platform sunuyor. Türk Telekom, “Kurumsal e-fatura” hizmeti ile kurumların hayatını kolaylaştırırken, milyonlarca ağacın kesilmesine de engel olmayı amaçlıyor.
Bu hizmet ile 50 ve üzeri devre aktarmalı telefon şebekesine (PSTN) sahip tüm kurumsal müşterilere “Kurumsal e-fatura” hizmetinden faydalanma imkânı sağlanıyor. “Kurumsal e-fatura” hizmetinden yararlanmayı tercih eden şirketler, hem faturalarına güvenli bir şekilde ulaşıyor, hem de kolaylıkla yönetebilecekleri bir platforma sahip oluyor.
“Kurumsal e-fatura hizmeti”, şirketlere faturalarını toplu olarak alma, ödemelerini ve gerekli kontrolleri kolaylıkla yapabilme, ayrıca geçmişe dönük işlemlere bilgisayar ortamında kolaylıkla ulaşılmasına imkân tanıyan sanal arşiv oluşturma gibi birçok avantaj sağlıyor. Ayrıca, Maliye Bakanlığı onayı ile resmi geçerliliği olan “Kurumsal e-fatura” uygulamasıyla, Türk Telekom kurumsal müşterileri basılı telefon faturalarını kullanmaları gereken her türlü resmi işlem için e-faturalarını gönül rahatlığı ile kullanabiliyor.
Öncelikle İstanbul’da başlayan “Kurumsal e-fatura” uygulaması, 15 Mart 2009 tarihi itibariyle tüm illerde yürürlüğe giriyor.